Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Święto Pszczoły

21 sierpnia - 23 sierpnia

To już trzynasta edycja wielkiego święta pszczół i pszczelarzy – niezwykle barwnej imprezy, na której od lat wystawcami są firmy z Polski i z zagranicy. Licznie gościmy przedstawicieli z Ukrainy, Węgier, Litwy i Niemiec. Impreza cieszy się nieustającym zainteresowaniem nie tylko u pszczelarzy ale również osób zainteresowanych losem pszczół oraz zakupami naturalnych produktów pochodzenia pszczelego.
Na gości czeka jarmark produktów pszczelich, woskowych wyrobów artystycznych, naturalnych kosmetyków oraz rękodzieła ludowego. To również niepowtarzalna okazja ku temu, by spróbować aromatycznych miodów pitnych, nalewek, piw i potraw regionalnych.
Ta kulinarna i kulturowa podróż pozwoli na poznanie tradycji bartnictwa i pszczelarstwa zwiedzając bezpłatnie skansen pszczeli znajdujący się na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Podczas Święta Pszczoły będzie można wziąć udział w licznych warsztatach pszczelarskich oraz międzynarodowej konferencji poświęconej apiterapii. Wykładowcami są znane osobistości ze świata apiterapii z Polski, Niemiec, Litwy i Ukrainy.

Szczegóły

Start:
21 sierpnia
Koniec:
23 sierpnia