Wycieczka w Bałtowie – Edukacja przez zabawę i doświadczenie

wycieczka_szkolna_do_Baltowa

Wycieczka szkolna to miła odskocznia dla uczniów – pewien przerywnik w nauce. Bałtowski Kompleks Turystyczny przyczynia się do kształtowania oraz rozwijania uczuć patriotycznych, obywatelskich i estetycznych poprzez swoją ofertę.

Wycieczka szkolna? Tak! Bałtowski Kompleks Turystyczny zaprasza do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej dla uczniów.

Dzieci powinny uczyć się samodzielności, krytycznego, racjonalnego myślenia. Dzięki odpowiednim wycieczkom szkolnym potrzeba ciekawości zostaje zapewniona a zarazem pozytywnie wpływa na ich kształtowanie.

Odwołując się do głównego tytułu, wycieczka pełni funkcję edukacyjną (kształtującą). Można mówić także o innych funkcjach wycieczki, takich jak: wychowawcza, rozrywkowa i zdrowotna.

Nauka przez zabawę – dla dzieci w każdym wieku

Dziecko najłatwiej przyswaja wiedzę w sposób intuicyjny i nieświadomy. Dzięki zabawie opanowuje mnóstwo umiejętności, trenuje małą i dużą motorykę, koncentrację oraz poznaje mechanizm ciągów przyczynowo – skutkowych. Podczas zabawy uczy się poznawać kulturę, tradycję i folklor wybranego regionu. Odwiedzając poszczególny region kraju, dziecko zauważa różnice i poznaje ciekawostki z nim związane, np. poznanie gwar, kształtowanie tradycji i szacunku.

Biologia, Geografia, Historia

Podczas wycieczki rozwijane są sfery emocjonalne, estetyczne, wycieczka uwrażliwia na piękno świata oraz przyrodę. Jest również znakomitą okazją doskonalenia zainteresowań uczniów, a także sposobem na szybką i przyjemną naukę dat, które sprawiają przecież tyle trudności. Historia wzbogacona barwną opowieścią, maksymalnie zwizualizowana jest o wiele łatwiejsza do przyswojenia. Dziecko w sposób nieświadomy, szybko może zdobyć bogatą wiedzę, która zaowocuje dobrymi wynikami w nauce, a tym samym pozostanie w pamięci na długie lata.

Znajdujący się w Bałtowie Park Miniatur pozwala zwizualizować położenie, najistotniejszych obiektów na mapie Polski. Opowieść przewodnika wzbogaci wiedzę o przebieg granic i województw. Organizowane kreatywne warsztaty wzmocnią nabytą wiedzę, dzięki czemu nauka historii i geografii stanie się przyjemnością!

Jak się okazuje wycieczka spełnia również funkcję kształtującą wychowanie dziecka. Uczy dobrych wzorców postępowania wobec rówieśników, osób starszych, natury czy dzieł pracy ludzkiej. Dzieci nabywają nowych doświadczeń, które uczą ich samodzielności, odpowiedzialności oraz współpracy z rówieśnikami.

Poznaj tematy lekcji prowadzonych przez naszą kadrę – zakładka „Lekcje”

 

Aktywnie poznawaj nowe otoczenie

Bałtowski Kompleks Turystyczny położony jest w urokliwej miejscowości, ze względu na aspekt krajobrazowy oraz historię. Naturalne piękno skłania do wędrówek oraz wycieczek rowerowych po wyznaczonych szlakach. Do odkrywania ciekawych zakątków Bałtowa proponujemy grę terenową Questing. Pozwala ona odkrywać dzieje i ciekawostki miejsca, a tym samym rozwija zdolności umysłowe oraz realizuje kolejną z istotnych funkcji – zdrowotną. Poza wędrówkami i wycieczkami rowerowymi zachęcamy do uprawiania innych sportów, np. jazda na wrotkach, wspinaczka oraz spływy kajakowe.

Poznaj ofertę Bałtów Aktywnie i wybierz dla swojej klasy to co najlepsze! Spacery, rowery, wrotkarnia, kajaki czekają.

wycieczka_szkolna_Baltow

Zapraszamy wszystkich na wycieczkę do Bałtowa, gdzie poznacie prawdziwy świat zwierząt, gadów, a także świat prehistorii. To miejsce, gdzie spotkacie się twarzą w twarz z naturą (obserwowanie zwierząt, ptaków da dziecku dużo więcej, niż studiowanie nawet najlepiej wydanych leksykonów).

Sprawdź przygotowaną ofertę dla szkół.  SPRAWDŹ OFERTĘ.