Sabatówka

CZARY MARY, HOKUS POKUS, a może…

ABRAKADABRA, Jakich zaklęć używały bajkowe czarownice i wiedźmy? Z czego robiły swoje magiczne eliksiry? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie na bałtowskim wzgórzu, gdzie świętokrzyskie czarownice objęły władzę.

Wiedźma, to kobieta, która ma wiedzę, a czarownica jest ekspertem od urody. Przekraczając wrota wiedźmy i czarownice porwą Was w wir zabaw i sztuczek. Dlatego nie bójcie się wizyty w Sabatówce. Nasza wioska jest magicznym miejscem, gdzie nierzeczywiste, przeplata się z realnym. Czeka na Was test sprawności, odwagi i dużo zabawy.

Wiedźma Hogata spali smutki i razem z Wami stworzy eliksir na ładny uśmiech i urodę. W Chacie Tekli poczęstuje ogonkami lub udkami nietoperzy. Ugości Was też kolorowymi karaluchami z galaretką i korą dębu z Łysej Góry. Jeśli chcecie poznać magiczne zioła na dobry dzień -szukajcie w chacie, czarownicy Hogaty.

Co jeszcze na Was czeka w świecie bałtowskich czarownic?

Tunel odwagi — z jego przejściem poradzi sobie każdy mały śmiałek! Tunel przetestuje Waszą gibkość i sprawność. Cukierek czy psikus? Co czeka na samym końcu tunelu…

Chatka Czarownicy — mijając wrota Sabatówki, możecie odwiedzić chatkę czarownicy. Pracuje tu ona nad latającymi miotłami i czeka na „grzecznych” gości. W chatce możecie zrobić sobie z nią zdjęcie.

Koło fortuny — zabawa, która sprawdzi Wasze umiejętności. Zagadka, nagroda, kalambury czy ćwiczenia? Co wylosujecie? Pamiętajcie, że zadanie musi zostać wykonane, Hogata zerka swoim czujnym okiem…

Eliksir „złoty środek” – każdy z nas chciałby mieć swój „złoty środek” na szczęśliwy dzień. Hogata zaprosi do wspólnej zabawy i razem z Wami stworzy wyjątkowy eliksir. By miał dobry smaczek w kociołku, muszą znaleźć się kocie pazurki oraz dodająca mocy pajęcza sieć.

wiedzma-Hogata-sabatowka-wioska-Czarownic-

A oto i ona nasza słynna…

Czarownica Hogata — na Sabatówkę przybyła z Łysej Góry, by uczyć dzieci ziołolecznictwa. To ona tworzy słynne eliksiry, do których dorzuca szczyptę kocich pazurków. Urzęduje w Chacie Tekli, ale przechadza się też po wiosce, bacznie jej pilnując. Tam dostrzega „niegrzeczne” dzieci i zabiera je ze sobą, by przetestować ich wiedzę i umiejętności.

 

 

 

Chata-Tekli-Baltow