Zamknij

Atrakcje dla dzieciPrzed milionami lat po Ziemi stąpały potężne zwierzęta, które do dziś fascynują miłośników prehistorii. Marzeniem wielu z nich jest spotkanie oko w oko T-Rexem, allozaurem, diplodokiem, pterodaktylem czy triceratopsem. Jego spełnienie jest niemal na wyciągnięcie ręki – wystarczy odwiedzić JuraPark w Bałtowie, jedyny w swoim rodzaju kompleks z atrakcjami dla dzieci!

W Bałtowie Twoje dziecko może liczyć na najlepsze atrakcje

Jako rodzic chcesz dla swojego dziecka tego, co najlepsze – również w kwestii rozrywki. Dlatego planując wspólny czas szukasz miejsc, które na długo zapiszą się w pamięci pociechy. Fanów wielkich dinozaurów, które rozpalają wyobraźnię maluchów, w zachwyt wprawi wizyta w parku jurajskim w Bałtowie.

JuraPark Bałtów to pierwszy w Polsce, otwarty w 2004 roku, tematyczny park poświęcony dinozaurom. Lokalizacja, w jakiej powstał, nie jest przypadkowa – to właśnie tu dokonano odkryć tropów górnojurajskich dinozaurów, co też było inspiracją do stworzenia pierwszego tego rodzaju miejsca w kraju. Kompleks w ciekawy i angażujący sposób ukazuje historię dinozaurów zamieszkujących miliony lat temu okolice Bałtowa ale również ich kuzynów z całego świata.

Pozwól swojemu dziecku poznać niezwykły świat dinozaurów!

JuraPark Bałtów to prawdziwa podróż w czasie, do okresu, w którym żyły dinozaury. Ścieżka z dinozaurami podzielona została na okresy geologiczne, dzięki czemu mali i nieco więksi goście parku mogą krok po kroku odkrywać historię ewolucji. Na wyobraźnię zwiedzających działają wykonane z dbałością o detale modele, dokładnie oddające wygląd olbrzymich gadów stąpających niegdyś po naszej planecie. W ich przygotowaniu udział brali paleo artyści, kierujący się najnowszymi odkryciami w dziedzinie paleontologii. Przeniesienie do czasów dinozaurów to zapewne ogromna, ale nie jedyna skierowana do dzieci atrakcja Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego .

Na miejscu na zwiedzających czeka również Muzeum Dinozaurów, znajdujące się na końcu ścieżki dydaktycznej z dinozaurami rzeczywistych rozmiarów. Wystawa prezentuje eksponaty z różnych okresów w dziejach Ziemi. Wśród nich nie mogło zabraknąć skamieniałości z ery dinozaurów pochodzących z terenów Bałtowa i okolic, jak też cennych skamieniałości przywiezionych z Libanu, Maroka czy Madagaskaru.

A gdyby tak spojrzeć w oczy gigantom z morskich głębin?

To możliwe dzięki kolejnej atrakcji parku, jaką jest Prehistoryczne Oceanarium przedstawiające podwodny świat sprzed milionów lat. W jego wnętrzach zaprezentowane zostały ogromne, trójwymiarowe gady, dotychczas znane dzieciom wyłącznie z ulubionych książek. Na tym atrakcje kompleksu jeszcze się nie kończą. Głodnych wrażeń maluchów zapraszamy również do Zwierzyńca Bałtowskiego, zamieszkiwanego przez przedstawicieli dobrze nam znanych w Polsce gatunków zwierząt, jak również gatunków egzotycznych, zamieszkujących inne kontynenty. Nie lada frajdą dla dzieci będzie przejażdżka żółtym autobusem znanym z amerykańskich szkół.

Bałtów to atrakcja turystyczna pełna przygód

Atrakcje dla dzieci w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym wprawiają w zachwyt tak, jak i same dinozaury. Z bliska można im się przyjrzeć na długiej na niemal kilometr ścieżce dydaktycznej. Jednak świat dinozaurów to jedynie początek przygody w tym niezwykłym kompleksie turystycznym. Swoje kroki koniecznie musicie skierować do Bałtowskiego Zwierzyńca, Polski w Miniaturze, Parku Rozrywki dla dzieci, Wioski Słowiańskiej i wielu innych atrakcji.

Co jeszcze czeka na rodziny goszczące w Bałtowie?

Ciekawą atrakcją kompleksu rozrywkowego jest Park Miniatur Polska w Miniaturze, gdzie podziwiać można modele w skali 1:25, przedstawiające najważniejsze budowle z całego kraju. Wizyta w tym miejscu będzie świetną lekcją historii – nie tylko dla dzieci, ale również i rodziców. Zwieńczeniem wizyty w JuraParku, Muzeum Dinozaurów, Zwierzyńcu Bałtowskim i Parku Miniatur będą odwiedziny w Rodzinnym Parku Rozrywki. Wspaniałe chwile spędzą tu młodsi i starsi goście, na których czekają emocjonujące przejażdżki rollercoasterami, kolorowe karuzele i dmuchane trampoliny. Dzień pełen przygód gwarantowany!

Idealne miejsce na wyjazd z dzieckiem

Zorganizowanie niezapomnianej wycieczki z dzieckiem to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Do listy miejsc wartych odwiedzenia warto dopisać JuraPark Bałtów, który jednocześnie bawi i uczy. Nuda nie grozi tu nikomu – z wizyty zadowoleni będą zarówno dzieci, jak i sami rodzice!

Atrakcyjne miejsce dla dzieci w województwie świętokrzyskim

Szukasz ciekawego miejsca na wycieczkę z dzieckiem pełną wrażeń? Najlepsze atrakcje dla dzieci w woj. świętokrzyskim czekają w JuraParku Bałtów! Wizyta w kompleksie rozrywkowym to doskonały pomysł na aktywny jednodniowy pobyt lub weekendowy wyjazd z noclegiem.

✨ Dołącz do Klubu Przygód JuraPark! ✨

Bądź pierwszym odkrywcą najlepszych ofert i ekscytujących nowości w JuraPark Bałtów. Otrzymuj specjalne rabaty tylko dla subskrybentów.

Twoja przygoda zaczyna się tutaj – zapisz się już dziś!”

Nasi partnerzy

Uniwersytet Śląski w Katowicach Państwowy Instytut Geologiczny Dinosaur Ridge Pepsi