Atrakcje wodne

Gorąco? Przebywając na terenie naszego Kompleksu masz możliwość schłodzenia się
na mini jurajskiej plaży oraz skorzystania z atrakcji wodnych.


Spływ kajakowy

Wybierz się na wyprawę Doliną Rzeki Kamiennej! Skorzystaj z wyznaczonych przez nas tras spływu kajakowego. Z pewnością dopasujesz je do swoich możliwości. Spływ kajakowy to fantastyczna forma spędzenia czasu wolnego w pobliżu przyrody i otoczeniu wspaniałych krajobrazów. Wyprawa kajakiem to ochłoda w gorące dni, a jednocześnie idealny sposób na aktywny wypoczynek. Wymagana telefoniczna rezerwacja miejsc: 780 155 999. Więcej informacji: www.kajakibaltow.pl


Brodzik z delfinami

Nasz brodzik z delfinami został stworzony z myślą o najmłodszych.
Krystalicznie czysta i płytka woda (maksymalna głębokości ok. 50cm) to spełnienie marzeń w upalne dni. Ze względu na to, że zbiornik jest niegłęboki, woda szybko się nagrzewa, stwarzając idealne warunki do pluskania i bezpiecznej zabawy. Po środku brodzika znajdują się dwie figurki delfinków – które jednocześnie są małymi fontannami. Dookoła zbiornika usypaliśmy piaszczystą plażę, gdzie można skorzystać z kąpieli słonecznej ale również znaleźć miejsce w przyjemnym cieniu pod wysokimi drzewami.
Brodzik znajduje się tuż przy Wiosce Rybackiej co dodaje dodatkowego uroku. Gdy dzieciaki się pluskają dorośli mogą w tym samym czasie skosztować pysznie przyrządzonych ryb.
Korzystanie z brodzika tego miejsca jest bezpłatne.


Kaczuszki pływające

Poczuj się beztrosko na bezpiecznych, pływających „kaczuszkach”, które znajdziesz znajdziesz na wysokości Krainy Koni. Z pokładu pływającej kaczki można podziwiać największego dinozaura jaki znajduje się na terenie naszego JuraParku – diplodoka. Chlapanie wodą dla ochłody jest jak najbardziej dozwolone!  Atrakcja dostępna dla dzieci powyżej 3 roku życia, dzieci od 3 do 12 lat mogą z nich korzystać tylko z opiekunem.


Źródełka

Nie każdy wie, że JuraPark Bałtów położony jest na źródlanej wyspie. Źródełka – inaczej wywierzyska to miejsce z których wypływa podziemna woda krasowa. Każdy kto jest spragniony śmiało może czerpać z nich krystaliczną, czystą wodę w celu ugaszenia pragnienie lub schłodzenia zmęczone ciało. Podziemne źródełka zasilają zbiorniki wodne znajdujące się na terenie naszego Kompleksu.


Oczka wodne, skalniaki, mini jeziorka

Chcesz odpocząć od zgiełku i odprężyć się chwilę rozmyślając o ilości atrakcji z jakich udało Ci skorzystać podczas wycieczki po naszym Kompleksie? Koniecznie usiądź na ławce, trawie czy plaży przy naszych licznych zarybionych stawikach, które otoczone są zielenią oraz aranżacjami skalnymi. Z uwagi na to, że zależy nam na tym byś w Bałtowie czuł bliski kontakt z naturą znajdziesz u nas liczne punkty z wodą i zielenią.


Tratwa piracka

Chcesz poczuć się jak pirat lub kapitan statku? U nas to możliwe. Stań za sterami naszej tratwy, którą trzeba napędzać własnymi siłami. Tratwa znajduje się zaraz za Prehistorycznym Oceanarium na źródlanej i krystalicznej wodzie. Jest to atrakcja bezpłatna.