Atrakcje wodne

Gorąco? Przebywając na terenie naszego Kompleksu masz możliwość schłodzenia się
na mini jurajskiej plaży oraz skorzystania z atrakcji wodnych. Wybierając się do Bałtowa nie zapomnijcie więc o kostiumach kąpielowych!


Strefa Wodna “Źródlana Wyspa”

To urokliwe miejsce w samym sercu Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, tuż obok Parku Rozrywki.  Strefę Wodną tworzą dwa jeziorka otoczone piaszczystą plażą. Zasilane są krystalicznie czystą wodą pochodzącą z bijących podziemnych źródełek.  Głębokość wody sięga maksymalnie 50 cm, dzięki czemu szybko się nagrzewa i osiąga przyjemną temperaturę do kąpieli. W zbiorniku znajdują się również figurki delfinów, które są jednocześnie małymi wodnymi fontannami.

Obok oczek wodnych ustawiono dmuchane zjeżdżalnie z basenami. Z pewnością zapewnią najmłodszym mnóstwo frajdy!

   


  Spływ kajakowy

  Wybierz się na wyprawę doliną rzeki Kamiennej! Skorzystaj z wyznaczonych przez nas tras spływu kajakowego. Z pewnością dopasujesz je do swoich możliwości. Spływ kajakowy to fantastyczna forma spędzenia czasu wolnego w pobliżu przyrody i otoczeniu wspaniałych krajobrazów. Wyprawa kajakiem to ochłoda w gorące dni, a jednocześnie idealny sposób na aktywny wypoczynek. Wymagana telefoniczna rezerwacja miejsc: 780 155 999. Więcej informacji: www.kajakibaltow.pl


  Kaczuszki pływające

  Poczuj się beztrosko na bezpiecznych, pływających „kaczuszkach”, które znajdziesz na wysokości Wrotkarni. Z pokładu pływającej kaczki można podziwiać największego dinozaura, jaki znajduje się na terenie naszego JuraParku – diplodoka. Chlapanie wodą dla ochłody jest jak najbardziej dozwolone!  Atrakcja dostępna dla dzieci powyżej 3 roku życia, dzieci od 3 do 12 lat mogą z nich korzystać tylko z opiekunem.


  Źródełka

  Nie każdy wie, że JuraPark Bałtów położony jest na źródlanej wyspie. Źródełka – inaczej wywierzyska to miejsce, z których wypływa podziemna woda krasowa. Każdy, kto jest spragniony śmiało może czerpać z nich krystaliczną, czystą wodę. W celu ugaszenia pragnienia lub schłodzenia zmęczonego ciała. Podziemne źródełka zasilają zbiorniki wodne znajdujące się na terenie naszego Kompleksu.


  Oczka wodne, skalniaki, mini jeziorka

  Chcesz odpocząć od zgiełku i odprężyć się chwilę rozmyślając o ilości atrakcji, z jakich udało Ci skorzystać podczas wycieczki po naszym Kompleksie? Koniecznie usiądź na ławce, trawie czy plaży przy naszych licznych zarybionych stawikach, które otoczone są zielenią oraz aranżacjami skalnymi. Z uwagi na to, że zależy nam na tym, byś w Bałtowie czuł bliski kontakt z naturą znajdziesz u nas liczne punkty z wodą i zielenią.


  Tratwa piracka

  Chcesz poczuć się jak pirat lub kapitan statku? U nas to możliwe. Stań za sterami naszej tratwy, którą trzeba napędzać własnymi siłami. Tratwa znajduje się zaraz za Prehistorycznym Oceanarium na źródlanej i krystalicznej wodzie. Jest to atrakcja bezpłatna.