RYKOWISKO

(pierwotna jakość ekologii) – ekologiczne widowisko – cena 35 zł./os

CZĘŚĆ I - ”Jelenie - ich dzieje i życie codzienne” - przygotowanie teoretyczne (ok. 45 minut)

Podczas prezentacji poznamy jelenie – ich charakterystykę biologiczną i pozycję wśród innych jeleniowatych; dowiadujemy się o przedstawieniu jeleni w sztuce jaskiniowej, dziejach jelenia w Europie i Polsce oraz symbolice związanej z tym zwierzęciem; uczymy się o środowisku życia i zwyczajach jeleni; uświadamiamy sobie czym jest rykowisko.

Rykowisko (film) – obejrzymy jedną z największych tajemnic życia w wersji dzikiej, efektownej, nieokiełznanej. Pojedynki byków jeleni, charakterystyczne odgłosy, piękno natury.

CZĘŚĆ II - Podglądamy jelenie i inne zwierzęta – wyprawa po górnej części Bałtowskiego Zwierzyńca (ok. 40 minut)

W terenie, wsparci bystrym okiem doświadczonego przewodnika, podpatrujemy zwyczaje różnych gatunków zwierząt: antylop, żubrów, bydła, alpak, wielbłądów, strusi, owiec i kóz. Szczególną uwagę zwracamy na zachowania jeleniowatych.

CZĘŚĆ III - Ognisko (ok. 40 minut)

Pełni wrażeń, wzorem naszych przodków gromadzimy się przy ognisku, aby snuć barwne opowieści o przyrodzie – jej potędze i niesamowitości.

Uczestnicy otrzymują:

  • certyfikat Odkrywcy Tajemnic Przyrody

CENA

Warsztaty Zwierzyniec Bałtowski – Rykowisko – 35 zł/os.

ZGŁOSZENIA I KONTAKT

Jesteś zainteresowany skorzystaniem  z oferty warsztatów przyrodniczych i historycznych

Wypełnij formularz, a nasz pracownik skontaktuje się z Tobą, aby odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię pytania. Razem ułożycie również plan pobytu grupy w Bałtowie.

ODBIERZ PREZENT

Po wypełnieniu formularza możesz pobrać na swój komputer prezent –  barwne infografiki: “Rozwój hełmów” oraz “Rozwój, historia i typy szabli polskiej”.

typy-szabli-polskiej-barwne-infografiki-

Bałtów 8a
27-423 Bałtów woj. świętokrzyskie

Strona główna Kompleksu

Informacja i rezerwacje:

tel. 41 310-10-13
tel. 533 979 221
rezerwacja.baltow@jurapark.pl