Przekrocz granicę, czyli Polska w Miniaturze!

-przejscie-graniczne

Polskie zamki i pałace są skarbnicą niesamowitych historii. Każdy z zamków nosi w sobie niezgłębione tajemnice. My postanowiliśmy stworzyć dla Was miejsce, w którym w całej okazałości zobaczycie aż 48 polskich zamków i pałaców.

„Polska w Miniaturze”- to właśnie tu pod okiem przewodników zgłębicie ciekawostki na temat tych budowli na terenie naszego kraju. Obszar tej atrakcji jest o tyle wyjątkowy, że odzwierciedla w rzeczywistości mapę Polski, a zamki znajdują się w tych samych miejscach, jak w rzeczywistości!

-mapa-Polska-w-miniaturze

Niezwykła lekcja historii

„Polska w Miniaturze” prezentuje historię 48 zamków i pałaców na ternie naszego kraju- od Pomorza, przez Warszawę, po Kraków czy Rzeszów.
Spacer po Polsce w Miniaturze jest niezwykłą lekcją historii naszego kraju. W klimat tego miejsca dokładnie przeniosą nas specjalnie przygotowani przewodnicy. Każdy z nich swoją wiedzą zaskoczy niejednego!
Dokładnie znają najdrobniejsze szczegóły każdego z zamków. Z ogromną pasją i zaangażowaniem przekazują swoją wiedzę. To niesamowite przeżycie dla najmłodszych, ale także i starszych odwiedzających. Dzięki nim poznasz wszystkich władców, a także style w jakich tworzone były poszczególne budowle.
Trasę zwiedzania możecie także przebyć sami. I wtedy to wy jesteście swoimi własnymi przewodnikami, a wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie na tablicach- zamieszczonych przy każdym z zamków.
Spacerować możecie od gór- po samo morze, czy też według historycznych wydarzeń, które związane są z danymi zamkami- np. zamki krzyżackie.

-polskie-zamki-park-miniatur

Wielkie dzieła w miniaturze

Wszystkie z zamków i pałaców znajdujących się na naszej mapie, to wyjątkowe dzieła architektury od średniowiecza po XIX wiek. Eksponaty wykonane zostały w skali 1:25! Małe zamki, lecz także wielkie, monumentalne budowle. Wykonane z niezwykłą precyzją. Najdrobniejsze szczegóły zamku w Tykocinie czy Kazimierzu Dolnym. Niezwykła Jasna Góra i zachwycający Malbork. Każdy z tych zamków i pałaców, to dzieło sztuki, a odtworzenie go w skali 1:25 daje możliwość przyjrzenia mu się z każdej możliwej strony. Nasz kraj posiada wiele architektonicznych perełek, które warto zobaczyć. A Polska w Miniaturze daje taką właśnie możliwość!

-polskie-zamki-w-Baltowie-

Czy w zamku Krzyżtopór było 365 okien?

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe to jeden z zamków w naszej atrakcji. Co ciekawe- stworzony w taki sam sposób, jak wyglądał w czasach swojej świetności. Jedną z największych ciekawostek tego zamku jest to, czy zamiłowanie jego właściciela do symboliki i astrologii miało wpływ na projekt zamku. Nasi przewodnicy zdradą Wam tą i jeszcze inne ciekawe legendy i historie.

A może monetę?

Najnowszą atrakcją Polski w Miniaturze jest możliwość wybicia własnej pamiątkowej monety! Warto przez chwilę stać się mincerzem i zabrać do domu wyjątkową pamiątkę.
To wcale nie jest trudne!
Ta atrakcja daje Wam możliwość wybicia pierwszej polskiej monety- denara Bolesława Chrobrego, pierwszej złotej monety- dukata Łokietka czy także grosza Kazimierza Wielkiego.
Taka pamiątka z Bałtowa noszona w portfelu z pewnością przyniesie szczęście.

Do góry!

Do Polski w Miniaturze dostać możecie się na kilka sposobów.
Pierwszy z nich to kolej krzesełkowa- do 1 września działa kolej krzesełkowa, która poza dowiezieniem Was na miejsce z pewnością sprawi, że zachwycicie się przepiękną, zieloną panoramą Bałtowa.
Sposób numer dwa, to schoolbus jeżdżący do Górnej części Zwierzyńca. Po zwiedzeniu Zwierzyńca możecie wysiąść i podziwiać nasze piękne zamki. Oczywiście powrót kolejnym autobusem.
Sposób numer trzy, to spacer. Trasa jest dokładnie oznaczona i pokieruje Was wprost do naszej atrakcji.

-kolej-krzeselkowa-

Jak sami widzicie- Polska w Miniaturze, to atrakcja, którą warto zobaczyć na własne oczy. Przepiękne zamki i pałace, historie i legendy. Każdy z pewnością znajdzie tu zamek, który go zachwyci!

Do zobaczenia w Bałtowie!