Zamknij

Wycieczki szkolne

Oferta dla szkół i grup zorganizowanych

Zabierz dzieci na wycieczkę szkolną do Bałtowa!

Tegoroczna wiosna będzie w naszym Kompleksie czasem niezwykłym. Przygotowaliśmy specjalne pakiety Przygoda dla Szkół, w ramach których zapraszamy uczniów i nauczycieli do zapoznania się z następującymi atrakcjami: JuraPark + Muzeum Jurajskie, Prehistoryczne Oceanarium, Zwierzyniec Bałtowski, Sabatówka, Polska w Miniaturze. Ze względu na liczbę atrakcji oraz możliwość wzięcia udziału w arcyciekawych lekcjach w terenie, warto tak planować wycieczki szkolne, aby dzieci miały szanse spędzić w Bałtowie kilka dni. Dysponujemy doskonałym zapleczem noclegowym oraz gastronomicznym, więc kilkudniowy pobyt na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego wydaje się rozwiązaniem optymalnym.

Nauczycielu, Ty także byłeś kiedyś uczniem - czy nie pamiętasz już, że nocleg poza domem, w towarzystwie koleżanek i kolegów z klasy to jeden z najbardziej emocjonujących elementów całego wyjazdu...? Spraw, aby Twoi podopieczni mogli po latach wspominać jedyną w swoim rodzaju wycieczkę szkolną do Bałtowa - zabierz dzieci do miejsca, w którym nauka i zabawa przenikają się we wzajemnej symbiozie jak nigdzie w Polsce.

Celem Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego jest wspieranie dziecięcej wyobraźni. Dlatego szczególnie mocno zachęcamy Państwa jako nauczycieli i wychowawców do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej. Staramy się łączyć edukację z przygodą i rozrywką.

NASZĄ MISJĄ JEST “UCZYĆ BAWIĄC I BAWIĆ UCZĄC”.

Organizacja wycieczek szkolnych

Organizację szkolnej wycieczki najlepiej zlecić komuś, kto jest otwarty na niekonwencjonalne rozwiązania w kwestii spędzania wolnego czasu. Tak, wycieczki z dziećmi należy traktować jako czas wolny od obowiązków szkolnych, choć nie wolny od... nauki. Jak to możliwe? Bałtowski Kompleks Turystyczny stworzyli pasjonaci, którzy doskonale wiedzą, że dzieci najlepiej uczą się przez zabawę. Nasz JuraPark to miejsce, w którym wiadomości z biologii, historii czy geografii same pchają się do głowy - lekcje muzealne i warsztaty edukacyjne robią swoje. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie grup dzieci w różnym wieku i umiemy dostosować swoją ofertę do potrzeb naszych gości. Plan pobytu grupy jest ustalany indywidualnie od potrzeb i może być dowolnie rozbudowany o dodatkowe elementy.

Wycieczka z dziećmi - zabawa i edukacja w jednym

Naszą misją jest uczyć bawiąc i bawić ucząc. Do tej pory udaje nam się wypełniać tę misję zgodnie z planem. To właśnie organizacja wycieczek szkolnych pomaga nam co roku udoskonalać ofertę zajęć warsztatowych. Wszyscy nasi najmłodsi goście zadają mnóstwo pytań, są ciekawi świata i dzięki ich żywemu zainteresowaniu przygotowujemy konspekty i plany kolejnych lekcji w terenie. Ale żeby wszystkie informacje, które chcemy dzieciom przekazać trafiły na podatny grunt, dbamy o to, żeby zachować równowagę między nauką a zabawą. Dlatego obok atrakcji naukowych zawartych np. w pakiecie Przygoda dla Szkół, gorąco polecamy dzieciom przyjeżdżającym do nas na szkolne wycieczki korzystanie z atrakcji rozrywkowych - rolercoasterów, dmuchańców, karuzel czy Kina 5D. Dzieci podczas wycieczki szkolnej

Tegoroczna oferta dla szkół jest wyjątkowo bogata. Celem Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego jest wspieranie dziecięcej wyobraźni. Dlatego szczególnie mocno zachęcamy Państwa jako nauczycieli i wychowawców do skorzystania z niej. Jeśli tylko zależy Wam na tym, żeby Wasi podopieczni przeżyli niezapomnianą szkolną wycieczkę, do której będą wracali pamięcią nawet po latach, zabierzcie dzieci do Bałtowa. Tu naprawdę nie sposób się nudzić, a perfekcyjnie zaplanowana infrastruktura znacznie ułatwia opanowanie nawet najbardziej rozbrykanych i ciekawych świata dzieciaków.

Zorganizowanie naprawdę ciekawej wycieczki szkolnej to coraz większe wyzwanie. Kiedyś klasowe wyjazdy stanowiły dla wielu dzieci jedyną możliwość poznawania bliższej i dalszej okolicy - by nie rzec: świata. Współcześni młodzi ludzie korzystają z faktu, że ich rodzice są coraz bardziej mobilni i poznają świat wraz z nimi. To nauczyciele często narzekają, że ich wychowankowie mają więcej okazji do wyjazdów, niż oni sami. Nie oznacza to jednak, że powinno się zrezygnować z organizacji wycieczek szkolnych. Mają one nieocenione walory socjalizacyjne oraz przyczyniają się do wzmocnienia więzi między dziećmi. Trzeba tylko tak planować atrakcje, żeby nikt nie zarzucił organizatorom, że wycieczka była nudna - nuda to największy wróg wszystkich dzieci.