Zamknij

ATRAKCJE NA DZIEŃ DZIECKA

Atrakcje na dzień dziecka

WYCIECZKA DO BAŁTOWA - NAJLEPSZY pomysł na dzień DZIECKA

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu to najlepszy prezent jaki możesz sprawić swojemu dziecku z okazji Dnia Dziecka! Niech Twoje Dziecko poczuje się w tym dniu wyjątkowo. Moc atrakcji, którą przygotowaliśmy dla niego w Bałtowie z pewnością uczyni ten dzień niezapomnianym. Nie czekaj więc na ostatni moment i już teraz kup bilet do bałtowskiego świata przygód!

atrakcje, które czekają na was w bałtowie

Nie musisz się martwić o to,  jakie atrakcje zapewnić swoim pociechom z okazji Dnia Dziecka – zrobimy to za Ciebie! W dniach 1-2 czerwca  w godz. od 10.00 do 18.00 w różnych miejscach bałtowskiego kompleksu czekają zabawy z animatorami, ogromne bańki mydlane, malowanie buziek, pokazy szczudlarskie i wiele innych niezwykłych atrakcji dla dzieci i nie tylko!

DZIEŃ DZIECKA JUŻ ZA

Dni
Godziny

KIEDY?

1-2 czerwca 2019
10:00-18:00

GDZIE?

Bałtowski kompleks turystyczny

Co na Dzień Dziecka? Oczywiście bałtów!

O najwspanialsze atrakcje na Dzień Dziecka zadbaliśmy w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. To tutaj przez dwa dni na dzieci z całej Polski czekają najwspanialsze zajęcia, w których uczestniczyć mogą maluchy w różnym wieku, razem ze swoimi rodzicami. W dniach 1-2 czerwca od godziny 10.00 do 18.00 w wielu miejscach na rozległym terenie bałtowskiego kompleksu przygotowaliśmy dla małych i dużych gości zabawy z animatorami, ogromne bańki mydlane, malowanie buziek, pokazy szczudlarskie i wiele innych niezwykłych atrakcji, które świetnie połączą odpoczynek na świeżym powietrzu ze zdobywaniem wiedzy na temat świata nauki i zwierząt i zagwarantują fantastyczną rozrywkę.

co dla was przygotowaliśmy? plan imprezy z okazji dnia dziecka

JURAPARK

JURAPARK

 • konkurs wiedzy o dinozaurach i nie tylko – sprawdź ile wiesz i wygrywaj nagrody.
  Konkursy odbywają się w godzinach: 10:00 – 10:40, 12:00 – 12:40, 14:00 – 14:40, 16:00 – 16:40.
 • spotkanie z żywym dinozaurem – niespodzianka dla śmiałków
 • zwiedzanie JuraParku i Prehistorycznego Oceanarium z przewodnikiem*

* zwiedzanie JuraParku z przewodnikiem o pełnych godzinach – co 2 godziny. Czas zwiedzania ok. 1 godziny.
* zwiedzanie Prehistorycznego Oceanarium z przewodnikiem – co 2 godziny. Czas zwiedzania ok. 30 minut.
Harmonogram usług przewodnika dostępny w punkcie przewodnickim na terenie JuraParku

GONDWANA

Gondwana

Poznaj dzieje superkontynentu! Gondwana jest częścią JuraParku.
 • godz.13.00 i 15.00 – „Zostań odkrywcą”– warsztaty z preparowania skamieniałości pod okiem paleontologa. Zabierz do domu niezwykłą pamiątkę!
 • spotkania z paleontologiem – zobacz i posłuchaj na czym polega jego praca.
Bydło szkockie w parku Safari
ZWIERZYNIEC BAŁTOWSKI

ZWIERZYNIEC BAŁTOWSKI

Przeżyj dziką przygodę w Zwierzyńcu Bałtowskim z dzikimi zwierzętami!
 • godz. 11.00 i 15.00 “poznaj i przytul” – warsztaty dla miłośników zwierząt (ciekawostki i pokazy zwierząt egzotycznych i domowych)
 • poznaj naszych mieszkańców – oswojone zwierzęta: surykatka, papuga, szynszyle, jaszczurka agama, legwan i kury czubatki już nie mogą się doczekać spotkania z Wami!
Park miniatur w Polsce
POLSKA W MINIATURZE

POLSKA W MINIATURZE

Historia na wyciągnięcie ręki w Parku Miniatur!
 • stań w szranki z rycerzem
 • spróbuj swoich sił w „pojedynku na miecze” – prezentacja fechtunku
 • “Historia zaklęta w murach zamków” – zagraj w grę i stań się uczestnikiem najważniejszych wydarzeń w historii Polski
 • zrób sobie pamiątkowe zdjęcie w wyjątkowej scenerii
 • przystąp do ceremonii pasowania na rycerza.
SABATÓWKA

SABATÓWKA WIOSKA SŁOWIAŃSKA

Sabatówka – magiczne miejsce, w którym opowiemy o słowiańskich wierzeniach i historii dawnych Słowian.
 • wierzenia i obrzędy dawnych Słowian – ile prawdy jest w legendach
 • w godz. 13.00, 15.00,17.00 pokazy dla sympatyków „czarodziejskich sztuczek”
 • „gry bez prądu” – czyli w co bawili się nasi przodkowie.
centrum rozrywki w Bałtowie
PARK ROZRYWKI

PARK ROZRYWKI

Bałtowski Park Rozrywki to miejsce dla dużych i małych. Niezapomnianych wrażeń dostarczą Wam karuzele, rollecoastery, dmuchańce czy trampoliny.
 • zabawy z animatorami, konkursy rodzinne i sprawnościowe, warsztaty szczudlarskie, pokazy magii i iluzji i wiele innych.
 • godz. 14.00 – Wesoła parada postaci bajkowych – tańcz i śpiewaj razem z Jurasiem i jego przyjaciółmi! Start spod Dolnego Zwierzyńca.

LOKALIZACJA BAŁTOWSKIEGO KOMPLEKSU TURYSTYCZNEGO

U nas połączysz zabawę z nauką

Bałtowski Kompleks Turystyczny powstał z myślą o tym, by naukę połączyć z zabawą, by poszerzać wiedzę i zachęcać całe rodziny do interesowania się otaczającym nas światem oraz jego zamierzchłą przeszłością. Podczas dwudniowej imprezy na Dzień Dziecka w każdym zakątku kompleksu czekają na dzieci różne zajęcia i atrakcje.

W Juraparku będzie można nie tylko zwiedzać z przewodnikiem trasę z dinozaurami, ale także Prehistoryczne Oceanarium. To u nas można poznać dzieje superkontynentu podczas warsztatów w Gondwanie, które poprowadzi paleontolog. Na małych i dużych gości czeka także Zwierzyniec Bałtowski z dzikimi, egzotycznymi i domowymi zwierzętami. Zachęcamy, by bliżej poznać się z surykatkami, papugami, szynszylami, różnymi gadami i pospacerować po parku miniatur Polska w miniaturze. Ten wyjątkowy park z modelami najważniejszych zabytków opanują tego dnia średniowieczni rycerze. Atrakcją na Dzień Dziecka będą też pokazy i warsztaty w Sabatówce, gdzie będzie można posłuchać o magicznych miejscach i słowiańskich wierzeniach lub pograć w gry… ale nie komputerowe! 

Każdy, kto pochłonie już wystarczającą dawkę wiedzy (a tę w naszym kompleksie przyswaja się błyskawicznie i z przyjemnością!), może wyszaleć się w parku rozrywki. Bałtowski Park Rozrywki to karuzele, rollercoastery, dmuchańce czy trampoliny, ale także zabawy z animatorami, konkursy rodzinne i sprawnościowe, warsztaty szczudlarskie, pokazy magii i iluzji i  wesoła parada postaci bajkowych. 

Impreza na Dzień Dziecka to znakomita okazja do wypoczynku, a w związku z tym, że 1 i 2 dzień czerwca w tym roku wypadają w weekend, warto spędzić w Bałtowie nie jeden, a dwa dni, ciesząc się z udziału we wszystkich warsztatach, spotkaniach i zabawach, jakie oferuje nasz rodzinny kompleks pełen atrakcji dla każdego.

Nasi partnerzy

Uniwersytet Śląski w Katowicach Państwowy Instytut Geologiczny Dinosaur Ridge Pepsi