Skansen Pszczeli

Mało kto wie, że od kilku lat Bałtów wśród pszczelarzy z całej Europy, uważany jest za jedno z najważniejszych miejsc spotkań. Stało się to za sprawą ogólnoeuropejskiego „Święta Pszczoły”, które nieprzerywanie od 11 lat odbywają się w sierpniu w Bałtowie. By podkreślić tę tradycję i fakt, że pszczoły są dla nas bardzo ważne w Bałtowie stanął – pomnik pszczoły robotnicy, który jest punktem rozpoznawczym dla skansenu.

jak-wygladaja-ule?-skansen-pszczeli-w-Baltowie-

Skansen Pszczeli usytuowany jest na trasie do Sabatówki. Na jego terenie znajdują się różne formy uli – od tych najbardziej pierwotnych po nowoczesne. Z umieszczonych tablic możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia pszczół, a także o korzyściach jakie człowiek czerpie z ich istnienia. Piękny ogród pozwoli nam zatracić się w urokach natury.

Skarby Natury – Chatka miodowa

Ci, którzy cenią sobie najwyższej jakości produkty naturalnego pochodzenia na pewno znajdą coś dla siebie. Asortyment obejmuje różnego rodzaju herbaty (zielone, czarne, aromatyzowane naturalnymi składnikami, owocowo-ziołowe), a także zioła, przyprawy bez sztucznych dodatków. Dodatkowo można tam nabyć kosmetyki na bazie naturalnych produktów pszczelich (kremy, żele pod prysznic, płyny do kąpieli, olejki i oliwki do ciała, balsamy, pomadki, szampony, toniki, mleczka, mydła, peelingi i wiele innych). Dla amatorów oryginalnych trunków sklepik zaopatrzono w miody pitne najwyższej jakości na czele z miodem pitnym “Złocista Bałtowia” oraz miodowe nalewki.

skansen-pszczeli-Baltow-