Zamknij

OFERTA DLA GRUP PRZEDSZKOLNYCH

Bałtowski Kompleks Turystyczny to obiekt przyjazny dla małych dzieci. Nasi przewodnicy szybko nawiązują kontakt z najmłodszymi gośćmi, a towarzysząc Państwu podczas zwiedzania JuraParku czy Bałtowskiego Zwierzyńca dostosują przekazywane informacje do wieku dzieci. Z przyjemnością odpowiedzą również na każde pytanie od dociekliwych maluchów. Podczas warsztatów kreatywnych pod okiem animatorów powstaną niepowtarzalne dzieła –  własnoręcznie wykonane pamiątki z JuraParku.

Poniżej opisaliśmy sugerowane atrakcje dla dzieci w wieku przedszkolnym. Możemy jednak modyfikować pakiety atrakcji według Państwa potrzeb.


Rozwiń poniższe listy aby uzyskać dostęp do kompletu informacji.

JuraPark – spełnienie marzeń prawdziwych dinomaniaków. W wieku przedszkolnym dzieci zaczynają przejawiać ogromne zainteresowanie światem dinozaurów, które często przeradza się w wieloletnią fascynację. Już paroletnie dzieci mogą pochwalić się ogromną wiedzą na temat tych prehistorycznych stworzeń, znają ich skomplikowane nazwy i mnóstwo ciekawostek. W naszym JuraParku staną oko w oko z setką dinozaurów wykonanych zgodnie z najnowszymi stanem wiedzy paleontologów. Przewodnicy w dostępny sposób przekażą informację na temat okresów geologicznych, rozwoju gatunków i ich tajemniczej zagładzie. Na ścieżce edukacyjnej znajdują się eksponaty, do których można dojść, przytulić się i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dopełnieniem parku dinozaurów jest Muzeum Jurajskie.

Więcej o JuraParku ->  https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/jurapark/

Zwierzyniec Bałtowski górny – to ogromny, ponad 60 hektarowy obszar, zamieszkały przez kilkadziesiąt gatunków dzikich zwierząt z kilku kontynentów. Zwiedzamy go z przewodnikiem, z pokładu żółtego, amerykańskiego schoolbusa. Dzięki temu, możemy wygodnie podróżować po tym ogromnym terenie, jednocześnie bezpiecznie podjeżdżając do stad zwierząt i podglądać ich życie na wyciągnięcie ręki. W zwierzyńcu nie ma drapieżników – zamieszkują go jelenie, daniele, wiele gatunków kóz i owiec, bydło szkockie, bydło zebu, wielbłądy antylopy, żubry i wiele innych.  Wszystkie zwierzęta żyją w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Ogromna przestrzeń Zwierzyńca została podzielona jedynie w kilka sektorów.

Więcej o Zwierzyńcu -> https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/zwierzyniec-baltowski/

Zwierzyniec Bałtowski dolny – zwiedzamy pieszo pośród wolier z egzotycznym ptactwem oraz wybiegów dla sympatycznych owieczek, kózek, osiołków, kucyków i wielu innych. Ulubieńcami dzieci jest stado zabawnych surykatek, rodzina lemurów oraz niezwykle wścibskie małpki makaki. Można tu kupić bezpieczny pokarm dla zwierząt i nakarmić mieszkańców zwierzyńca – to wspaniała atrakcja dla dzieci.

Sabatówka – Wioska Słowiańska – bajkowe miejsce w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Podczas zabaw z animatorami dzieci poznają słowiańskie legendy i zwyczaje. Dowiedzą się o dawnych wierzeniach i samodzielnie będą mogły wykonać magiczny amulet. Wioskę Słowiańską zamieszkują również czarownice, które skłonne do psot są wspaniałym towarzyszem dziecięcych zabaw.
Więcej o Sabatówce
https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/sabatowka/

Park Rozrywki – miejsce zabaw dla dzieci i dorosłych. Urządzenia do bezpiecznego użytku dla najmłodszych to:

  • od 3 lat dmuchaniec Warzywniak, euro-bungy, karuzela samochodziki, basen z kulkami;
  • od 4 lat – dmuchaniec Formuła 1, kolejka szynowa, karuzela łańcuchowa mała, trampoliny,
  • od 5 lat – gokarty

oraz zadaszona Strefa Malucha dla najmłodszych dzieci.

Dodatkowe atrakcje

Prehistoryczne Oceanarium – obiekt typu 3D, gdzie na ogromnych ekranach wyświetlane są obrazy przedstawiające mieszkańców  morskich głębin sprzed milionów lat. We wnętrzu panuje półmrok a niektóre sceny mogą wywołać poczucie lęku u najmłodszych dzieci.

Kino Emocji Cinema 5D – seanse trwają około 10 -15 minut. Na ekranie wyświetlane są filmy o różnym charakterze: od bajek do horrorów. Rezerwując seans w kinie temat filmu zostanie dopasowany do wieku grupy.

Polska w Miniaturze – park miniatur. Znajduje się tutaj 50 eksponatów zamków i pałaców polskich wykonanych w skali 1:25. Jeżeli chcesz zwiedzić to miejsce z grupą przedszkolną, nasz przewodnik opowie dzieciom najciekawsze legendy związane z wybranymi zamkami oraz zwróci uwagę na najbardziej charakterystyczne cechy w budowie warowni czy pałaców.

Kraina Koni – Ośrodek jazdy konnej – podczas zwiedzania stajni instruktor jeździectwa opowiada o najbardziej znanych rasach koni, o ich przeznaczeniu, różnicach w budowie i temperamencie. Zapraszamy również na przejażdżkę w siodle po parkurze (okrążenie).   

Wioska Świętego Mikołaja – spotkanie ze Świętym Mikołajem to wielkie przeżycie dla przedszkolaka. W Bałtowie Mikołaj mieszka w swojej bajkowej wiosce wraz z wieloma pomocnikami – elfami, liskiem i oczywiście panią Choinką, która częstuje gości gorącą czekoladą i domowym ciastem. Animatorzy zaproszą dzieci do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Punktem kulminacyjnym jest spotkanie ze Świętym Mikołajem, który tradycyjnie zachęca dzieci do śpiewania piosenek czy recytowania wierszy. Opowiada też o swojej rodzinnej krainie.

Pozostałe atrakcje wchodzące w skład Wioski Mikołaja to: Bajkowa Kraina Lodu,  Świąteczne Kino 5D oraz Szkoła Elfów czyli zimowe warsztaty kreatywne lub kulinarne.

Wszystko na temat Wioski Świętego Mikołaja znajdziesz tutaj -> https://www.szwajcariabaltowska.pl/wioska-swietego-mikolaja-w-baltowie/

Bajkowa Kraina Lodu – miejsce w którym ponownie możemy przeżywać przygody słynnej bohaterki Disneyowskiej produkcji – Elzy i jej wiernych przyjaciół. Fragmenty bajki są wyświetlane w kolejności na kilku dużych ekranach. Towarzysząca nam bajkowa scenografia powoduje, że każdy ze zwiedzających czuje się aktywnym uczestnikiem scen rozgrywanych na ekranie.

Świąteczne Kino 5D oraz Szkoła Elfów czyli zimowe warsztaty kreatywne lub kulinarne.
Wszystko na temat Wioski Świętego Mikołaja znajdziesz tutaj -> https://www.szwajcariabaltowska.pl/wioska-swietego-mikolaja-w-baltowie/

JuraPark – zwiedzanie JuraParku wśród dinozaurów pokrytych śniegiem.
Muzeum Jurajskie – liczne skamieniałości, minerały oraz kolorowe dioramy, dzięki którym można obejrzeć fragmenty zaginionego świata sprzed milionów lat.

Warsztaty plastyczne – malowanie figurek dinozaurów i amonitów ubarwione informacjami o życiu tych wymarłych grup zwierząt. Powstałe na warsztatach małe arcydzieła dzieci zabierają ze sobą na pamiątkę

Warsztaty paleontologiczne – preparowanie z miękkiego gipsowego bloku „szkieletu” dinozaura. Podczas zajęć dzieci dowiadują się podstawowych zagadnień dotyczących pracy paleontologa. Szkielet dinozaura zabierają na pamiątkę.

Warsztaty młynarskie „W starym młynie” – podczas warsztatów dzieci dowiadują się skąd bierze się mąka, jak wyglądają ziarna różnych gatunków zbóż, poznają podstawowe zasady działania wodnego młyna. Zmierzą się również z zadaniem roztarcia ziaren za pomocą moździerza i żaren.

Piaskowe obrazki – to fascynująca zabawa polegająca na tworzeniu kolorowych obrazów przy użyciu kolorowego piasku. Kolorowym piaskiem posypuje się wybrane, lepkie powierzchnie obrazka i w ten sposób powstaje niepowtarzalne dzieło. Tematyka rysunków to dinozaury JuraParku i zwierzęta “Bałtowskiego Zwierzyńca”. Wykonane obrazki dzieci zabiera ze sobą do domu.

Warsztaty pszczelarskie NOWOŚĆ –  wykonujemy pamiątkowe świecie z węzy pszczelej. Podczas zajęć dzieci usłyszą wiele ciekawostek na temat tych niezwykłych stworzeń. Kiedy pszczoły pojawiły się na ziemi i czy mogły użądlić dinozaura? Co zawdzięczamy pszczołom i dlaczego musimy o nie dbać? 

Nasi partnerzy

Uniwersytet Śląski w Katowicach Państwowy Instytut Geologiczny Dinosaur Ridge Pepsi
Translate »