Dlaczego warto spędzić wolny dzień w Bałtowie? 10 powodów

-dzieciecy-park-rozrywki

10 powodów – dlaczego warto spędzić wolny dzień w Bałtowie!

Wolny dzień w pracy i brak pomysłów na spędzenie go? Mamy dla Ciebie wspaniałą propozycję! Odpocznij od zgiełku miasta wśród zieleni i wielu fantastycznych atrakcji. Jesteśmy pewni, że na terenie naszego Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego znajdziesz coś dla siebie. Dlatego…
Mamy na to 10 dowodów!

 

-baltowski-kompleks-turystyczny-z-lotu-ptaka

 

  1. JuraPark, czyli Park dinozaurów, Gondwana, Muzeum Jurajskie oraz plac zabaw

-T-Rex-dinozaury-Jura-Park-Baltow-

Spacerując po JuraParku, możesz przenieść się do ery dinozaurów. Ponad 100 modeli prehistorycznych zwierząt, których wykonanie odzwierciedla każdy, najmniejszy szczegół pozwoli Ci dokładnie zobaczyć, jak kiedyś wyglądało życie na naszej planecie.

JuraPark potrafi zachwycić każdego- niezależnie od wieku. Dla naszych najmłodszych odwiedzających przygotowaliśmy plac zabaw, na którym mogą poczuć się jak mali archeolodzy i odnaleźć dinozaura czy ułożyć Dinopuzzle. To dzięki temu poznają świat i poprawiają swoje umiejętności.

JuraPark znajduje się pod patronatem naukowym Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie, Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Śląskiego.

 

  1. Prehistoryczne oceanarium

Prehistoryczne-Oceanarium-Baltow-atrakcje

Zobacz z bliska co działo się w podwodnych głębinach miliony lat temu! Potężny, mierzący blisko 20 metrów długości Megalodon czy rybopodobny Mozazaur- do tego w rzeczywistych rozmiarach!
Brzmi niewiarygodnie? A jednak!

 

  1. Zwierzyniec górny i dolny

zwierzyniec-baltowski-safari-

-osiolki-zwierzyniec-dolny-zwierzeta

Wsiądź do prawdziwego, amerykańskiego schoolbusa i wybierz się w podróż wśród wielbłądów, lam, jeleni czy strusi! Na terenie górnego zwierzyńca zobaczyć możesz ponad 400 zwierząt i dowiedzieć się, jak żyją na co dzień.
Poznasz także Pompona, Pontie, Polewke czy Potworka, czyli nasze żubry.
W dolnej części przeniesiesz się do świata ptaków oraz mniejszych ssaków. Gadatliwe papugi, przyjazne osiołki czy uśmiechnięte surykatki z pewnością zostaną w Twojej pamięci!

 

  1. Sabatówka

-wioska-czarownic-sabatowka-

Magiczne wywary i potrawy, upiorne makijaże, tunel odwagi, czyli prawdziwy świat czarownic! W Górach Świętokrzyskich nie mogło ich zabraknąć. Przenieś się do baśniowej krainy i odkryj świat magii w scenerii kamieniołomu.

 

  1. Polska w Miniaturze

-historia-w-pigulce-

Zamki i pałace na mapie Polski! 50 modeli na obszarze ok. 1 hektara w skali 1:25. Mieszkańcy wszystkich województw znajdą tutaj swoje architektoniczne perełki- Malbork, Sandomierz, Warszawa czy Rzeszów- to tylko niektóre z nich. Nasi przewodnicy zdradzą Ci historię każdego. Dodatkowo- tablice informacyjne z ciekawostkami sprawią, że obok żadnego nie przejdziesz obojętnie.

 

  1. Park Rozrywki

-park-zabaw-rozrywka-

Statek Piracki, dmuchane zjeżdżalnie, automaty do gier czy kolejki. To wszystko na terenie naszego Parku Rozrywki! Jest to miejsce, w którym uśmiech z twarzy nigdy nie znika. Tutaj staniesz przed trudnym wyborem- atrakcje na lądzie czy może pływanie po jeziorku? Decyzja należy do Ciebie!
Może skusisz się na Rollercoaster?

Dodatkowo- kino 5D, czyli niezapomniane emocje!

  1. Ośrodek Jazdy Konnej „Kraina koni”

-kraina-koni-Baltow-

Zobacz z bliska, jak żyją konie, dowiedz się, jak wyglądają konne, jazdy terenowe, przejedź się wozem turystycznym. Na terenie naszego ośrodka możesz nauczyć się jeździć konno pod okiem profesjonalnych instruktorów.

 

  1. Skansen Pszczelarski

-pszczoly-api-balt

Od lat w Bałtowie organizowane są spotkania pszczelarskie. To właśnie dzięki temu w naszym kompleksie dowiesz się, jak zmieniał się wygląd pszelich uli na przestrzeni lat. Nad wszystkim czuwa nasza Pszczoła Robotnica. Tuż obok niej znajdziesz sklep „ApiBałt”, w którym masz możliwość zakupić lekarstwa czy produkty pochodzenia pszczelego.

 

  1. „Żydowski jar”

-odkryj-slady-dinozaura-Zydowski-Jar

Wąwóz lessowy, który kilka milionów lat temu był miejscem życia dinozaurów. Pozostawione tu ślady należą do dwumetrowych dryomorfonów, ale i nie tylko. Przyroda zachwyca nas tu w każdym detalu- formy terenu, roślinność oraz przepiękne, malownicze widoki na panoramę Bałtowa.

  1. Baza gastronomiczna i hotelowa

ranczo-w-dolnie-noclegi

basen-ranczo-w-dolinie

Odwiedzając Bałtów, nie musisz martwić się o nocleg czy wyżywienie. Na terenie naszego kompleksu wyśpisz się wygodnie w „Zajeździe Przystocze” czy „Ranczu w Dolinei” i skosztujesz pysznego, regionalnego jedzenia w „Bałtowskim Zapiecku”.

 

Oczywiście, jest zdecydowanie więcej powodów, dlaczego warto spędzić wolny dzień w Bałtowie. To tylko niektóre z nich, ale jeśli sam nie spróbujesz, to nigdy się nie przekonasz.

Do zobaczenia w Bałtowie!