Zamknij

OFERTA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
KLASY IV-VIII

Bałtowski Kompleks Turystyczny to idealne miejsce dla ludzi młodych, ciekawych świata i żądnych wiedzy. Kiedyś wędrowały tędy dinozaury – ich ślady nadal można oglądać w tutejszych wąwozach. Dzisiaj miejsce to odwiedza wielu młodych odkrywców. Dzięki rozmaitości atrakcji mamy szansę na bezpośredni kontakt z przyrodą: lasem, wodą i dzikimi zwierzętami ale również możemy odbyć podróż w głąb historii Polski, czy do tajemniczych czasów prehistorycznych gigantów.
Poniżej opisaliśmy sugerowane atrakcje dla dzieci i młodzieży (klasy IV-VIII). Możemy jednak modyfikować pakiety atrakcji według Państwa potrzeb.

 

Rozwiń poniższe listy aby uzyskać dostęp do kompletu informacji.

NAPISZ DO NAS

Odeślemy Ci przykładowy program pobytu wraz z wyceną.

wycieczki szkolne 2-dniowe

JuraPark – park dinozaurów

Spacer z przewodnikiem pośród blisko 100 modeli dinozaurów wykonanych z niezwykłą dbałością o szczegóły. Ponieważ zależy nam na rzetelnej wiedzy JuraPark znajduje się pod patronatem Państwowego Instytutu Geologicznego. Współpracujemy również z Uniwersytetem Śląskim oraz Wydziałem Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas przejścia z przewodnikiem poznajemy okresy geologiczne, uporządkujemy wiedzę na temat następujących po sobie gatunków, odkryjemy tajemnicę życia i tragicznego wymierania gigantów z przeszłości.
Dopełnieniem parku dinozaurów jest Muzeum Jurajskie. Obejrzeć tu można setki eksponatów – oryginalnych skamieniałości ale również kolorowe dioramy, w których odtworzono nieistniejące już środowiska morskie i lądowe.

Więcej o JuraParku ->  https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/jurapark/

Prehistoryczne Oceanarium 

Oceanarium mieści się w ogromnej białej kopule tuż obok JuraParku. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii możemy na własne oczy zobaczyć jak niesamowity wygląd miały zwierzęta morskie żyjące miliony lat temu.Panujący dookoła mrok oraz tajemnicze odgłosy z głębin potęgują doznania zwiedzających.

Więcej o Prehistorycznym Oceanarium -> https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/prehistoryczne-oceanarium/

Zwierzyniec Bałtowski Górny

Ponad 60 hektarowy obszar, zamieszkały przez kilkadziesiąt gatunków dzikich zwierząt z kilku kontynentów. Zwiedzamy go z przewodnikiem, z pokładu żółtego, amerykańskiego schoolbusa. Dzięki temu, możemy wygodnie i bezpiecznie podglądać z bliska życie tutejszych mieszkańców. Zwierzęta, przyzwyczajone do obecności autobusów podchodzą bardzo blisko. Zwierzyniec zamieszkują jelenie, daniele, wiele gatunków kóz i owiec, bydło szkockie, bydło zebu, wielbłądy, antylopy, żubry i wiele innych. Wszystkie zwierzęta żyją w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Ogromna przestrzeń Zwierzyńca została podzielona jedynie w kilka sektorów. Zwiedzanie z przewodnikiem jest swoistą lekcją przyrody lub biologii.

Więcej o Zwierzyńcu -> https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/zwierzyniec-baltowski/

Zwierzyniec Bałtowski Dolny 

Tą część Zwierzyńca zwiedzamy pieszo pośród wolier z egzotycznym ptactwem oraz wybiegów dla sympatycznych owiec, kóz, osiołków, kucyków i wielu innych. Największym zainteresowaniem cieszy się stado zabawnych surykatek, ciekawska i niezwykle ruchliwa rodzina lemurów oraz wścibskie małpki makaki. Można tu również kupić bezpieczny pokarm dla zwierząt i samemu nakarmić smakołykami mieszkańców Zwierzyńca.

Sabatówka Wioska Słowiańska

Wioska Słowiańska – podczas zwiedzania poznajemy słowiańskie legendy i zwyczaje. Słuchamy ciekawych opowieści o życiu pierwszych Słowian – ich wierzeniach oraz codziennych zwyczajach. Dzieci mogą samodzielnie wykonać magiczny amulet na pamiątkę pobytu w Sabatówce. Wioskę Słowiańską zamieszkują również czarownice, które zachęcają do wspólnych zabaw zręcznościowych lub konkurencji sportowych.

Więcej o Sabatówce https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/sabatowka/

Polska w Miniaturze 

– to 1 ha obszar którego granice zostały uformowane na kształt Polski. Zaznaczono tutaj największe polskie rzeki i szlaki komunikacyjne. Główną atrakcją jest 49 miniatur (w skali 1:25) zamków i pałaców polskich przedstawionych z okresu ich świetności. Spacer wytyczonymi szlakami w towarzystwie przewodnika jest swoistą lekcją historii, dzięki której zyskasz zmysł historyczny, poznasz władców Polski, nauczysz się rozróżniać podstawowe style architektoniczne oraz usłyszysz ciekawostki z życia dworskiego.

Więcej -> https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/polska-w-miniaturze/

Dodatkowe atrakcje

Kraina Koni (czynna) – Ośrodek jazdy konnej – podczas zwiedzania stajni instruktor jeździectwa opowiada o najbardziej znanych rasach koni, o ich przeznaczeniu, różnicach w budowie i temperamencie. Zapraszamy również na przejażdżkę w siodle po parkurze (okrążenie).

Skansen Pszczeli (czynny) usytuowany jest na trasie do Sabatówki. Na jego terenie znajdują się różne formy uli – od tych najbardziej pierwotnych po nowoczesne. Z umieszczonych tablic możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia pszczół, a także o korzyściach jakie człowiek czerpie z ich istnienia. Zachęcamy do udziału w warsztatach pszczelarskich na których dzieci dowiedzą się jeszcze więcej na temat tych fascynujących owadów.

Park Rozrywki (czynny) – miejsce zabaw dla dzieci i dorosłych. Zakup Pakietu Rozrywka upoważnia do nielimitowanego dostępu do urządzeń. Każde urządzenia ma własny regulamin określający minimalny wiek lub wzrost użytkownika. Więcej informacji na stronie https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/park-rozrywki/

Kino Emocji Cinema 5D (czynne)  – seanse trwają około 10 -15 minut. Na ekranie wyświetlane są filmy o różnym charakterze: od bajek do horrorów. Rezerwując seans w kinie temat filmu zostanie dopasowany do wieku grupy.

Rollercoaster (czynny) – bałtowska kolejka górska spełniająca wszystkie europejskie wymogi bezpieczeństwa gwarantuje zjeżdżającym dużo radości i zastrzyk adrenaliny. Z rollercoastera korzystać mogą dorośli oraz dzieci, które ukończyły 10 lat i mają minimum 140 cm wzrostu.

Wioska Świętego Mikołaja – spotkanie ze Świętym Mikołajem to wielkie przeżycie dla dziecka. W Bałtowie Mikołaj mieszka w swojej bajkowej wiosce wraz z wieloma pomocnikami – elfami, liskiem i oczywiście panią Choinką, która częstuje gości gorącą czekoladą i domowym ciastem. Animatorzy zaproszą dzieci do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Punktem kulminacyjnym jest spotkanie ze Świętym Mikołajem, który tradycyjnie zachęca dzieci do śpiewania piosenek czy recytowania wierszy. Opowiada też o swojej rodzinnej krainie.

Wszystko na temat Wioski Świętego Mikołaja znajdziesz tutaj -> https://www.szwajcariabaltowska.pl/wioska-swietego-mikolaja-w-baltowie/

Bajkowa Kraina Lodu – miejsce w którym ponownie możemy przeżywać przygody słynnej bohaterki Disneyowskiej produkcji – Elzy i jej wiernych przyjaciół. Fragmenty bajki są wyświetlane w kolejności na kilku dużych ekranach. Towarzysząca nam bajkowa scenografia powoduje, że każdy ze zwiedzających czuje się aktywnym uczestnikiem scen rozgrywanych na ekranie.

Zimowe Kino- Przygody Olafa  oraz Szkoła Elfów czyli zimowe warsztaty kreatywne lub kulinarne.
Wszystko na temat Wioski Świętego Mikołaja znajdziesz tutaj -> https://www.szwajcariabaltowska.pl/wioska-swietego-mikolaja-w-baltowie/

JuraPark – zwiedzanie JuraParku wśród dinozaurów pokrytych śniegiem.

Muzeum z Epoki Lodowcowej  – liczne skamieniałości, minerały oraz kolorowe dioramy, dzięki którym można obejrzeć fragmenty zaginionego świata sprzed milionów lat.

LEKCJE – AKTYWNA EDUKACJA

Zajęcia edukacyjne obejmują tematykę zawartą w podstawie programowej stanowiąc zarazem jej poszerzenie. Dają możliwość zrealizowania treści programowych w zakresie następujących bloków: historia, przyroda, biologia, geografia. Zajęcia odbywają się z wykorzystaniem multimediów, eksponatów, modeli oraz w terenie. Nacisk położony został na metody aktywizujące i uczenie się przez doświadczenie. Celem jest pokazywanie nauki jako wyprawy w poszukiwaniu prawdy, a nie zbioru dogmatów podawanych do wierzenia.
 1. Mity, baśnie, legendy i podania (kl.IV)
 2. Zamki i rycerze w średniowieczu (kl. IV – V)
 3. Style architektoniczne zamków i pałaców na terenie Polski (kl. V – VII)
 4. Historia zakonu krzyżackiego od XIII do XVI wieku (kl. V – VI)
 5. Król, który „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”, czyli o zamkach Kazimierza Wielkiego i innych jego osiągnięciach (kl. V)
 6. Złoty wiek kultury polskiej. Osiągnięcia architektury i sztuki na przykładzie wybranych zamków (kl. VI)
 7. Bitwa warszawska 1920 i wojna polsko – bolszewicka (kl. VII)
 1. Kadry z dziejów Ziemi: Morze skarbów (kl. V i VI)
 2. W poszukiwaniu śladów życia na Ziemi (kl. V)
 3. Kadry z dziejów Ziemi: Wielka epopeja życia na naszej planecie (kl. VI)
 4. Skąd przychodzimy: jak człowiek stał się człowiekiem (kl. VII i VIII)
   1. Zgadnij skąd jestem – przyroda (kl.IV), biologia (kl. V, VI)
   2. Adaptacja zwierząt roślinożernych do różnych środowisk  – (kl. VII i VIII)
     1. Żydowski Jar, okno na pradzieje Ziemi Świętokrzyskiej” (kl. IV i V)
     2. Historia jurajskiej wyspy i schyłku epoki lodowcowej zapisana w Żydowskim Jarze (kl. VI, VII, VIII)

     Warsztaty plastyczne – malowanie figurek dinozaurów i amonitów ubarwione informacjami o życiu tych wymarłych grup zwierząt. Powstałe na warsztatach małe arcydzieła dzieci zabierają ze sobą na pamiątkę

     Warsztaty paleontologiczne – preparowanie z miękkiego gipsowego bloku „szkieletu” dinozaura. Podczas zajęć dzieci dowiadują się podstawowych zagadnień dotyczących pracy paleontologa. Szkielet dinozaura zabierają na pamiątkę.

     Warsztaty młynarskie „W starym młynie” – podczas warsztatów dzieci dowiadują się skąd bierze się mąka, jak wyglądają ziarna różnych gatunków zbóż, poznają podstawowe zasady działania wodnego młyna. Zmierzą się również z zadaniem roztarcia ziaren za pomocą moździerza i żaren.

     Piaskowe obrazki – to fascynująca zabawa polegająca na tworzeniu kolorowych obrazów przy użyciu kolorowego piasku. Kolorowym piaskiem posypuje się wybrane, lepkie powierzchnie obrazka i w ten sposób powstaje niepowtarzalne dzieło. Tematyka rysunków to dinozaury JuraParku i zwierzęta “Bałtowskiego Zwierzyńca”. Wykonane obrazki dzieci zabiera ze sobą do domu.

     Warsztaty pszczelarskie NOWOŚĆ –  wykonujemy pamiątkowe świecie z węzy pszczelej. Podczas zajęć dzieci usłyszą wiele ciekawostek na temat tych niezwykłych stworzeń. Kiedy pszczoły pojawiły się na ziemi i czy mogły użądlić dinozaura? Co zawdzięczamy pszczołom i dlaczego musimy o nie dbać? 

     NAPISZ DO NAS

     Odeślemy Ci przykładowy program pobytu wraz z wyceną.

     AKTYWNOŚCI

     Wypożyczalnia rowerów w Bałtowie

     Rowery

     przez Bałtów przebiegają liczne ścieżki rowerowe. Możecie więc wybrać trasę dostosowując jej długość i trudność do poziomu grupy. Wypożyczalnia rowerów znajdująca się na miejscu wyposaży Was w rowery i kaski.

     wycieczka szkolna do Bałtowa

     Questing

     to edukacyjna gra terenowa będąca jednocześnie niestandardową metodą zwiedzania. Zasady gry są bardzo proste. Trzymając w ręku quest masz „instrukcję obsługi” i przewodnik równocześnie. Kierując się wskazówkami zawartymi w tekście pokonujemy przeszkody, odkrywamy miejsca i zdobywamy informacje, które umożliwia nam dalszą wędrówkę. Suma wszystkich naszych dokonań pozwoli dotrzeć do upragnionego celu – czyli skarbu. Przykładowa tematyka questów: „Śladami historii w Żydowskim Jarze”, „Niezwykłe tajemnice dinozaurów”, „Co w zamkach straszy, czyli Polska w Miniaturze z kapłanem w kapturze”. Zapraszamy również na questy rowerowe czy kajakowe.

     Wspinaczka skałkowa w Bałtowie

     Wspinaczka skałkowa

     wspinaczka jest sportem dla wszystkich. Ograniczenia wynikające z braku kondycji, rozciągnięcia oraz przygotowania technicznego i siłowego, przestają być ograniczeniami gdy dobierzemy do swoich możliwości odpowiedni poziom trudności drogi. Nasz instruktor wprowadzi Was w tajniki tego niezwykle ekscytujące sportu. Skałki wspinaczkowe oraz wypożyczalnia sprzętu znajdują się na ternie kompleksu turystycznego.

     Jazda konna obozy jeździeckie

     Jazda Konna

     Ośrodek Jazdy Konnej „Kraina Koni” położony jest w malowniczym terenie, wśród bałtowskich wzgórz i lasów. W sąsiedztwie stadniny znajduje się Bałtowski Kompleks Turystyczny oraz Stacja Narciarska “Szwajcaria Bałtowska”. Zapraszamy wszystkich miłośników jeździectwa oraz tych, którzy jeszcze nigdy nie patrzyli na świat z wysokości końskiego grzbietu na spotkanie z tymi wspaniałymi zwierzętami. Spokojne i starannie dobrane konie umożliwiają nam zaprezentowanie szerokiej oferty dla osób w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania.

     Spływy kajakowe w Bałtowie

     Spływy kajakowe

     spływ kajakowy dolnym biegiem Kamiennej i fragmentem małopolskiego przełomu Wisły. Trasy spływu kajakowego od Bałtowa po Kłudzie podzielone są na odcinki. Najkrótszy sięga Pętkowic, gdzie znajduje się pierwsza przystań i możliwość zacumowania kajaków w celu odpoczynku i kontynuacji przygody lub zakończenia spływu w Pętkowicach, skąd podstawiony autobus zabierze Was z powrotem do Bałtowa. Kolejny etap stanowią Czekarzewice, następnie Zemborzyn (jeszcze przed ujściem Kamiennej do Wisły) i Kłudzie, gdzie przez lata funkcjonowała przeprawa promowa przez Wisłę.

     Park linowy w bałtowie

     Park Linowy Skarbka

     jest największym parkiem linowym w Polsce. Znajduje się na terenie dawnego kamieniołomu, w miejscowości Skarbka niedaleko, bo tylko 1,5 km od Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Jego powierzchnia to ponad 35 tysięcy metrów kwadratowych. Naturalne uwarunkowanie terenu dało możliwość utworzenia 12 niepowtarzalnych tras o różnym stopniu trudności i różnorodnych przeszkodach – ścianki wspinaczkowe, powietrzna deskorolka, skoki Tarzana, ruchome pomosty, sieci, tyrolka i wiele innych. Gwarantujemy mnóstwo mocnych wrażeń!

     Nasi partnerzy

     Uniwersytet Śląski w Katowicach Państwowy Instytut Geologiczny Dinosaur Ridge Pepsi
     Translate »

     Wypełnij formularz lub zadzwoń

     Klauzula informacyjna dotycząca ochrony danych osobowych znajduje się na stronie: DLFinvest.pl

     ☼ Pogoda na żywo ☼