+48 41 264 14 21
Polska w Miniaturze

Historia zaklęta w murach zamków

OTWARCIE NOWEJ ATRAKCJI 1 MAJA 2018

.

Polska w Miniaturze to:
– obszar o powierzchni ok. 1 hektara, uformowany na kształt Polski z zaznaczonymi głównymi rzekami, jeziorami, krainami geograficznymi.

– 50 miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe na przestrzeni 500 lat, a znajdujące się obecnie w granicach Polski,

Odwiedzając Polskę w Miniaturze:
– zyskasz zmysł historyczny,
– poznasz władców Polski,
– nauczysz się rozróżniać podstawowe style architektoniczne
– usłyszysz ciekawostki z życia dworskiego.

Modele reprezentują ( w skali 1:25) najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe w różnych okresach historycznych (od średniowiecza po wiek XIX), a leżące obecnie na terenie Polski. Miniatury wykonane z niezwykłą precyzją i dbałością o szczegóły, oddają wygląd obiektów z okresu ich świetności. Zwiedzający poznają zarówno zamki piastowskie, jak i twierdze krzyżackie, zarówno wygodne rezydencje, jak i pograniczne warownie, zarówno gotycki „olbrzymy”, jak i filigranowe pałacyki.
Tworząc ekspozycję położyliśmy nacisk  na stronę wizualną oraz walor edukacyjny. Oprowadzający po wystawie przewodnicy opowiadają legendy oraz  przybliżają szczególnie interesujące  wydarzenia i postaci historyczne związane z prezentowanymi zabytkami. Dzięki temu miniaturowe budowle ożywają, stając się zarazem doskonałym pretekstem do poznania dziejów Polski.

Zwiedzanie Polski w Miniaturze po zakupie “Biletu Kompleksowego” lub “Pakietu Przygoda”.

DO POLSKI W MINIATURZE MOŻESZ DOSTAĆ SIĘ NA TRZY SPOSOBY:

  • PIESZO
  • KOLEJĄ KRZESEŁKOWĄ (bezpłatnie w dniach 1 – 6 maja)
  • SCHOOLBUSEM (dla posiadaczy Pakietu Kompleksowego lub Pakietu Przygoda)

Galeria zdjęć: