Bałtów Aktywnie

Wypożyczalnia rowerów

Jeśli jesteś miłośnikiem dwóch kółek? Zapraszamy Ciebie i Twoich bliskich na bałtowskie ścieżki rowerowe. Krzemienny Szlak to sieć aż 40 oznakowanych tras rowerowych, które liczą łącznie aż 1000 km! Niemożliwe? Sprawdź sam: http://krzemiennyszlak.pl/ .

W centrum Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego uruchomiliśmy wypożyczalnię rowerów i segweyów. U nas wypożyczysz sprzęt dostosowany do Twoich preferencji. Jesteśmy w posiadaniu zarówno rowerów do rodzinnych wycieczek z możliwością podpięcia przyczepki lub montażu fotelika ale również sprzęt dla wymagających użytkowników.

 • rowery trekkingowe – rowery do uprawiania zaawansowanej turystyki rowerowej, polegającej na przemierzaniu długich tras, zarówno po drogach asfaltowych jak i po nawierzchni nieutwardzonej.
 • rowery Enduro – rower, który sprawdzi się zarówno przy szybkich i stromych zjazdach, jak i przy podjeżdżaniu pod górę, a także po prostu podczas jazdy po trudnym, wyboistym terenie. Ze względu na dobrą zwrotność nadaje się do jazdy po trudnych i zupełnie nieprzewidywalnych górskich trasach. Daje nam wolność wyboru – możemy po prostu jechać przed siebie, w każdą stronę, po każdej nawierzchni.
 • rowery MTB – rowery MTB (Mountain Terrain Bike) zostały zaprojektowane tak, by sprawdzać się w najtrudniejszych warunkach. Można użytkować je na górskich ścieżkach, leśnych szlakach i specjalnych torach przeszkód. Na rowerze MTB można jeździć po kamieniach i wyboistych ścieżkach. Rowery z tej kategorii są cięższe i solidniejsze od rowerów trekkingowych, co gwarantuje jeszcze lepszą przyczepność oraz wytrzymałość konstrukcji.
 • rowery elektryczne Raptor Skymaster – to hybrydowy pojazd dla ludzi, którzy od swojego roweru oczekują dużo więcej.  To połączenie tradycyjnego roweru i skutera elektrycznego. Idealnie sprawdza się dla wymagających i długich trasach offroad jak i w miejskim transporcie.
 • Rowery Junior 
 • Rowery Kids 
 • Segweye 
Nazwa/cena[zł]1h2h3h4h1 dzień*1 doba2 dobykolejna doba
Trekking20354550607010050
Junior/Kids1525354550609045
MTB20354550607010050
MTB elektr.25405560708012060
Raptor elektr.25405560708012060
Enduro305065758510017065
Przyczepka20354550607010050
Kask1010101010101010
*jeden dzień – od chwili wypożyczenia do końca czasu pracy Wypożyczalni w dniu wypożyczenia

.


Trasy rowerowe

Na stronie Krzemiennego Szlaku znajdziesz również specjalną aplikację, która poprowadzi Cię przez wyznaczone ścieżki i znacznie umili rowerowe podróże.

 

Jakie kierunki możesz wybrać startując z Bałtowa?

 • Bałtów- Bodzechów,
 • Bałtów- Ćmielów,
 • Bałtów- Kunów,
 • Bałtów- Tarłów,
 • Bałtów- Sienno,
 • Bałtów- Lipsko,
 • Bałtów- Solec nad Wisłą,
 • Bałtów- Chotcza

 

 

Każda z wybranych tras pozwoli Ci na odkrywanie i poznawanie naszego regionu. Oczywiście możesz także wybrać inną z tras, które przebiegają przez Bałtów lub inne miejscowości. Każda z nich ma określony poziom trudności. Dzięki temu łatwo będzie Ci dopasować swój poziom zaawansowania do danej trasy. W aplikacji znajdziesz także wszystkie atrakcje, które czekają na Ciebie po drodze- muzea, obiekty sakralne, pomniki i miejsca pamięci, zabytki, pałace, zamki i dwory, pomniki przyrody. Dzięki temu w pełni będziesz mógł poznać wszystkie urokliwe i czarujące zakątki na trasach Krzemiennego Szlaku. Aby nic nie pominąć w aplikacji znajdziesz zdjęcia oraz opis danej atrakcji. Znajdziesz tam m.in. Zespół pałacowo- parkowy w Bałtowie, Dwór Amelii w Rudzie Kościelnej czy Zamek Rycerski w Ćmielowie. Warto także wybrać się na podziemną wycieczkę do neolitycznych kopalń krzemienia pasiastego na Krzemionkach czy do Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie.

Po drodze przygotowane zostały także wiaty- przy których można odpocząć, zregenerować siły czy urządzić rodzinny piknik.

Jeśli martwisz się o stan techniczny swojego roweru, to na trasie zostały umieszczone miejsca obsługi rowerzystów. Specjalne punkty, w których będziesz mógł dopompować opony czy skorzystać z kluczy w razie awarii.

Krzemienny Szlak został doskonale przystosowany do rowerzystów pod każdym względem. Warto więc z niego skorzystać będąc w Bałtowie.

Przez Bałtów przebiega również zielony szlak rowerowy im. Witolda Gombrowicza.

 

 


Kajaki

Idealna, wakacyjna aktywność w upalne dni to wyprawa kajakami wzdłuż rzeki Kamiennej. Jest to wspaniała możliwość aktywnego wypoczynku. W Bałtowie obecnie powstały dwie trasy spływu kajakowego- dłuższa licząca 18 km oraz krótsza ok. 5,5 km.
Dłuższa trasa prowadzi ze Stoków Dużych, a krótsza z Gierczakówki. Obie mają swoją przystań końcową na Okręglicy przy Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. W planie jest również stworzenie trasy mierzącej ponad 30 km- z Bałtowa do miejscowości Raj- przepłynięcie do Wisły. Spływy kajakowe są fantastycznym sposobem na poznawanie okolicy i jej przyrodniczych zakątków.
W wypożyczalni do dyspozycji jest 28 kajaków dwuosobowych oraz 10 kajaków jednoosobowych. Dla dzieci do lat 10 przeznaczona jest specjalna dostawka do kajaka (gratis).
Więcej o wypożyczalni kajaków w Bałtowie znajdziecie na www.kajakibaltow.pl .


Bieganie/ Nordic Walking/ Ścieżki spacerowe

Piękne, zielone, z wzniesieniami i wąwozami lessowymi- takie są tereny w Bałtowie. Idealne więc
na piesze wycieczki z rodziną, romantyczne spacery we dwoje, a także na przeróżne wędrówki.
Takie ukształtowanie terenu jest idealne także do treningów biegowych. Nie przez przypadek w
Bałtowie organizowane były biegi z przeszkodami takie jak Raptor Run czy Hunt Run. Tutaj każdy
znajdzie trasę dla siebie- prostą wzdłuż łąk i pól lub wymagającą po bałtowskich pagórkach.
Wśród zieleni okolic rzeki Kamiennej warto wybrać się także na spacer z kijkami nordic walking.
Podczas takiego spaceru nie tylko poczujemy się lepiej fizycznie uprawiając sport, lecz także
psychicznie- podziwiając zachwycającą i czarującą okolicę.Jazda konna w terenie/ szlaki do jazdy konnej

Wyjątkowy sport, niezwykła pasja- jazda konna. W Bałtowie powstał Ośrodek Jeździecki Kraina
Koni, który zaprasza wszystkich na przeżycie niesamowitej przygody w siodle. W Krainie Koni
masz możliwość rozpoczęcia swojej nauki od samego początku- oswojenie z koniem, czyszczenie,
siodłanie. Poznasz tu podstawy jazdy konnej. Jeśli jeździsz konno już od jakiegoś czasu-

instruktorzy z pewnością pomogą Ci udoskonalić Twoje zdolności. Dla bardziej zaawansowanych
istnieje możliwość wyjazdu w teren. Taka wyprawa pośród zielonych pól i łąk z pewnością stanie
się niezwykłym i niezapomnianym przeżyciem. Ośrodek Jeździecki Kraina Koni organizuje także
obozy wakacyjne dla dzieci „Wakacje w siodle”.