Zamknij

Wycieczki szkolne dla klas 4-8

Bałtowski Kompleks Turystyczny to idealne miejsce dla ludzi młodych, ciekawych świata i żądnych wiedzy. Kiedyś wędrowały tędy dinozaury – ich ślady nadal można oglądać w tutejszych wąwozach. Dzisiaj miejsce to odwiedza wielu młodych odkrywców. Dzięki rozmaitości atrakcji mamy szansę na bezpośredni kontakt z przyrodą: lasem, wodą i dzikimi zwierzętami ale również możemy odbyć podróż w głąb historii Polski, czy do tajemniczych czasów prehistorycznych gigantów.
Poniżej opisaliśmy sugerowane atrakcje dla dzieci i młodzieży (klasy IV-VIII). Możemy jednak modyfikować pakiety atrakcji według Państwa potrzeb.

 

Rozwiń poniższe listy aby uzyskać dostęp do kompletu informacji.

NAPISZ DO NAS

Odeślemy Ci przykładowy program pobytu wraz z wyceną.

wycieczki szkolne 2-dniowe

JuraPark – park dinozaurów

Spacer z przewodnikiem pośród blisko 100 modeli dinozaurów wykonanych z niezwykłą dbałością o szczegóły. Ponieważ zależy nam na rzetelnej wiedzy JuraPark znajduje się pod patronatem Państwowego Instytutu Geologicznego. Współpracujemy również z Uniwersytetem Śląskim oraz Wydziałem Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas przejścia z przewodnikiem poznajemy okresy geologiczne, porządkujemy wiedzę na temat poszczególnych gatunków, odkrywamy tajemnicę życia i tragicznego wymierania gigantów z przeszłości.
Dopełnieniem parku dinozaurów jest Muzeum Jurajskie. Obejrzeć tu można setki eksponatów – oryginalnych skamieniałości ale również kolorowe dioramy, w których odtworzono nieistniejące już środowiska morskie i lądowe.

Więcej o JuraParku ->  https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/jurapark/

Prehistoryczne-Oceanarium-Jura-Park-

Prehistoryczne Oceanarium 

Oceanarium mieści się w ogromnej białej kopule tuż obok JuraParku. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii możemy na własne oczy zobaczyć jak niesamowity wygląd miały zwierzęta morskie żyjące miliony lat temu. Panujący dookoła mrok oraz tajemnicze odgłosy z głębin potęgują doznania zwiedzających.

Więcej o Prehistorycznym Oceanarium -> https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/prehistoryczne-oceanarium/

Zwierzyniec Bałtowski Górny

Ponad 60 hektarowy obszar, zamieszkały przez kilkadziesiąt gatunków dzikich zwierząt z kilku kontynentów. Zwiedzamy go z przewodnikiem, z pokładu żółtego, amerykańskiego schoolbusa. Dzięki temu, możemy wygodnie i bezpiecznie podglądać z bliska życie tutejszych mieszkańców. Zwierzęta, przyzwyczajone do obecności autobusów podchodzą bardzo blisko. Zwierzyniec zamieszkują jelenie, daniele, wiele gatunków kóz i owiec, bydło szkockie, bydło zebu, wielbłądy, antylopy, żubry i wiele innych. Wszystkie zwierzęta żyją w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Ogromna przestrzeń Zwierzyńca została podzielona jedynie w kilka sektorów. Zwiedzanie z przewodnikiem jest swoistą lekcją przyrody lub biologii.

Więcej o Zwierzyńcu -> https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/zwierzyniec-baltowski/

Zwierzyniec Bałtowski Dolny 

Tą część Zwierzyńca zwiedzamy pieszo pośród wolier z egzotycznym ptactwem oraz wybiegów dla sympatycznych owiec, kóz, osiołków, kucyków i wielu innych. Największym zainteresowaniem cieszy się stado zabawnych surykatek, ciekawska i niezwykle ruchliwa rodzina lemurów oraz wścibskie małpki makaki. Można tu również kupić bezpieczny pokarm dla zwierząt i samemu nakarmić smakołykami mieszkańców Zwierzyńca.

-wiedzmin-Sabatowka-

Sabatówka Wioska Czarownic

Wioska Czarownic – bajkowe miejsce w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym.  Dzieci mogą samodzielnie wykonać magiczny amulet na pamiątkę pobytu w Sabatówce. Czarownice, zamieszkujące wioskę zachęcają do wspólnych zabaw np. przejście przez Tunel Odwagi, zdradzą tajemnice latania na miotle oraz zachęcają do wspólnych zabaw zręcznościowych lub konkurencji sportowych.

Więcej o Sabatówce https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/sabatowka

-Historia-Polski-zamki-

Polska w Miniaturze 

– to 1 ha obszar którego granice zostały uformowane na kształt Polski. Zaznaczono tutaj największe polskie rzeki i szlaki komunikacyjne. Główną atrakcją jest 49 miniatur (w skali 1:25) zamków i pałaców polskich przedstawionych z okresu ich świetności. Spacer wytyczonymi szlakami w towarzystwie przewodnika jest swoistą lekcją historii, dzięki której zyskasz zmysł historyczny, poznasz władców Polski, nauczysz się rozróżniać podstawowe style architektoniczne oraz usłyszysz ciekawostki z życia dworskiego.

Więcej -> https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/polska-w-miniaturze/

Dodatkowe atrakcje

Kraina Koni  – ośrodek jazdy konnej – podczas zwiedzania stajni instruktor jeździectwa opowiada o najbardziej znanych rasach koni, o ich przeznaczeniu, różnicach w budowie i temperamencie. Zapraszamy również na przejażdżkę w siodle po parkurze (okrążenie).

Skansen Pszczeli  usytuowany jest na trasie do Sabatówki. Na jego terenie znajdują się różne formy uli – od tych najbardziej pierwotnych po nowoczesne. Z umieszczonych tablic możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia pszczół, a także o korzyściach jakie człowiek czerpie z ich istnienia. Zachęcamy do udziału w warsztatach pszczelarskich na których dzieci dowiedzą się jeszcze więcej na temat tych fascynujących owadów.

Park Zabaw – miejsce zabaw dla dzieci i dorosłych. Zakup Pakietu Rozrywka upoważnia do nielimitowanego dostępu do urządzeń. Każde urządzenia ma własny regulamin określający minimalny wiek lub wzrost użytkownika. Więcej informacji na stronie https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/park-rozrywki/

Kino Emocji Cinema 5D – seanse trwają około 10 -15 minut. Na ekranie wyświetlane są filmy o różnym charakterze: od bajek do horrorów. Rezerwując seans w kinie temat filmu zostanie dopasowany do wieku grupy.

Rollercoaster – bałtowska kolejka górska spełniająca wszystkie europejskie wymogi bezpieczeństwa gwarantuje zjeżdżającym dużo radości i zastrzyk adrenaliny. Z rollercoastera korzystać mogą dorośli oraz dzieci, które ukończyły 10 lat i mają minimum 140 cm wzrostu.

LEKCJE – AKTYWNA EDUKACJA

Zajęcia edukacyjne obejmują tematykę zawartą w podstawie programowej stanowiąc zarazem jej poszerzenie. Dają możliwość zrealizowania treści programowych w zakresie następujących bloków: historia, przyroda, biologia, geografia. Zajęcia odbywają się z wykorzystaniem multimediów, eksponatów, modeli oraz w terenie. Nacisk położony został na metody aktywizujące i uczenie się przez doświadczenie. Celem jest pokazywanie nauki jako wyprawy w poszukiwaniu prawdy, a nie zbioru dogmatów podawanych do wierzenia.
 1. Mity, baśnie, legendy i podania (kl.IV)
 2. Zamki i rycerze w średniowieczu (kl. IV – V)
 3. Style architektoniczne zamków i pałaców na terenie Polski (kl. V – VII)
 4. Historia zakonu krzyżackiego od XIII do XVI wieku (kl. V – VI)
 5. Król, który „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”, czyli o zamkach Kazimierza Wielkiego i innych jego osiągnięciach (kl. V)
 6. Złoty wiek kultury polskiej. Osiągnięcia architektury i sztuki na przykładzie wybranych zamków (kl. VI)
 7. Bitwa warszawska 1920 i wojna polsko – bolszewicka (kl. VII)
 1. Kadry z dziejów Ziemi: Morze skarbów (kl. V i VI)
 2. W poszukiwaniu śladów życia na Ziemi (kl. V)
 3. Kadry z dziejów Ziemi: Wielka epopeja życia na naszej planecie (kl. VI)
 4. Skąd przychodzimy: jak człowiek stał się człowiekiem (kl. VII i VIII)
   1. Zgadnij skąd jestem – przyroda (kl.IV), biologia (kl. V, VI)
   2. Adaptacja zwierząt roślinożernych do różnych środowisk  – (kl. VII i VIII)
     1. Żydowski Jar, okno na pradzieje Ziemi Świętokrzyskiej” (kl. IV i V)
     2. Historia jurajskiej wyspy i schyłku epoki lodowcowej zapisana w Żydowskim Jarze (kl. VI, VII, VIII)

     Skamieniałości jak malowane – malowanie gipsowych odlewów amonitów lub dinozaurów.

     Młody paleontolog – preparowanie z miękkiego gipsowego bloku „szkieletu” dinozaura. Podczas zajęć dzieci dowiadują się podstawowych zagadnień dotyczących pracy paleontologa. Szkielet dinozaura zabierają na pamiątkę.

     Warsztaty pszczelarskie  –  wykonujemy pamiątkowe świecie z węzy pszczelej. Podczas zajęć dzieci usłyszą wiele ciekawostek na temat tych niezwykłych stworzeń. Kiedy pszczoły pojawiły się na ziemi i czy mogły użądlić dinozaura? Co zawdzięczamy pszczołom i dlaczego musimy o nie dbać? 

     NAPISZ DO NAS

     Odeślemy Ci przykładowy program pobytu wraz z wyceną.

     AKTYWNOŚCI

     Wypożyczalnia-rowerów- w-Baltowie-aktywnie-

     Rowery

     przez Bałtów przebiegają liczne ścieżki rowerowe. Możecie więc wybrać trasę dostosowując jej długość i trudność do poziomu grupy. Wypożyczalnia rowerów znajdująca się na miejscu wyposaży Was w rowery i kaski.

     wycieczka szkolna do Bałtowa

     Questing

     to edukacyjna gra terenowa będąca jednocześnie niestandardową metodą zwiedzania. Zasady gry są bardzo proste. Trzymając w ręku quest masz „instrukcję obsługi” i przewodnik równocześnie. Kierując się wskazówkami zawartymi w tekście pokonujemy przeszkody, odkrywamy miejsca i zdobywamy informacje, które umożliwia nam dalszą wędrówkę. Suma wszystkich naszych dokonań pozwoli dotrzeć do upragnionego celu – czyli skarbu. Przykładowa tematyka questów: „Śladami historii w Żydowskim Jarze”, „Niezwykłe tajemnice dinozaurów”, „Co w zamkach straszy, czyli Polska w Miniaturze z kapłanem w kapturze”. Zapraszamy również na questy rowerowe czy kajakowe.

     Wspinaczka skałkowa w Bałtowie

     Wspinaczka skałkowa

     wspinaczka jest sportem dla wszystkich. Ograniczenia wynikające z braku kondycji, rozciągnięcia oraz przygotowania technicznego i siłowego, przestają być ograniczeniami gdy dobierzemy do swoich możliwości odpowiedni poziom trudności drogi. Nasz instruktor wprowadzi Was w tajniki tego niezwykle ekscytujące sportu. Skałki wspinaczkowe oraz wypożyczalnia sprzętu znajdują się na ternie kompleksu turystycznego.

     Jazda konna obozy jeździeckie

     Jazda Konna

     Ośrodek Jazdy Konnej „Kraina Koni” położony jest w malowniczym terenie, wśród bałtowskich wzgórz i lasów. W sąsiedztwie stadniny znajduje się Bałtowski Kompleks Turystyczny oraz Stacja Narciarska “Szwajcaria Bałtowska”. Zapraszamy wszystkich miłośników jeździectwa oraz tych, którzy jeszcze nigdy nie patrzyli na świat z wysokości końskiego grzbietu na spotkanie z tymi wspaniałymi zwierzętami. Spokojne i starannie dobrane konie umożliwiają nam zaprezentowanie szerokiej oferty dla osób w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania.

     Spływy kajakowe w Bałtowie

     Spływy kajakowe

     spływ kajakowy dolnym biegiem Kamiennej i fragmentem małopolskiego przełomu Wisły. Trasy spływu kajakowego od Bałtowa po Kłudzie podzielone są na odcinki. Najkrótszy sięga Pętkowic, gdzie znajduje się pierwsza przystań i możliwość zacumowania kajaków w celu odpoczynku i kontynuacji przygody lub zakończenia spływu w Pętkowicach, skąd podstawiony autobus zabierze Was z powrotem do Bałtowa. Kolejny etap stanowią Czekarzewice, następnie Zemborzyn (jeszcze przed ujściem Kamiennej do Wisły) i Kłudzie, gdzie przez lata funkcjonowała przeprawa promowa przez Wisłę.

     Park linowy w bałtowie

     Park Linowy Skarbka

     jest największym parkiem linowym w Polsce. Znajduje się na terenie dawnego kamieniołomu, w miejscowości Skarbka niedaleko, bo tylko 1,5 km od Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Jego powierzchnia to ponad 35 tysięcy metrów kwadratowych. Naturalne uwarunkowanie terenu dało możliwość utworzenia 12 niepowtarzalnych tras o różnym stopniu trudności i różnorodnych przeszkodach – ścianki wspinaczkowe, powietrzna deskorolka, skoki Tarzana, ruchome pomosty, sieci, tyrolka i wiele innych. Gwarantujemy mnóstwo mocnych wrażeń!


      


     Nasi partnerzy

     Uniwersytet Śląski w Katowicach Państwowy Instytut Geologiczny Dinosaur Ridge Pepsi

     POZOSTAŁO TYLKO

     Dni
     Godz.
     Min.
     Sek.