Park Rozrywki

Logo Parku Rozrywki

Rodzinny Park Rozrywki to miejsce, w którym dobrze bawią się i dzieci, i dorośli. Nazwa zobowiązuje: staramy się jak najdalej odejść od założeń, w imię których rozrywka należy się wyłącznie dzieciom, a rodzice i opiekunowie mają tylko nadzorować zabawę i tęsknym okiem spoglądać na wszystkie atrakcje. 

Park Rozrywki w Bałtowie to pierwszy w Polsce kompleks dla całych rodzin. Od samego początku naszego istnienia dokładamy starań, aby oferowane przez nas atrakcje były interesujące dla wszystkich grup wiekowych. Tylko wtedy dzieci nie mają problemu z namówieniem rodziców na wyjazd do Bałtowa, a rodzice nie mają poczucia zmarnowanego czasu. Centrum rozrywki to przecież centrum całego dziecięcego wszechświata – to wspaniale, że dzięki naszym staraniom udaje się doń wciągnąć także zapracowanych na co dzień dorosłych.

Park rozrywki dla dzieci

Dzieci znajdą w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym nie tylko swoje ulubione karuzele, rollecoastery, dmuchańce czy  trampoliny. Obok parku rozrywki znajdują się Zwierzyniec Bałtowski, Jurapark czy Park Miniatur. 

Dla dzieci największym wabikiem pozostają oczywiście kolejki górskie czy gokarty, ale po upojnych godzinach spędzonych na szalonej jeździe, warto zaproponować im także dodatkowe rozrywki. W tym Kino 5D – najnowsze zdobycze techniki pozwalają widzom poczuć się uczestnikami scen rozgrywających się na ekranie.

Intensywność przeżyć jakie fundujemy dzieciom w Bałtowskim Parku Rozrywki sprawia, że część atrakcji warto potraktować jako atrakcje rodzinne – nasi najmłodsi goście i chcieliby, i się boją, a obecność mamy i taty gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i doskonałą zabawę. 

WAŻNE INFORMACJE dla odwiedzających:

 1. Ponieważ Wasz komfort i bezpieczeństwo podczas zabawy są dla nas najważniejsze, przed skorzystaniem z naszego Parku Rozrywki, prosimy o zapoznanie się z regulaminami poszczególnych urządzeń. Widnieje na nich informacja o minimalnym wieku i wzroście dzieci i dorosłych, korzystających z naszych atrakcji.
  • Statek piracki – od 8 lat.
  • Dmuchaniec Formuła 1 – dla dzieci od 4 do 12 lat.
  • Basen z kulkami – urządzenie przeznaczone dla dzieci od 3 do 12 lat.
  • Kolejka “kaczuszki” – dzieci od 4 lat
  • Euro-bungy – od 3 lat (masa ciała od 20 do 60 kg).
  • Karuzela samochodziki – od 3 lat.
  • Kolejka górska – od 7 do 10 lat z opiekunem, samodzielnie powyżej 10 lat i 130 cm wzrostu.
  • Kaczuszki pływające – od 3 do 12 lat z opiekunem, powyżej 12 lat samodzielnie.
  • Kolejka szynowa “ciuchcia” – od 4 lat.
  • Karuzela łańcuchowa mała – od 4 lat
  • Karuzela łańcuchowa duża – od 7 lat
  • Rollercoaster – od 5 do 10 lat z opiekunem, samodzielnie od 10 lat oraz powyżej 140 cm wzrostu.
  • Gokarty – od 5 do 12 lat, wzrost powyżej 1 metra, waga poniżej 45 kg
  • Trampoliny – od 4 lat
 2. Urządzenia przeznaczone dla najmłodszych dzieci dostępne powyżej 3 roku życia to: karuzela – samolociki, dmuchaniec “Warzywniak”, zabawki wodne (z opiekunem), basen z kulkami oraz bezpłatne warsztaty z piaskiem kinetycznym.
 3. Dostępność poszczególnych atrakcji uzależniona jest od warunków atmosferycznych.


  Rollercoaster

  Bałtowska kolejka górska spełniająca wszystkie europejskie wymogi bezpieczeństwa gwarantuje zjeżdżającym dużo radości i …sporą dawkę strachu.

  Ważne informacje:

  • samodzielnie korzystać z rollercoastera mogą osoby dorosłe oraz dzieci, które ukończyły 10 lat i mają minimum 140 cm wzrostu,
  • dzieci w wieku od pięciu do dziesięciu lat muszą znajdować się w jednym wózku z osobą dorosłą.

  Bezpieczeństwo naszych gości traktujemy priorytetowo. Jednocześnie mamy świadomość, że często największe obawy przed wsiadaniem do rollecoastera mają dorośli – nie dzieci. I dlatego właśnie czynimy starania, żeby w Rodzinnym Centrum Rozrywki dobrze czuli się goście w każdym wieku.

  Rollercoaster


  Kino Emocji Cinema 5D

  Oprócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać, także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, a nawet zapachowych. Te efekty pozwalają oglądającym przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie. W jednym seansie może uczestniczyć maksymalnie 40 osób.

  Obecnie w kinie emitowane są filmy w wersji 5D:

  – „Meet the dinos” – bajka, czas trwania 10 minut.
  – „8 minut z historii wszechświata” – czas trwania 8 minut.

  kino 5D


  Zewnętrzny plac zabaw „Bałtowski Zapiecek”

  Przygotowany z myślą o naszych najmłodszych gościach. U nas nie możesz się nudzić czekając na pyszny obiad czy czekając na zjazd rollercoasterem. Skorzystaj z otwartego, bezpiecznego placu zabaw.


  Centrum rozrywki dla dzieci i dorosłych

  Świętokrzyskie słynie z wielu atrakcji turystycznych a Rodzinny Park Rozrywki na pewno jest jedną z najpopularniejszych. Bałtowski Kompleks Turystyczny przyciąga rodziny z całej Polski. Z uwagi na fakt, że znajduje się niedaleko Warszawy, często gościmy mieszkańców stolicy. Ale jeśli mieszkasz dalej, zaplanuj pobyt w Bałtowie tak, żeby nigdzie się nie spieszyć. Dysponujemy doskonałą bazą noclegową – także polem namiotowym – oraz gastronomiczną.

  Centrum rozrywki dla dzieci i dorosłych to miejsce, w którym także dorośli mogą poczuć się jak dzieci i oddać nieskrępowanej zabawie. Warto już dziś zaplanować pobyt w Bałtowie. Po zimowych sennych miesiącach, podczas których wszystkie urządzenia poddawane były przeglądom technicznym i konserwacji, nareszcie nadchodzi wiosna i Bałtowski Park Rozrywki otwiera podwoje dla wszystkich tęskniących za doskonałą zabawą na świeżym powietrzu. Zaplanuj wizytę, daj się namówić na rodzinny wyjazd do jednego z najwspanialszych parków rozrywki w Polsce. To miejsca dla małych i dużych poszukiwaczy przygód.

  Centrum rozrywki