Zapraszamy na Gusła Słowiańskie

-gusla-slowianskie-w-Baltowie

Wszystkie dzieci i rodziców zapraszamy na Słowiańskie Gusła!

W tym roku Halloween w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym będzie miało nieco inną formę – nawiązujemy do słowiańskich tradycji, historii i kultury.

Magiczny czas po odejściu dusz zmarłych do Nawii zgodnie z tradycją należało wykorzystać na zapewnienie szczęśliwej przyszłości młodzieży – z zaczarowanej zupy dzieci będą wyciągały przedmioty z których guślarz lub wiedźma będą mogli odczytać przyszłość. W skrzyni guślarza dzieci będą rozpoznawały
dary lasu oraz pól, można będzie też wrzucić do słowiańskiego kręgu obierki z jabłek i np. wywróżyć z nich imiona przyszłych małżonków, wiedźma będzie z worka wróżyła przyszły zawód przy pomocy przedmiotów symbolizujących różne zawody.

W tunelu odwagi dzieci będą mogły rozpoznawać pory roku i żywioły a także odszukać trzech słowiańskich bogów oraz wiedźmę. Będzie można odczytać i przetłumaczyć imiona demonów słowiańskich, pograć w ringo, hula hop, nauczyć się wiązać warkocz czy własnoręcznie upleść wianek, zapleść sieć rybacką a wiedźma Maurenia będzie częstować zupą z dyni.

Plan godzinowy animacji:

12:00 – pokazy słowiańskiej magii
12:30 – gotowanie magicznej zupy
14:00 – pokazy słowiańskiej magii
14:30 – gotowanie magicznej zupy
16:00 – pokazy słowiańskiej magii
16:30 – gotowanie magicznej zupy