Park Rozrywki


Logo Parku Rozrywki

Rodzinny Park Rozrywki to miejsce, w którym dobrze bawią się i dzieci, i dorośli. Nazwa zobowiązuje: staramy się jak najdalej odejść od założeń, w imię których rozrywka należy się wyłącznie dzieciom, a rodzice i opiekunowie mają tylko nadzorować zabawę i tęsknym okiem spoglądać na wszystkie atrakcje. 

Park Rozrywki w Bałtowie to pierwszy w Polsce kompleks dla całych rodzin. Od samego początku naszego istnienia dokładamy starań, aby oferowane przez nas atrakcje były interesujące dla wszystkich grup wiekowych. Tylko wtedy dzieci nie mają problemu z namówieniem rodziców na wyjazd do Bałtowa, a rodzice nie mają poczucia zmarnowanego czasu. Centrum rozrywki to przecież centrum całego dziecięcego wszechświata — to wspaniale, że dzięki naszym staraniom udaje się doń wciągnąć także zapracowanych na co dzień dorosłych.

Park rozrywki dla dzieci

Dzieci znajdą w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym nie tylko swoje ulubione karuzele, rollecoastery, dmuchańce czy  trampoliny. Obok parku rozrywki znajdują się Zwierzyniec Bałtowski, Jurapark czy Park Miniatur. 

Dla dzieci największym wabikiem pozostają oczywiście kolejki górskie czy gokarty, ale po upojnych godzinach spędzonych na szalonej jeździe, warto zaproponować im także dodatkowe rozrywki. W tym Kino 5D – najnowsze zdobycze techniki pozwalają widzom poczuć się uczestnikami scen rozgrywających się na ekranie.

Intensywność przeżyć, jakie fundujemy dzieciom w Bałtowskim Parku Rozrywki, sprawia, że część atrakcji warto potraktować jako atrakcje rodzinne — nasi najmłodsi goście i chcieliby, i się boją, a obecność mamy i taty gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i doskonałą zabawę. 

WAŻNE INFORMACJE dla odwiedzających Park Rozrywki:

 1. Ponieważ Wasz komfort i bezpieczeństwo podczas zabawy są dla nas najważniejsze, przed skorzystaniem z naszego Parku Rozrywki, prosimy o zapoznanie się z regulaminami poszczególnych urządzeń. Widnieje na nich informacja o minimalnym wieku i wzroście dzieci i dorosłych, korzystających z naszych atrakcji.

  ATRAKCJE DLA DZIECI DO 3 LAT

  • Kolejka „kaczuszki” – dla dzieci od 0 do 3 lat z opiekunem, starsze dzieci samodzielnie,
  • Kaczuszki pływające — od 2 do 12 lat z opiekunem, powyżej 12 lat samodzielnie, minimum 140 cm wzrostu
  • Karuzela wiedeńska — od 0 do 4 lat z opiekunem, możliwość korzystania z modeli, wskazanych przez obsługę.
  • Koło młyńskie — od 0 do 4 lat z opiekunem, powyżej 4 lat samodzielnie, minimum 105 cm wzrostu

  ATRAKCJE DLA DZIECI OD 3 LAT

  • Basen z kulkami — urządzenie przeznaczone dla dzieci od 3 do 12 lat,
  • Euro-bungy – od 3 lat (masa ciała od 20 do 55 kg).
  • Karuzela „Fantasy Jest” – od 3 lat, minimum 100 cm wzrostu,
  • Kolejka szynowa „ciuchcia” – od 3 lat, minimum 90  cm wzrostu
  • Dmuchaniec dżungla — od 3 lat, wzrost 90-150 cm

  ATRAKCJE DLA DZIECI OD 4 LAT I POWYŻEJ

  • Karuzela łańcuchowa mała — od 4 lat, minimum 100 cm wzrostu
  • Gokarty — od 4 lat do 12 lat, wzrost powyżej 100 cm, waga maksymalna – 80 kg. 
  • Trampoliny — od 4 lat
  • Rollercoaster — od 5 lat do 10 lat z opiekunem, samodzielnie od 10 lat oraz powyżej 140 cm wzrostu.
  • Karuzela wiedeńska — od 4 lat, minimum 105 cm wzrostu, waga maksymalna na (skaczący koń, konie na biegunach do 67 kg).

  ATRAKCJE DLA DZIECI OD 6 LAT I POWYŻEJ

  • Statek piracki — od 6 lat z opiekunem, samodzielnie od 10 roku życia i minimum 120 cm wzrostu
  • Kolejka górska- od 6 do 9 lat z opiekunem, samodzielnie powyżej 9 lat i 120 cm wzrostu.
  • Karuzela łańcuchowa duża — od 7 lat, minimum 120 cm wzrostu (maksymalna waga 76 kg).

   

  2. Dostępność poszczególnych atrakcji uzależniona jest od warunków atmosferycznych.


  Rollercoaster

  Bałtowska kolejka górska spełniająca wszystkie europejskie wymogi bezpieczeństwa gwarantuje zjeżdżającym dużo radości i …sporą dawkę strachu.

  Ważne informacje:

  • samodzielnie korzystać z rollercoastera mogą osoby dorosłe oraz dzieci, które ukończyły 10 lat i mają minimum 140 cm wzrostu,
  • dzieci w wieku od pięciu do dziesięciu lat muszą znajdować się w jednym wózku z osobą dorosłą.

  Bezpieczeństwo naszych gości traktujemy priorytetowo. Jednocześnie mamy świadomość, że często największe obawy przed wsiadaniem do rollecoastera mają dorośli — nie dzieci. I dlatego właśnie czynimy starania, żeby w Rodzinnym Centrum Rozrywki dobrze czuli się goście w każdym wieku.

  Rollercoaster- Baltow-


  Kino Emocji Cinema 5D

  Oprócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać, także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, a nawet zapachowych. Te efekty pozwalają oglądającym przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie. W jednym seansie może uczestniczyć maksymalnie 40 osób.

  Obecnie w kinie emitowane są filmy w wersji 5D:

  – „Dino Safari” – czas trwania 8 minut, (wejście dla dzieci powyżej 4 roku życia).


   

  kino 5D


  Zewnętrzny plac zabaw „Bałtowski Zapiecek”

  Przygotowany z myślą o naszych najmłodszych gościach. U nas nie możesz się nudzić, czekając na pyszny obiad czy czekając na zjazd rollercoasterem. Skorzystaj z otwartego, bezpiecznego placu zabaw.


  Centrum rozrywki dla dzieci i dorosłych

  Świętokrzyskie słynie z wielu atrakcji turystycznych, a Rodzinny Park Rozrywki na pewno jest jedną z najpopularniejszych. Bałtowski Kompleks Turystyczny przyciąga rodziny z całej Polski. Z uwagi na fakt, że znajduje się niedaleko Warszawy, często gościmy mieszkańców stolicy. Ale jeśli mieszkasz dalej, zaplanuj pobyt w Bałtowie tak, żeby nigdzie się nie spieszyć. Dysponujemy doskonałą bazą noclegową — także polem namiotowym — oraz gastronomiczną.

  Centrum rozrywki dla dzieci i dorosłych to miejsce, w którym także dorośli mogą poczuć się jak dzieci i oddać nieskrępowanej zabawie. Warto już dziś zaplanować pobyt w Bałtowie. Po zimowych sennych miesiącach, podczas których wszystkie urządzenia poddawane były przeglądom technicznym i konserwacji, nareszcie nadchodzi wiosna i Bałtowski Park Rozrywki otwiera podwoje dla wszystkich tęskniących za doskonałą zabawą na świeżym powietrzu. Zaplanuj wizytę, daj się namówić na rodzinny wyjazd do jednego z najwspanialszych parków rozrywki w Polsce. To miejsca dla małych i dużych poszukiwaczy przygód.

  Centrum rozrywki

  Rodzinny park rozrywki z wieloma atrakcjami

  Park rozrywki, w którym równie dobrze bawią się dzieci, jak i dorośli to duże wyzwanie, któremu udało nam się sprostać. Ogromny obszar zajmowany przez Bałtowski Kompleks Turystyczny to w obecnym czasie niepowtarzalna szansa dla wszystkich, którzy chcą się wyszaleć. W świętokrzyskim nie ma lepiej zorganizowanego terenu, na którym współistniałoby tyle atrakcji dla dzieci.

  Park Dinozaurów, Prehistoryczne Oceanarium czy Sabatówka — Wioska Czarownic pozwalają oderwać się od codzienności i wsiąknąć w świat bajkowej przygody. Bałtowski Kompleks Turystyczny to kompleks tematyczny: tu dzieci bawią się, ucząc i uczą — bawiąc.

  Lunapark z karuzelami, rollercoasterem dla dużych i małych

  Aby odreagować podróże w czasie, warto odwiedzić bałtowski lunapark. Gigantyczne zjeżdżalnie, dmuchańce, karuzele, rollercoastery i kolejki górskie, gokarty i trampoliny — w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym jest miejsce także dla najatrakcyjniejszego w Świętokrzyskiem lunaparku, w którym znajdują się urządzenia przeznaczone dla dzieci już od 3 roku życia. Są to: karuzela – samolociki, dmuchańce, zabawki wodne (z opiekunem), basen z kulkami karuzela wiedeńska (z opiekunem) czy koło młyńskie (z opiekunem). Kładziemy ogromny nacisk na bezpieczeństwo, dlatego każde urządzenie jest wyposażone w regulamin określający warunki korzystania (samodzielnego lub z opiekunem) Nasz rodzinny park rozrywki jest przystosowany zarówno dla najmłodszych dzieci jak i dla żądnych zabawy dorosłych.