Muzeum Dinozaurów

“Powrót do przeszłości” –  nowa wystawa zaaranżowana w bałtowskim muzeum dinozaurów, w sposób niezwykle obrazowy przedstawia dzieje życia na Ziemi.

Muzeum Dinozaurów w Bałtowie

Aby powrót ten miał jak najbardziej atrakcyjną formę zwiedzający zetkną się nie tylko ze skamieniałościami i modelami wymarłych organizmów, ale także z precyzyjnie wykonanymi dioramami przedstawiającymi środowisko życia poszczególnych grup organizmów.

Prekambr reprezentują stromatolity oraz organizmy ediakariańskie (niezwykły eksperyment ewolucyjny). Trylobity, koralowce, liliowce, amonity, goniatyty, ramienionogi staroraki, bezszczękowce, ryby pancerne, sygilarie, lepidodendrony odsłonią tajemnice wszystkich okresów ery paleozoicznej.
Świat mezozoiku stanie się bliższy dzięki elementom szkieletowym gadów morskich, kościom dinozaurów i skamieniałościom ryb. Niezwykle atrakcyjnie prezentuje się także mający ponad 2 m długości model głowy dużego dinozaura – mozazaura.

Ozdobą ekspozycji jest zajmująca osobne pomieszczenie scena przeniesiona żywcem z jurajskiego morza: oto dwa ichtiozaury ruszyły w pościg za stadem belemnitów…

Część wystawy poświęconej erze kenozoicznej zasługuje na szczególne  zainteresowanie zwiedzających ze względu na obecność skamieniałości (kości i zęby) oraz modelu gomfoterium wymarłego trąbowca osiągającego ponad 2,5 metra wysokości.Polskie eksponaty w naszym Muzeum Dinozaurów

Na wystawie w bałtowskim muzeum dinozaurów, nie zabraknie skamieniałości odkrywanych w Bałtowie i jego okolicach. Zwiedzający dowiedzą się, co jadały dinozaury i zobaczą niezwykłe morskie organizmy żyjące na tych obszarach w erze mezozoicznej.

Wystawa “Powrót do przeszłości” w kilkudziesięciu odsłonach przedstawia obraz życia w różnych częściach świata oraz różnych erach.

Muzeum Jurajskie jest częścią JuraParku.

Najlepsze muzeum dinozaurów w Polsce!

Chcesz zobaczyć na własne oczy, jak wyglądały prehistoryczne dinozaury – T-Rex, allozaur lub triceratops? Przyjrzeć się z bliska modelom tych fascynujących stworzeń w ich naturalnych rozmiarach? Nie musisz już oglądać filmów lub czytać książek o tematyce jurajskiej, by zachwycać się pięknymi i majestatycznymi dinozaurami! Wystarczy, że odwiedzisz kompleks turystyczny Bałtów. Jedną z jego atrakcji jest najlepsze muzeum dinozaurów w Polsce! Wizyta w nim będzie nie lada gratką dla wszystkich, zarówno małych, jak i dorosłych, miłośników gadów sprzed milionów lat. Wystawa przygotowana została z ogromną dbałością o szczegóły, w zgodzie z odkryciami paleontologii i współpracy z najlepszymi paleoartystami. Muzeum dinozaurów to miejsce, które Cię zachwyci, sprawiając, że przeniesiesz się w jedyny w swoim rodzaju świat prehistorycznych stworzeń. I staniesz „oko w oko” z tymi, które znałeś dotychczas jedynie z książek i filmów!


Zobacz prawdziwe kości i skamieniałości dinozaurów

Nasze muzeum dinozaurów to miejsce stworzone przez ich pasjonatów i z myślą o gościach, których fascynuje życie tych wyjątkowych stworzeń. W mieszącym się na terenie Bałtowskiego Parku Jurajskiego muzeum, podziwiać można wystawy, będące rezultatem licznych wypraw po świecie. Skamieniałości dinozaurów, przywiezione zostały do muzeum nie tylko z Polski, ale również z Libanu, Maroka czy dalekiego Madagaskaru. Wśród prezentowanych okazów, które stanowią własność Bałtowskiego Parku Jurajskiego, znaleźć można między innymi: kości, zęby, kręgi i tropy najciekawszych dinozaurów kredowych, szczątki morskich gadów, zęby rekinów, paleozoiczne trylobity, mezozoiczne głowonogi, koralowce oraz minerały z różnych stron świata. Jednym z ciekawszych eksponatów jest mierzący blisko 50 metrów sejsmozaur, roślinożerca jurajski. Na odwiedzających muzeum czeka kilkadziesiąt dinozaurów i innych wymarłych zwierząt naturalnej wielkości, które rozmieszczone zostały wzdłuż ścieżki sdydaktycznej. Uzupełnieniem bogatej ekspozycji są znakomite wyroby rękodzieła ludowego oraz liczne zdjęcia z wypraw, w tym do Afryki, odbytych pod szyldem Jura Park Explorer Team.

muzeum

Zabierz dzieci na odkrywczą przygodę do muzeum

Muzeum Jurajskie, w którym zgromadzone zostały liczne skamieniałości prehistorycznych dinozaurów, znajduje się na końcu ścieżki prowadzącej przez Park Jurajski. Przygotowana przez nas wystawa to wyjątkowa propozycja dla najmłodszych odkrywców, których z przyjemnością przeprowadzimy przez poszczególne okresy w dziejach ziemi – prekambr, mezozoik i kenozoik. Obowiązkowa atrakcja dla wszystkich fanów sagi Jurassic Park i nie tylko! Muzeum dinozaurów w Bałtowie to tylko jedna z licznych atrakcji na terenie tutejszego kompleksu rozrywkowego – rodzinnego miejsca dobrej przygody. Wśród tych, jakie przygotowano dla poszukiwaczy przygód, czekają w jednym miejscu również: Zwierzyniec, Ośrodek Jeździecki, Park Miniatur, Prehistoryczne Oceanarium, Wioska Czarownic i wiele innych niesamowitych miejsc! Dla największych fanów dinozaurów, przygotowaliśmy ofertę organizacji imprez, wystaw i pikników z prehistorycznymi stworzeniami w roli głównej. Zapraszamy do działającego od 2004 roku kompleksu rozrywkowego, we wsi Bałtów w województwie świętokrzyskim. To pierwsze miejsce w kraju poświęcone tematyce dinozaurów i tak wiernie oddające realia czasów, w których one żyły. Zachęcamy do sprawdzenia godzin otwarcia parku i zakupu biletów wstępu. Do zobaczenia!