Zamknij

ŚWIĘTO DYNI W BAŁTOWIE

Kreatywne weekendy dla całej rodziny!
od 18 września do 24 października

Zaplanuj wyjątkowy dzień lub weekend, pełen wrażeń dla Twojego dziecka. Przygotowaliśmy specjalne strefy zabaw, w których możecie wspólnie spędzić czas. Pomyśleliśmy również o miejscach, gdzie Twoja pociecha może puścić wodze fantazji i uwolnić swoją kreatywność, a Ty cieszyć się chwilą spokoju i pyszną kawą z ciastem dyniowym.

STREFA MŁODEGO ARTYSTY

Kreatywne zajęcia artystyczne odbywają się w Zajeździe Przystocze. Młody artysta będzie mógł spróbować swoich sił w zajęciach, w których stworzy swoje własne dzieło sztuki. Doświadczeni animatorzy udzielą fachowych wskazówek, zostawiając jednak przestrzeń na dziecięcą wyobraźnię i swobodę wyrażania własnego poczucia estetyki.
  • DYNIOWE PODUCHY
Na tych warsztatach uszyjemy kolorową i mięciutką „dynię przytulankę” i to bez użycia igły! Do Waszej dyspozycji będą kolorowe materiały, wstążki i mnóstwo innych gadżetów a wszystko po to, by Wasza dynia była wyjątkowa. Swoje prace zabieracie oczywiście ze sobą do domu. Każdemu dziecku przyda się przecież kolorowa własnoręcznie wykonana przytulanka na długie jesienne wieczory.
  • DYNIOWE OBRAZKI
Wyklejanki to wspaniała plastyczna zabawa dla wszystkich dzieci. Ćwiczy zdolności manualne i rozwija kreatywność. Na naszych warsztatach możecie skorzystać z gotowych szkiców obrazków utrzymanych w dyniowej tematyce lub jak prawdziwy artysta usiąść przed czystą kartką i puścić wodze fantazji. A możliwości macie prawie nieograniczone – kolorowe listki, ziarenka, plastelinę, koraliki, włóczka i mnóstwo innych jesiennych skarbów.
  • WĘZŁY MOCY – SZNURKOWE OZDOBY

Od czasów starożytnych specjalnie wiązane węzły chroniły od wszelkich przeciwności. Zawiązywano je z powodu ważnych okazji, zgodnie z zasadami znanymi tylko przez szamanów czy znachorów. Węzełkowa magia przetrwała do dziś. Na naszych warsztatach poznamy techniki plecenia węzłów słowiańskich. Nasz animator dostosuje trudność zadania do wieku uczestnika.

  • MALOWANIE DYNI

Gipsowe odlewy w kształcie dyni można pomalować zgodnie ze swoją wyobraźnią. 

* Warsztaty bezpłatne dla posiadaczy biletów.

STREFA ZABAW I ANIMACJI

Tu doskonale będzie się bawiło każde dziecko i rodzic. Zadbają o to nasi animatorzy w specjalnie przygotowanej strefie zabaw przed JuraParkiem. W razie deszczu strefa zabaw przenosi się do Zajazdu Przystocze, bo przecież nie ma złej pogody na świetną zabawę!  Zabawy są podzielone tak, że mogą brać w nich udział dzieci w każdym wieku.  Co na Was czeka?

– bieg w „potrójnych gaciach” upiornego clowna

– skoki przez miotłę czarownicy

– karmienie wygłodniałych dyń

– wściekłe worki Burczypiłki

– tor przeszkód u Farmera Dyń

– rzut dynią do celu i wiele innych super zabaw!

Kolejnym miejscem do aktywnej zabawy jest Sabatówka. Czeka na Was: wiedźmowe memory, tunel odwagi, nauka latania na miotle, pokazy magii i iluzji i wiele innych gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Na terenie Sabatówki odbywa się również przedstawienia kukiełkowe pt. „Jak dobro i miłość pokonują złe moce”.

Pod wielką „czapą czarownicy” znajduje się natomiast kawiarnia serwująca wyśmienite gorące napoje i pyszne desery. To doskonałe miejsce, aby odpocząć i nabrać sił do dalszej zabawy.

W kawiarni odbywają się również o określonych godzinach warsztaty kulinarne – będziemy robić pyszne dyniowe gofry.

*Warsztaty bezpłatne dla posiadaczy biletów.

STREFA MISTRZA KUCHNI

ROBIMY DYNIOWE gofry

Warsztaty kulinarne dla dzieci w każdym wieku. Podczas zajęć uczestnicy z otrzymanych produktów przygotowują samodzielnie przepyszne i zdrowe dyniowe gofry.  Samodzielnie przygotowane ciasto, wypieczone w gofrownicy przez młodego mistrza kuchni, udekorowane musem owocowym, kolorową posypką czy bitą śmietaną stanowi wyborny deser. 
Uczestnicy zajęć otrzymują pamiątkowe certyfikaty.

Warsztaty będą odbywały się zgodnie z harmonogramem w Wiosce Słowiańskiej „Sabatówce”.

STREFA POSZUKIWACZY SKARBÓW

QUESTING – AKTYWNE ZWIEDZANIE

Questing to edukacyjna gra terenowa będąca jednocześnie niestandardową metodą zwiedzania. Łączy w sobie poszukiwania oparte na odczytywaniu wskazówek zawartych w specjalnie przygotowanych małych przewodnikach (tzw. questach) z poznawaniem dziejów i uroków szczególnie interesujących zakątków Bałtowa.

Zasady gry są bardzo proste. Trzymając w ręku quest masz instrukcję i przewodnik równocześnie. Kierując się wskazówkami zawartymi w tekście pokonujemy przeszkody, odkrywamy miejsca i zdobywamy informacje, co umożliwia nam dalszą wędrówkę. Suma wszystkich naszych dokonań pozwoli dotrzeć do upragnionego celu – czyli skarbu. Masz więc start i metę, a po drodze całą masę przygód.

  • Co potrzebujesz?

– quest – pobierz go z punktu obok kasy głównej JuraParku,

– długopis,

– czas: na ostatniej stronie questu masz podany przybliżony czas zabawy,

– bilet wstępu: niektóre questy prowadzą przez atrakcje Bałtowskiego Kompleksu np. JuraPark lub Polska w Miniaturze. Musisz posiadać więc bilet wstępu.

Każdy quest ma swoją specyfikę, ale nie wymaga specjalistycznej wiedzy. W tropicieli mogą bawić się zarówno dzieci jak i dorośli.  Teksty są proste, rymowane a zgadywanie odpowiedzi i sprawdzanie spostrzegawczości pobudza współzawodnictwo nawet pomiędzy członkami tej samej drużyny.

Życzymy udanej zabawy!

Więcej na temat questingu – https://baltowaktywnie.pl/zagadkowo/

STREFA BAŁTÓW AKTYWNIE

Piękna i ciepła jesień daje ogromne możliwości do aktywnego wypoczynku. Bałtowski Kompleks Turystyczny daje w tej sferze niemal nieograniczone możliwości:

WYCIECZKA OFF-ROAD 4X4 Z INSTRUKTOREM

To idealny pomysł na rozrywkę bez względu na pogodę. A może im więcej deszczu i błota tym nawet lepiej?! Czekają na Was wygodne i bezpieczne auta 4×4 z naszej wypożyczalni oraz instruktor, który zabierze Was w emocjonującą wyprawę po bałtowskich bezdrożach. Oczywiście za kierownicą naszego Patrola może usiąść każdy pełnoletni członek wyprawy (musi mieć prawo jazdy). Instruktor wytłumaczy podstawowe zasady jazdy w trudnym terenie. A czeka Was dużo zjazdów i podjazdów stromymi wąwozami, przeprawy przez grząskie błota czy strumyki. Ostrzegamy – off-road uzależnia i możecie wrócić do domu z pomysłem zakupu auta 4×4!

Sprawdź ofertę na stronie baltow4x4.pl

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW I TRASY ROWEROWE

Wypożyczalnia rowerów i segwayów znajduje się u podnóża stoku narciarskiego. Znajdziecie tu rowery trekkingowe, enduro, MTB czy elektryczne Raptor Skymaster. Bałtów jest włączony w sieć ścieżek rowerowych „Krzemiennego szlaku”, więc do wyboru macie kilkaset kilometrów tras o różnej tematyce i różnym stopniu trudności. Wygodna aplikacja zaprowadzi Was bezpiecznie do celu.

WSPINACZKA SKAŁKOWA

Zaledwie 500 metrów od Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego znajdują się urokliwe skałki, przez które prowadzi kilka dróg wspinaczkowych o różnym poziomie trudności. Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w tym sporcie skontaktuj się z naszym biurem rezerwacji w kasie głównej JuraParku.   

ODWIEDŹ BAŁTOWSKI KOMPLEKS TURYSTYCZNY

CENNIK

PAKIET KOMPLEKSOWY

JuraPark, Prehistoryczne Oceanarium, Zwierzyniec Bałtowski (dolny+ górny Safari), Polska w Miniaturze, Sabatówka, Park Rozrywki, Rollercoaster, Kino Cinema 5D 

Bilet normalny94 zł/os.
Bilet ulgowy85 zł/os.

Bilet dla Malucha

dotyczy dzieci urodzonych w 2019 r i później

1 zł/os.

Warsztaty kulinarne – 20 zł/os. Warsztaty należy wcześniej zarezerwować, podczas zakupu biletu w kasie JuraParku.

Nasi partnerzy

Uniwersytet Śląski w Katowicach Państwowy Instytut Geologiczny Dinosaur Ridge Pepsi
Translate »