Zamknij

Wycieczki szkolne dla klas 1-3

Bałtowski Kompleks Turystyczny to obiekt zróżnicowany pod względem atrakcji i proponowanych aktywności. Zależy nam, by poprzez prowadzone warsztaty i lekcje zainspirować dzieci do samodzielnego odkrywania tajemnic świata. Nasi przewodnicy towarzysząc Państwu podczas zwiedzania JuraParku, Bałtowskiego Zwierzyńca czy Polski w Miniaturze dostosują przekazywane informacje do wieku grupy. Dołożą również wszelkich starań, by odpowiedzieć na liczne pytania padające ze strony dzieci. Podczas warsztatów pod opieką animatorów powstaną niepowtarzalne dzieła: kolorowe amonity, własnoręcznie złożony szkielet dinozaura czy świece wykonane z węzy pszczelej.

Zapraszamy klasy 1-3 na wycieczki szkolne przez cały rok. Niezależnie od sezonu, oferujemy ciekawe atrakcje, łączące w sobie zabawę i naukę. Wycieczka do Bałtowa to nie tylko spędzanie wolnego czasu na zwiedzaniu. To również ciekawe, tematyczne warsztaty oraz możliwość spróbowania swoich sił w różnych aktywnościach pod okiem doświadczonych przewodników.

Poniżej opisaliśmy sugerowane atrakcje dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (klasy I-III). Możemy jednak modyfikować pakiety atrakcji według Państwa potrzeb.

Rozwiń poniższe listy aby uzyskać dostęp do kompletu informacji.

NAPISZ DO NAS

Odeślemy Ci przykładowy program pobytu wraz z wyceną.

wycieczki szkolne 2-dniowe

JuraPark – park dinozaurów

Ogromne przeżycie dla fanów dinozaurów. Wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym spotkać można prawdziwych „specjalistów” od prehistorycznych stworzeń. Często ich wiedza jest dobrze uporządkowana i poszerzona o wiele ciekawostek. Nasze modele spotykają się z uznaniem „małych paleontologów” ze względu na precyzję wykonania i odzwierciedlenie obecnej wiedzy paleontologicznej. Zwiedzanie JuraParku polega na zabawie terenowej, podczas której można rozwijać umiejętności logicznego myślenia czy pracy w grupie.
Dopełnieniem parku dinozaurów jest Muzeum Jurajskie. Obejrzeć tu można setki eksponatów – oryginalnych skamieniałości ale również kolorowe dioramy, w których odtworzono nieistniejące już środowiska morskie i lądowe.

Więcej o JuraParku ->  https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/jurapark/

Prehistoryczne-Oceanarium-Jura-Park-

Prehistoryczne Oceanarium 

Oceanarium mieści się w ogromnej białej kopule tuż obok JuraParku. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii możemy na własne oczy zobaczyć jak niesamowity wygląd miały zwierzęta morskie żyjące miliony lat temu.
Panujący dookoła mrok oraz tajemnicze odgłosy z głębin potęgują doznania zwiedzających.
Więcej o Prehistorycznym Oceanarium -> https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/prehistoryczne-oceanarium/

Zwierzyniec Bałtowski Górny 

Ponad 60 hektarowy obszar, zamieszkały przez kilkadziesiąt gatunków dzikich zwierząt z kilku kontynentów. Zwiedzamy go z przewodnikiem, z pokładu żółtego, amerykańskiego schoolbusa. Dzięki temu, możemy wygodnie i bezpiecznie podglądać z bliska życie tutejszych mieszkańców. Zwierzęta, przyzwyczajone do obecności autobusów oraz rozpieszczone przez naszych przewodników rozdawanymi smakołykami podchodzą bardzo blisko – a te najśmielsze próbują nawet wejść do autobusu. Zwierzyniec zamieszkują jelenie, daniele, wiele gatunków kóz i owiec, bydło szkockie, bydło zebu, wielbłądy, antylopy, żubry i wiele innych. Wszystkie zwierzęta żyją w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Ogromna przestrzeń Zwierzyńca została podzielona jedynie w kilka sektorów.

Więcej o Zwierzyńcu -> https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/zwierzyniec-baltowski/

-zwierzyniec-dolny-

Zwierzyniec Bałtowski Dolny 

Tę część Zwierzyńca zwiedzamy pieszo pośród wolier z egzotycznym ptactwem oraz wybiegów dla sympatycznych owieczek, kózek, osiołków, kucyków i wielu innych. Ulubieńcami dzieci jest stado zabawnych surykatek, rodzina lemurów oraz niezwykle wścibskie małpki makaki. Można tu kupić bezpieczny pokarm dla zwierząt i nakarmić mieszkańców zwierzyńca – to wspaniała atrakcja dla dzieci.

Sabatówka Wioska Czarownic

Wioska Czarownic – bajkowe miejsce w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Podczas zabaw z animatorami dzieci uczą się odwagi, ćwiczą swoją sprawność i moc. Czarownice, zamieszkujące wioskę zachęcają dzieci do wspólnych zabaw np. przejście przez Tunel Odwagi, zdradzą tajemnice latania na miotle.

Więcej o Sabatówce https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/sabatowka/

-Historia-Polski-zamki-

Polska w Miniaturze 

To obszar o pow. 1 ha, którego granice zostały uformowane na kształt Polski. Zaznaczono tutaj największe polskie rzeki i szlaki komunikacyjne. Główną atrakcją jest 49 miniatur (w skali 1:25) zamków i pałaców polskich przedstawionych z okresu ich świetności. Spacerując wyznaczonymi szlakami i słuchając historii opowiadanych przez przewodników można wręcz usłyszeć stukot podków i chrzęst rycerskiej zbroi. Podczas zwiedzania Polski w Miniaturze przewodnicy opowiadają te znane i mniej znane legendy związane z zamkami i pałacami.

Więcej -> https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/polska-w-miniaturze/

Dodatkowe atrakcje

Kraina Koni  – ośrodek jazdy konnej – podczas zwiedzania stajni instruktor jeździectwa opowiada o najbardziej znanych rasach koni, o ich przeznaczeniu, różnicach w budowie i temperamencie. Zapraszamy również na przejażdżkę w siodle po parkurze (okrążenie).

Skansen Pszczeli usytuowany jest na trasie wiodącej do Sabatówki. Na jego terenie znajdują się różne formy uli – od tych najbardziej prymitywnych po nowoczesne. Z umieszczonych tablic możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia pszczół, a także o korzyściach jakie człowiek czerpie z ich istnienia. Zachęcamy do udziału w warsztatach pszczelarskich na których dzieci dowiedzą się jeszcze więcej na temat tych fascynujących owadów.

Park Rozrywki – miejsce zabaw dla dzieci i dorosłych. Zakup Pakietu Rozrywka upoważnia do nielimitowanego dostępu do urządzeń. Każde urządzenia ma własny regulamin określający minimalny wiek lub wzrost użytkownika. Więcej informacji na stronie https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/park-rozrywki/

Kino Emocji Cinema 5D – seanse trwają około 10 -15 minut. Na ekranie wyświetlane są filmy o różnym charakterze: od bajek do horrorów. Rezerwując seans w kinie temat filmu zostanie dopasowany do wieku grupy.

Rollercoaster – bałtowska kolejka górska spełniająca wszystkie europejskie wymogi bezpieczeństwa gwarantuje zjeżdżającym dużo radości i zastrzyk adrenaliny. Z rollercoastera korzystać mogą dzieci, które ukończyły 10 lat i mają minimum 140 cm wzrostu.

Wioska Świętego Mikołaja – spotkanie ze Świętym Mikołajem to wielkie przeżycie dla dziecka. W Bałtowie Mikołaj mieszka w swojej bajkowej wiosce wraz z wieloma pomocnikami – elfami, liskiem i oczywiście panią Choinką, która częstuje gości gorącą czekoladą i domowym ciastem. Animatorzy zaproszą dzieci do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Punktem kulminacyjnym jest spotkanie ze Świętym Mikołajem, który tradycyjnie zachęca dzieci do śpiewania piosenek czy recytowania wierszy. Opowiada też o swojej rodzinnej krainie.

Wszystko na temat Wioski Świętego Mikołaja znajdziesz tutaj -> https://www.szwajcariabaltowska.pl/wioska-swietego-mikolaja-w-baltowie/

Bajkowa Kraina Lodu – miejsce w którym ponownie możemy przeżywać przygody słynnej bohaterki Disneyowskiej produkcji – Elzy i jej wiernych przyjaciół. Fragmenty bajki są wyświetlane w kolejności na kilku dużych ekranach. Towarzysząca nam bajkowa scenografia powoduje, że każdy ze zwiedzających czuje się aktywnym uczestnikiem scen rozgrywanych na ekranie.

Zimowe Kino- Przygody Olafa oraz Szkoła Elfów czyli zimowe warsztaty kreatywne lub kulinarne.
Wszystko na temat Wioski Świętego Mikołaja znajdziesz tutaj -> https://www.szwajcariabaltowska.pl/wioska-swietego-mikolaja-w-baltowie/

JuraPark – zwiedzanie JuraParku wśród dinozaurów pokrytych śniegiem.

Muzeum z Epoki Lodowcowej  – liczne skamieniałości, minerały oraz kolorowe dioramy, dzięki którym można obejrzeć fragmenty zaginionego świata sprzed milionów lat.

Warsztaty plastycznopaleontologiczne – uczestnicy otrzymają gładkie figurki dinozaurów, pędzle, kolorowe farbki i tak rozpoczną zabawę. Sami zdecydują jakiego dinozaura chcą mieć. Do figurki doklejany jest magnez.

Warsztaty paleontologiczne – preparowanie z miękkiego gipsowego bloku „szkieletu” dinozaura. Podczas zajęć dzieci dowiadują się podstawowych zagadnień dotyczących pracy paleontologa. Szkielet dinozaura zabierają na pamiątkę.

Warsztaty pszczelarskie  –  wykonujemy pamiątkowe świecie z węzy pszczelej. Podczas zajęć dzieci usłyszą wiele ciekawostek na temat tych niezwykłych stworzeń. Kiedy pszczoły pojawiły się na ziemi i czy mogły użądlić dinozaura? Co zawdzięczamy pszczołom i dlaczego musimy o nie dbać? 

NAPISZ DO NAS

Odeślemy Ci przykładowy program pobytu wraz z wyceną.

AKTYWNOŚCI

Questing w Bałtowie

QUESTING – AKTYWNE ZWIEDZANIE

edukacyjna gra terenowa będąca jednocześnie niestandardową metodą zwiedzania. Questing łączy w sobie poszukiwania oparte na odczytywaniu wskazówek zawartych w specjalnie przygotowanych małych przewodnikach (tzw. questach). Zasady są bardzo proste- mamy start i metę, a po drodze całą masę przygód. Do wyboru różne tematy questów np.: „Śladami historii w Żydowskim Jarze”, „Niezwykłe tajemnice dinozaurów”, „Co w zamkach straszy, czyli Polska w Miniaturze z kapłanem w kapturze”.

Jazda konna w Bałtowie

JAZDA KONNA

pozwól dzieciom spojrzeć na świat z wysokości końskiego grzbietu. Zapraszamy na bezpieczne oprowadzanie w siodle pod okiem instruktora w pięknym otoczeniu przyrody. W naszej stajni mamy specjalne wyselekcjonowane spokojne konie, które idealnie nadają się do zajęć z dziećmi

Wycieczka klasowa do Bałtowa – poznaj dostępne atrakcje

Mamy wiele propozycji na spędzanie czasu podczas wycieczki klasowej w Bałtowie. Bez wątpienia każdy uczestnik znajdzie coś, co go zaciekawi. W Bałtowie nie brakuje atrakcji zarówno zimą, jak i w okresie wiosenno-letnim i jesiennym. Śmiało można tu przyjechać o każdej porze roku.

Atrakcje dostępne wiosną, latem i jesienią to między innymi:

 • JuraPark – Park Dinozaurów i Muzeum Jurajskie,
 • Prehistoryczne Oceanarium,
 • Zwierzyniec Bałtowski Górny,
 • Zwierzyniec Bałtowski Dolny,
 • Polska w Miniaturze,
 • Sabatówka – Wioska Czarownic,
 • ośrodek jazdy konnej „Kraina Koni”,
 • wrotkarnia,
 • wypożyczalnia rowerów,
 • Park Rozrywki dla dzieci i dorosłych,
 • Rollercoaster,
 • Kino Emocji Cinema 5D z seansami dostosowanymi do wieku grupy.

Atrakcje dostępne zimą to:

 • Wioska Świętego Mikołaja i spotkanie ze Świętym Mikołajem,
 • Bajkowa Kraina Lodu stworzona na bazie Disney’owskiej historii o Elzie,
 • Muzeum z Epoki Lodowcowej,
 • Zimowe Kino – „Przygody Olafa” oraz „Szkoła Elfów” + warsztaty kreatywne i kulinarne,
 • stacja narciarska,
 • wypożyczalnia nart.

Najlepszy pomysł na wycieczkę dla klas 1-3

Polska to piękny i zróżnicowany kraj o bogatej historii, kulturze oraz z ciekawymi zakątkami. Szkolne wycieczki dla klas 1-3 to idealna okazja, aby je zobaczyć, a przy tym świetnie się bawić. Bałtów i Bałtowski Kompleks Turystyczny to sprawdzone miejsce, w którym nie brakuje atrakcji i rozbudowanej bazy noclegowej. Zapraszamy grupy dzieci w wieku wczesnoszkolnym zarówno na wycieczki jedno-, jak i kilkudniowe. Ciekawe zajęcia terenowe, warsztaty i różne atrakcje sprzyjają integracji uczniów oraz nauce poprzez zabawę. Rozwijają pasje, umiejętność logicznego myślenia oraz talenty artystyczne. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty wycieczek szkolnych dla klas 1-3 i skontaktowania się z nami w celu dokonania rezerwacji.

Nasi partnerzy

Uniwersytet Śląski w Katowicach Państwowy Instytut Geologiczny Dinosaur Ridge Pepsi
Translate »