Zamknij

OFERTA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
KLASY I-III

Bałtowski Kompleks Turystyczny to obiekt zróżnicowany pod względem atrakcji i proponowanych aktywności. Zależy nam, by poprzez prowadzone warsztaty i lekcje zainspirować dzieci do samodzielnego odkrywania tajemnic świata. Nasi przewodnicy towarzysząc Państwu podczas zwiedzania JuraParku, Bałtowskiego Zwierzyńca czy Polski w Miniaturze dostosują przekazywane informacje do wieku grupy. Dołożą również wszelkich starań, by odpowiedzieć na liczne pytania padające ze strony dzieci. Podczas warsztatów pod opieką animatorów powstaną niepowtarzalne dzieła: kolorowe amonity, własnoręcznie złożony szkielet dinozaura czy świece wykonane z węzy pszczelej.
Poniżej opisaliśmy sugerowane atrakcje dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (klasy I-III). Możemy jednak modyfikować pakiety atrakcji według Państwa potrzeb.

Rozwiń poniższe listy aby uzyskać dostęp do kompletu informacji.

NAPISZ DO NAS

Odeślemy Ci przykładowy program pobytu wraz z wyceną.

wycieczki szkolne 2-dniowe

JuraPark – park dinozaurów

Ogromne przeżycie dla fanów dinozaurów. Wśród dzieci w tym wieku spotkać można prawdziwych „specjalistów” od prehistorycznych stworzeń. Często ich wiedza jest dobrze uporządkowana i poszerzona o wiele ciekawostek. Nasze modele spotykają się z uznaniem „małych paleontologów” ze względu na precyzję wykonania i odzwierciedlenie obecnej wiedzy paleontologicznej.
Dopełnieniem parku dinozaurów jest Muzeum Jurajskie. Obejrzeć tu można setki eksponatów – oryginalnych skamieniałości ale również kolorowe dioramy, w których odtworzono nieistniejące już środowiska morskie i lądowe.

Więcej o JuraParku ->  https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/jurapark/

Prehistoryczne Oceanarium 

Oceanarium mieści się w ogromnej białej kopule tuż obok JuraParku. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii możemy na własne oczy zobaczyć jak niesamowity wygląd miały zwierzęta morskie żyjące miliony lat temu.
Panujący dookoła mrok oraz tajemnicze odgłosy z głębin potęgują doznania zwiedzających.
Więcej o Prehistorycznym Oceanarium -> https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/prehistoryczne-oceanarium/

Zwierzyniec Bałtowski Górny 

Ponad 60 hektarowy obszar, zamieszkały przez kilkadziesiąt gatunków dzikich zwierząt z kilku kontynentów. Zwiedzamy go z przewodnikiem, z pokładu żółtego, amerykańskiego schoolbusa. Dzięki temu, możemy wygodnie i bezpiecznie podglądać z bliska życie tutejszych mieszkańców. Zwierzęta, przyzwyczajone do obecności autobusów oraz rozpieszczone przez naszych przewodników rozdawanymi smakołykami podchodzą bardzo blisko – a te najśmielsze próbują nawet wejść do autobusu. Zwierzyniec zamieszkują jelenie, daniele, wiele gatunków kóz i owiec, bydło szkockie, bydło zebu, wielbłądy, antylopy, żubry i wiele innych. Wszystkie zwierzęta żyją w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Ogromna przestrzeń Zwierzyńca została podzielona jedynie w kilka sektorów.

Więcej o Zwierzyńcu -> https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/zwierzyniec-baltowski/

Zwierzyniec Bałtowski Dolny 

Tą część Zwierzyńca zwiedzamy pieszo pośród wolier z egzotycznym ptactwem oraz wybiegów dla sympatycznych owieczek, kózek, osiołków, kucyków i wielu innych. Ulubieńcami dzieci jest stado zabawnych surykatek, rodzina lemurów oraz niezwykle wścibskie małpki makaki. Można tu kupić bezpieczny pokarm dla zwierząt i nakarmić mieszkańców zwierzyńca – to wspaniała atrakcja dla dzieci.

Sabatówka Wioska Słowiańska

Wioska Słowiańska – bajkowe miejsce w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Podczas zabaw z animatorami dzieci poznają słowiańskie legendy i zwyczaje. Słuchają ciekawych opowieści o czasach pierwszych Słowian – ich wierzeniach oraz codziennym życiu. Będą mogły samodzielnie wykonać magiczny amulet na pamiątkę. Wioskę Słowiańską zamieszkują również czarownice, które zachęcają dzieci do wspólnych zabaw np. gry w magiczne memory, przejście przez Tunel Odwagi czy zdradzą tajemnice latania na miotle.

Więcej o Sabatówce https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/sabatowka/

Polska w Miniaturze 

To obszar o pow. 1 ha, którego granice zostały uformowane na kształt Polski. Zaznaczono tutaj największe polskie rzeki i szlaki komunikacyjne. Główną atrakcją jest 49 miniatur (w skali 1:25) zamków i pałaców polskich przedstawionych z okresu ich świetności. Spacerując wyznaczonymi szlakami i słuchając historii opowiadanych przez przewodników można wręcz usłyszeć stukot podków i chrzęst rycerskiej zbroi. Podczas zwiedzania Polski w Miniaturze przewodnicy opowiadają te znane i mniej znane legendy związane z zamkami i pałacami.

Więcej -> https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/polska-w-miniaturze/

Dodatkowe atrakcje

Kraina Koni (czynna) – Ośrodek jazdy konnej – podczas zwiedzania stajni instruktor jeździectwa opowiada o najbardziej znanych rasach koni, o ich przeznaczeniu, różnicach w budowie i temperamencie. Zapraszamy również na przejażdżkę w siodle po parkurze (okrążenie).

Skansen Pszczeli (czynny) usytuowany jest na trasie do Sabatówki. Na jego terenie znajdują się różne formy uli – od tych najbardziej pierwotnych po nowoczesne. Z umieszczonych tablic możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia pszczół, a także o korzyściach jakie człowiek czerpie z ich istnienia. Zachęcamy do udziału w warsztatach pszczelarskich na których dzieci dowiedzą się jeszcze więcej na temat tych fascynujących owadów.

Park Rozrywki (czynny) – miejsce zabaw dla dzieci i dorosłych. Zakup Pakietu Rozrywka upoważnia do nielimitowanego dostępu do urządzeń. Każde urządzenia ma własny regulamin określający minimalny wiek lub wzrost użytkownika. Więcej informacji na stronie https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/park-rozrywki/

Kino Emocji Cinema 5D (czynne) – seanse trwają około 10 -15 minut. Na ekranie wyświetlane są filmy o różnym charakterze: od bajek do horrorów. Rezerwując seans w kinie temat filmu zostanie dopasowany do wieku grupy.

Rollercoaster (czynny) – bałtowska kolejka górska spełniająca wszystkie europejskie wymogi bezpieczeństwa gwarantuje zjeżdżającym dużo radości i zastrzyk adrenaliny. Z rollercoastera korzystać mogą dzieci, które ukończyły 10 lat i mają minimum 140 cm wzrostu.

Wioska Świętego Mikołaja – spotkanie ze Świętym Mikołajem to wielkie przeżycie dla dziecka. W Bałtowie Mikołaj mieszka w swojej bajkowej wiosce wraz z wieloma pomocnikami – elfami, liskiem i oczywiście panią Choinką, która częstuje gości gorącą czekoladą i domowym ciastem. Animatorzy zaproszą dzieci do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Punktem kulminacyjnym jest spotkanie ze Świętym Mikołajem, który tradycyjnie zachęca dzieci do śpiewania piosenek czy recytowania wierszy. Opowiada też o swojej rodzinnej krainie.

Wszystko na temat Wioski Świętego Mikołaja znajdziesz tutaj -> https://www.szwajcariabaltowska.pl/wioska-swietego-mikolaja-w-baltowie/

Bajkowa Kraina Lodu – miejsce w którym ponownie możemy przeżywać przygody słynnej bohaterki Disneyowskiej produkcji – Elzy i jej wiernych przyjaciół. Fragmenty bajki są wyświetlane w kolejności na kilku dużych ekranach. Towarzysząca nam bajkowa scenografia powoduje, że każdy ze zwiedzających czuje się aktywnym uczestnikiem scen rozgrywanych na ekranie.

Zimowe Kino- Przygody Olafa oraz Szkoła Elfów czyli zimowe warsztaty kreatywne lub kulinarne.
Wszystko na temat Wioski Świętego Mikołaja znajdziesz tutaj -> https://www.szwajcariabaltowska.pl/wioska-swietego-mikolaja-w-baltowie/

JuraPark – zwiedzanie JuraParku wśród dinozaurów pokrytych śniegiem.

Muzeum z Epoki Lodowcowej  – liczne skamieniałości, minerały oraz kolorowe dioramy, dzięki którym można obejrzeć fragmenty zaginionego świata sprzed milionów lat.

Warsztaty plastyczne – malowanie figurek dinozaurów i amonitów ubarwione informacjami o życiu tych wymarłych grup zwierząt. Powstałe na warsztatach małe arcydzieła dzieci zabierają ze sobą na pamiątkę

Warsztaty paleontologiczne – preparowanie z miękkiego gipsowego bloku „szkieletu” dinozaura. Podczas zajęć dzieci dowiadują się podstawowych zagadnień dotyczących pracy paleontologa. Szkielet dinozaura zabierają na pamiątkę.

Warsztaty młynarskie „W starym młynie” – podczas warsztatów dzieci dowiadują się skąd bierze się mąka, jak wyglądają ziarna różnych gatunków zbóż, poznają podstawowe zasady działania wodnego młyna. Zmierzą się również z zadaniem roztarcia ziaren za pomocą moździerza i żaren.

Piaskowe obrazki – to fascynująca zabawa polegająca na tworzeniu kolorowych obrazów przy użyciu kolorowego piasku. Kolorowym piaskiem posypuje się wybrane, lepkie powierzchnie obrazka i w ten sposób powstaje niepowtarzalne dzieło. Tematyka rysunków to dinozaury JuraParku i zwierzęta “Bałtowskiego Zwierzyńca”. Wykonane obrazki dzieci zabiera ze sobą do domu.

Warsztaty pszczelarskie NOWOŚĆ –  wykonujemy pamiątkowe świecie z węzy pszczelej. Podczas zajęć dzieci usłyszą wiele ciekawostek na temat tych niezwykłych stworzeń. Kiedy pszczoły pojawiły się na ziemi i czy mogły użądlić dinozaura? Co zawdzięczamy pszczołom i dlaczego musimy o nie dbać? 

NAPISZ DO NAS

Odeślemy Ci przykładowy program pobytu wraz z wyceną.

AKTYWNOŚCI

Questing w Bałtowie

QUESTING – AKTYWNE ZWIEDZANIE

edukacyjna gra terenowa będąca jednocześnie niestandardową metodą zwiedzania. Questing łączy w sobie poszukiwania oparte na odczytywaniu wskazówek zawartych w specjalnie przygotowanych małych przewodnikach (tzw. questach). Zasady są bardzo proste- mamy start i metę, a po drodze całą masę przygód. Do wyboru różne tematy questów np.: „Śladami historii w Żydowskim Jarze”, „Niezwykłe tajemnice dinozaurów”, „Co w zamkach straszy, czyli Polska w Miniaturze z kapłanem w kapturze”.

Jazda konna w Bałtowie

JAZDA KONNA

pozwól dzieciom spojrzeć na świat z wysokości końskiego grzbietu. Zapraszamy na bezpieczne oprowadzanie w siodle pod okiem instruktora w pięknym otoczeniu przyrody. W naszej stajni mamy specjalne wyselekcjonowane spokojne konie, które idealnie nadają się do zajęć z dziećmi

Nasi partnerzy

Uniwersytet Śląski w Katowicach Państwowy Instytut Geologiczny Dinosaur Ridge Pepsi
Translate »

Wypełnij formularz lub zadzwoń

Klauzula informacyjna dotycząca ochrony danych osobowych znajduje się na stronie: DLFinvest.pl

☼ Pogoda na żywo ☼