Kolorowy, koncertowy i rodzinny – długi weekend w Bałtowie!

dlugi-weekend-w-Baltowskim-Kompleksie-Turystycznym

Długi weekend w Bałtowie

Planujesz rodzinny wyjazd poza miasto? Długi weekend zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto zaplanować go już teraz! Zobaczcie, co na Was czeka w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym.

Wycieczka z dziećmi to nie taka łatwa sprawa, ale gwarantujemy, że w Bałtowie Wasze dzieci wyszaleją się do ostatnich sił, a Was obdarują wdzięcznym uśmiechem. Zobacz godziny otwarcia kompleksu.


Jura Park

dlugi-weekend-w-Baltowie-czerwiec-

Przed bramą JuraParku na wszystkich czekać będą pierwsze atrakcje! To animatorzy, którzy pokolorują Wasz świat. Na twarzach namalują wymarzony wzór i zaproszą do wspólnych zabaw i gier! Narysują także brokatowe tatuaże! Jeśli, kiedyś zastanawialiście się, jak poruszają się szczudlarze i co właściwie mają na nogach. To wspaniale trafiliście, ponieważ zobaczycie ich na naszym kompleksie, a co więcej wszyscy chętni będą mogli nauczyć się tej niezwykłej umiejętności.

Gdy przekroczycie bramę prowadzącą do świata dinozaurów, spotkacie żywego dinozaura, który zaprezentuje swój popisowy taniec. Spacerując po ścieżkach edukacyjnych nadających kierunek zwiedzania, dotrzecie do Gondwany – miejsca, gdzie paleontolog opowie o swojej pracy i zdradzi kilka ciekawostek dotyczących skamieniałości w Bałtowie.

 

 


Muzeum Jurajskie

muzeum-jurajskie-w-Baltowie

Największe muzeum dinozaurów jest właśnie w Bałtowie! Dobrze czytacie, tutaj wielbiciele skamieniałości, kości dinozaurów mogą zanurzyć się w odkryciach i znaleziskach. Znajdują się tu również dioramy przedstawiające zaginiony świat sprzed milionów lat.

 

 


Prehistoryczne Oceanarium

podwodny-swiat-dla-dzieci-

 

Jakie tajemnice skrywają morskie głębiny? Jak żyły tamtejsze stwory? Wszystkiego dowiecie się podczas wizyty w prehistorycznym oceanarium Przygotujcie się na niespodziankę i wspaniałe efekty dźwiękowe.

 


Park Rozrywki

park-rozrywki-Baltow-

To prawdziwy raj dla wszystkich kochających adrenalinę oraz ogromną dawkę pozytywnych emocji. Strefa rozrywkowa mieści się w centrum kompleksu. Tam można skorzystać m.in. z karuzeli, statku pirackiego, kina emocji – Cinema 5D, gdzie zapraszamy na seans „Dino Safari”. Kolejka grawitacyjna Rollercoaster i wiele innych. Spotkacie tam również nasze wesołe maskotki, które zarażą Was swoją pozytywną energią.

 


Safari Zwierzyniec Bałtowski

Bezpieczne spotkanie z dzikimi i egzotycznymi zwierzętami, podczas wycieczki amerykańskim schoolbusem. To jedyna taka atrakcja w województwie świętokrzyskim! Tylko tutaj macie okazję spotkać się oko w oko z wielbłądami, strusiami czy jeleniami. Na zwierzyńcu dolnym czekają warsztaty, poznaj i przytul – to jedyna taka okazja, gdzie możecie przytulić małe zwierzątka.

 


Sabatówka – Wioska Czarownic

sabatowka-wioska-czarownic-

Czarownica Hogata i jej „magiczne eliksiry” poprawią urodę i sprawność! Chcecie poznać jej tajniki w dziedzinie ziołolecznictwa? Udajcie się więc do chaty czarownicy, gdzie przygotowuje swoje mikstury. Na dziedzińcu wioski spotkać można Merę i Nutkę, to one zadbają o ciekawe spędzenie czasu, przygotowały wiele zabaw i gier (przeciąganie liny, gra w memory czy koło fortuny).

 

Zapraszamy także na wyjątkowe:

Pokaz magii i iluzji – 12:00, 15:00 i 17:00

Tworzenie magicznych eliksirów z czarownicą Hogatą – 13:00 i 16:00.

 


Polska w miniaturze

Polska-w-miniaturze-

 

Ciekawostki z życia dworskiego, spotkanie z prawdziwym rycerzem, 50 polskich pałaców i zamków w skali 1:25 to wspaniała przygoda w czasy przeszłości.

 

 

 

 


Koncert

dlugi-weekend-w-Baltowie-koncert-Happysad-Jeśli postanowicie zatrzymać się u nas na dłużej na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego 17 czerwca odbędzie się koncert Zespołu Happysad! Muzyczne lato w Bałtowie to nowy projekt, który rusza już 11 czerwca. Tworzymy miasteczko festiwalowe, które zapewni ogrom niezapomnianych wrażeń. Na terenie miasteczka pojawi się strefa piknikowa, gastronomiczna oraz strefa chill. Będzie się działo! Bilety kupisz — TUTAJ.


 

Bałtów Aktywnie

dlugi-weekend-Baltow-aktywnie

Bałtowski Kompleks Turystyczny to nie tylko edukacja i rozrywka. To również aktywność sportowa na świeżym powietrzu. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni rowerów, wrotek, sprzętu wspinaczkowego!

Gdy pogoda sprzyja, proponujemy spływ rzeką kamienną, wycieczkę rowerową czy spacerową. Wszystkie ścieżki ułożone są tak, by w pełni zaprezentować walory krajobrazowe okolicznych wiosek. Dla spacerowiczów proponujemy także trasy ekstremalne! Zobacz więcej.