NIE TYLKO BAŁTÓW ODCINEK 2

-nie-tylko-Baltow-

Zapraszamy do obejrzenia drugiego odcinka nowej serii filmików produkcji JuraPark Tv – “Nie tylko Bałtów”.

W odcinku odwiedzamy słynne ‘Żywe Muzeum Porcelany” w Ćmielowie.

Fabryka Porcelany AS Ćmielów to manufaktura, kultywująca przedwojenne tradycje wytwórni Świt w Ćmielowie. Początki produkcji porcelany w Ćmielowie sięgają roku 1804. Obecna nazwa, przyjęta po prywatyzacji w 1996r., wywodzi się od pierwszych liter imienia i nazwiska nowego właściciela – Adama Spały.

Kontynuując wieloletnie tradycje, zajmujemy się głównie produkcją miniaturowych rzeźb porcelanowych, zaprojektowanych w latach 50-tych i 60-tych XXw. przez artystów z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Nasza kolekcja systematycznie powiększa się również o własne wzornictwo. Produkowane przez nas figurki stanowią idealne połączenie historii, unikatowego stylu oraz doskonałej jakości.

Od maja 2005 roku na terenie Fabryki działa Żywe Muzeum Porcelany, w którym można zapoznać się z całym procesem produkcji porcelany, obejrzeć film ” w 22 metrowym piecu, w którym dawniej wypalano porcelanę, dowiedzieć się jak powstaje różowa porcelana. W dniu 14.12.2007 roku nasze muzeum zostało wyróżnione certyfikatem Konsumenckiego Konkursu Jakości Usług “Najlepsze w Polsce”.