Bałtów Aktywnie rowerem konno pieszo


Czy istnieje miejsce w którym można się fantastycznie bawić, jeździć na nartach, wybrać się na wycieczkę rowerową, odpocząć z dala od miasta, zregenerować siły, a przy okazji poznawać i odkrywać świat? Zgadza się! I my Was dziś zabieramy do miejsca, w którym każda aktywność jest możliwa!


Czy w Bałtowie czeka na nas aktywny wypoczynek?

Dokładnie tak- Bałtów jest idealnym miejscem na wycieczkę z dziećmi, ale także na kilkudniowy wypad we dwoje. W Bałtowskim Kompleksie Turystycznym czeka na Was niezliczona ilość atrakcji- zaczynając od Parku Dinozaurów, poprzez Zwierzyniec zwiedzany z pokładu amerykańskiego schoolbusa, Sabatówkę- Wioskę Słowiańską, aż po Park Rozrywki czy Polskę w Miniaturze. Jedno jest pewne- to będzie jeden z najciekawszych spacerów w Waszym życiu 😉
Zwiedzicie najbardziej interesujące zakątki Bałtowa, w których znajdują się atrakcje Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Ale to nie wszystko!


Zielony Bałtów

Przepiękna zielona okolica, specyficzne ukształtowanie terenu- to wszystko tworzy idealne miejsce do aktywności fizycznej. Dla każdego, kto podczas urlopu nie lubi wylegiwać się na leżaku, tylko pragnie spędzić go aktywnie w terenie.
Bałtowskie pagórki i wzniesienia dają możliwości do uprawiania wielu sportów- biegów, jazdy rowerem, jazdy konnej, spacerów czy nordic walking. Możesz wybrać swój ulubiony i zachwycać się pięknymi widokami i niezwykłymi krajobrazami, a przy okazji odpoczywać na łonie natury. Od niedawna przez Bałtów przebiega również Krzemienny Szlak- sieć ścieżek rowerowych o łącznej długości aż 1000 km! To nie lada gratka dla miłośników kolarstwa czy rowerowych, rodzinnych wycieczek.
Podróże Krzemiennym Szlakiem ułatwi Ci także specjalna aplikacja, w której masz możliwość wybrania odpowiedniej dla siebie trasy, znalezienia interesujących atrakcji czy punktów, a także ciekawostek na temat każdego miejsca.


Bałtowskie tereny pozwalają także na jazdę terenową- wśród wąwozów lessowych, poprzez kamienne skały, zielone łąki. To będzie wyjątkowe wyzwanie dla wszystkich odważnych!
Jazda konna? Wyjazdy w teren? To wszystko jest u nas możliwe! Jeśli jednak dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z jazdą konną, to Ośrodek Jeździecki Kraina Koni z pewnością Ci w tym pomoże. Prowadzą oni lekcje dla osób początkujących oraz zaawansowanych.


Nordic walking jakiś czas temu przywędrował do naszego kraju i z każdym rokiem staje się coraz popularniejszy. W Bałtowie również nie brakuje miejsc, w których można wybrać się na trening z kijkami. Wystarczą sportowe buty, wygodny strój i taka forma zwiedzania okolicznych atrakcji również będzie niesamowita. Może w trakcie treningu patrząc na przydrożne skamieniałości zobaczycie, że Bałtów rzeczywiście był kiedyś wyspą?

Bałtów zimą

Mamy rowery, jazdę konną, spacery, nordic walking, ale nie może zabraknąć sportów zimowych! Narty czy snowboard? Co wybierasz? 🙂
Już od kilkunastu lat w Bałowie działa stacja narciarska Szwajcaria Bałtowska. Znajdziecie tu aż 5 tras zjazdowych o łącznej długości 2500 m. Dostępne są tu również wyciągi- orczykowy oraz krzesełkowy. Dla tych, którzy chcą nauczyć się jazdy na nartach działa szkółka narciarska Amigo-Ski. Więcej o zimowych aktywnościach w Bałtowie znajdziecie tu: https://www.szwajcariabaltowska.pl.


Jak widzicie- Bałtów jest miejscem idealnym do aktywnego wypoczynku! Nie ważna jest pora roku- ważna jest chęć uprawiania sportu i ruchu na świeżym powietrzu.
Aaaa… zapomnieliśmy o jeszcze jednej, bardzo przyjemnej rzeczy! Dla gości naszych noclegów dostępne są również niewielkie baseny 😉 Będzie to wspaniały relaks po aktywnym dniu w terenie!


Do zobaczenia w Bałtowie!