“Myśmy wciąż do Niepodległej szli…”

Polska-Niepodlegla-

Powoli wchodzimy w kulminacyjny moment obchodów 100. lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W Bałtowskim Kompleksie Turystycznym mieliście okazję przez cztery tygodnie oglądać animacje, pokazy historyczne oraz wszelkiego rodzaju zabawy dla dzieci. Przygotowała je Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej.

 


 

Przez cały wrzesień oraz październik prowadziliśmy także bezpłatne lekcje historii dla najmłodszych, gdzie poruszana była tematyka rozbiorów oraz odrodzenia Polski. Lekcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci oraz nauczycieli.

 

Ten rok był w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym wyjątkowy, ponieważ na majówkę 2018 otworzyliśmy naszą najnowszą atrakcję – Polskę w Miniaturze. Już od samego początku, gdy pojawił się pomysł stworzenia takiego miejsca, chcieliśmy, aby wpisywało się ono w naszą misję – uczyć bawiąc i bawić ucząc. Dzięki takiemu podejściu udało się nam stworzyć coś wyjątkowego.

 

 

Polska w Miniaturze to nie tylko miniatury zamków, to także muzyka, ludzie, smaki i żywa lekcja historii. Będąc tu macie okazję podziwiać najważniejsze warownie i pałace które miały wpływ na historię naszego narodu. Posłuchacie niezwykłych historii, które opowiadają nasi przewodnicy. Skosztujecie oryginalnych krakowskich obwarzanków i wsłuchacie się w muzykę Fryderyka Chopina, poznacie słynne wypowiedzi wielkich Polaków o Polsce, patriotyzmie i nas samych, zobaczycie jak na przestrzeni wieków zmieniały się granice naszego kraju. Włożyliśmy bardzo dużo pracy, by Polska w Miniaturze stałą się miejscem zabawy i edukacji – tej historycznej i patriotycznej.

 

 

Z tego powodu niezmiernie cieszy nas fakt, że konkurs dla uczniów ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej odbędzie się, po części, w naszym kompleksie i w Polsce w Miniaturze! Nasza praca została doceniona i zauważona, podobnie jak nasze zaangażowanie w obchody 100. lecia odzyskania niepodległości

 

“Myśmy wciąż do Niepodległej szli” to quiz historyczny oraz konkurs poezji dla uczniów, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody. Regulaminy oraz szczegółowe informacje odnośnie ministerialnych konkursów znajdziecie na stronie www.doniepodleglej.pl