Warsztaty edukacyjne

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych oraz grup przedszkolnych. Podczas aktywnego uczestnictwa w zajęciach dzieci rozwijają swe zdolności manualne, poznają wiele technik plastycznych, a dodatkowo „bezboleśnie” przyswajają podstawowe pojęcia związane z paleontologią. Warsztaty kończą się wręczeniem wszystkim uczestnikom dyplomów i certyfikatów. Dzieci mogą także zabrać wykonane przez siebie podczas zajęć prace.

Warsztaty paleontologiczne

– preparowanie z gipsowego bloku „szkieletu” dinozaura uzupełnione komentarzem odsłaniającym tajniki pracy paleontologa.


Warsztaty plastyczno – paleontologiczne

– malowanie figurek dinozaurów i amonitów ubarwione informacjami o życiu tych wymarłych grup zwierząt.


Warsztaty „W Starym młynie” NOWOŚĆ!

– umiejętność uzyskania mąki na chleb i podpłomyki była do niedawna podstawową wiedzą, w którą wyposażony winien być każdy gospodarz i gospodyni. Uczestnicy warsztatów w młynie nauczą się rozpoznawać ziarna różnych gatunków zbóż; poznają ich właściwości; zmierzą się z zadaniem roztarcia ziaren za pomocą moździerza i żaren. Odkrywając kolejne etapy produkcji mąki uświadomią sobie, skąd biorą się różne jej rodzaje mąki i jakie inne produkty otrzymujemy w wyniku tego procesu.


Warsztaty „Piaskowe obrazki” NOWOŚĆ!

– to fascynująca zabawa polegająca na tworzeniu kolorowych obrazów przy użyciu kolorowego piasku. Kolorowym piaskiem posypuje się wybrane, lepkie powierzchnie obrazka i w ten sposób powstaje niepowtarzalne dzieło. Tematyka rysunków to dinozaury JuraParku i zwierzęta “Bałtowskiego Zwierzyńca”.
Wykonany obrazek dziecko zabiera ze sobą do domu.

Ważne informacje :

  • zajęcia warsztatowe prowadzone są w grupach liczących do 50 osób,- warsztaty trwają ok. 45 minut,
  • warsztaty należy wcześniej zarezerwować.