Słowiańskie Wzgórze

Pewnie niektórzy z was zastanawiają się, w co wierzyli Słowianie. Wasza ciekawość zostanie zaspokojona dzięki nowej atrakcji w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym! To ścieżka edukacyjna, której kierunek zwiedzania nadają drewniane rzeźby legendarnych władców i Słowian.

 

SŁOWIAŃSKA ŚCIEŻKA FIGUR

Skansen pszczeli — to tu można zobaczyć pierwsze postacie. Kolejno rzeźby prowadzą w kierunku Sabatówki — Wioski Czarownic, aż do Polski w Miniaturze.  Łącznie podziwiać można 35 postaci, a każda z nich wykonana jest z dokładnością, za pomocą dłuta i piły mechanicznej. Dwumetrowe rzeźby to postaci występujące w Kronice Mistrza Wincentego Kadłubka. Zobaczycie tu także władców Polski sprzed rozbicia dzielnicowego. Znajdują się tu m.in. rzeźby Popiela, Piasta, Bolesława III Krzywoustego, Czarta „Bies”, Rusałki „Różana”.
Przy każdej rzeźbie znajdują się tabliczki informacyjne, a tam ciekawostki oraz dane historyczne.

 

Sabatówka i Emporium

Wioska Czarownic i Wiedźm z animacjami oraz Dom Kupiecki. Miejsce to przypomina mały bazar. Zobaczyć tu można przedmioty, którymi handlowano we wczesnym średniowieczu, oraz elementy uzbrojenia. To tu będzie można zakupić wiklinę, czy magnesy pamiątkowe.

Ciemnik – Święty Gaj

Podążając w kierunku Polski w miniaturze po prawej stronie zobaczycie ciemnik, to część atrakcji Słowiańskiego Wzgórza. Znajduje się tu stos całopalny, kamień ofiarny, świątynia słowiańska.

Pradawny Las

Miejsce to nawiązuje do historii. To tu znajdują się legendarne rzeźby władców legend słowiańskich.