Żywa lekcja historii

-zywa-lekcja-histori-park-miniatur-

Żywa lekcja historii

Polska w Miniaturze to miejsce, którego w roku stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości nie można pominąć. Dzięki walce, którą na przestrzeni lat toczyli Polacy, dziś możemy podziwiać zjawiskowe zamki i pałace. To także w większości z nich odbywały się ważne dla naszego kraju wydarzenia- koronacje, spotkania czy rozmowy. Podpisywane były traktaty pokojowe, kwitło dworskie życie i rozwijała się kultura. Każdy z zamków w swoich murach zapisaną ma historię. Historię Polski.

warsztaty-historyczne-Baltow-

Podróż do Polski w Miniaturze

Już sama podróż do „Polski w Miniaturze” przenosi nas w świat historii, legend i tajemnic. Kolej krzesełkowa- czyli jeden ze sposobów na dotarcie do atrakcji, wprowadza nas w niezwykły nastrój już od samego początku wyprawy. Podczas podróży podziwiać możemy tablice przedstawiające to jak zmieniały się granice naszego kraju na przestrzeni wieków.
Wszystko odbywa się wśród czarującej, przepięknej muzyki najwybitniejszego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina.

kolej-krzeselkowa-

Gdy podróż koleją dobiegnie końca naszym oczom ukazuje się panorama „Polski w Miniaturze”. Dzięki temu, że znajdujemy się powyżej samej atrakcji, to doskonale dostrzeżemy, że ma ona kształt Polski, a na mapie poza zamkami i pałacami znajdują się również rzeki czy jeziora.

-miniatury-zamków-w-Polsce-

Już na dole…

Schodząc z tarasu widokowego mijamy wystawę z cytatami Polaków, którzy w znaczący sposób zapisali się na kartach historii naszego kraju. Cytaty o Polsce i Polakach, o walce o niepodległość i patriotyzmie, o pracy i poświęceniu dla ojczyzny.

Po przekroczeniu „granicy”, znajdziemy się na terenie Polski w Miniaturze naszym oczom ukaże się wiele miniaturowych budowli, które wciąż istnieją na terenie naszego kraju. W zwiedzaniu chętnie pomogą przewodnicy, których z pewnością zostaną zauważeni dzięki specyficznym, ale jakże idealnie nawiązującym do tego miejsca strojom. Dzięki nim poznamy tajemnice i legendy, które skrywają zamki i pałace Polski.

Jeśli jednak zdecydujemy się na samotną wyprawę wśród tych zjawiskowych budowli, to na
specjalnie przygotowanych tablicach przeczytamy jakie były losy danego zamku, jakie ważne wydarzenia miały miejsce na jego terenie. Polska w Miniaturze pozwoli nam dokładnie, z każdej strony zobaczyć Wawel czy zamek w Malborku. Pozwala nam dotknąć Częstochowskich murów czy zobaczyć jak przez zniszczeniem wyglądał zamek Krzyżtopór.

-park-miniatur-Baltow

W tym niezwykłym miejscu dorośli zrobią powtórkę z tego, o czym uczyli się w szkole, a dzieci poznają nowe, ciekawe historie.100 rocznica odzyskania Niepodległości jest idealną okazją do tego, by przypomnieć sobie, jak wiele zawdzięczamy innym w naszej historii. Polska w Miniaturze jest takim miejscem, gdzie zwrócimy się w stronę władców naszego kraju, gdzie poznamy style, w jakich najczęściej budowano czy przejdziemy szlakiem zamków krzyżackich czy piastowskich. Na idealnie odwzorowanej mapie Polski przeżyjemy niezwykły spacer wśród wydarzeń, wśród osób- wśród historii. Poczujemy, że możemy być dumni z tego, gdzie jesteśmy dzisiaj.

zamki-miniatury-Baltow-