Tydzień w Bałtowie

-baltow-z-gory

Szukasz miejsca, w którym przez cały tydzień będziesz mógł odpoczywać, lecz także i aktywnie spędzać czas? Mamy dla Ciebie wspaniałe rozwiązanie- Tydzień w Bałtowie!

-park-rozrywki-adrenalina

Atrakcje na każdy dzień

Bałtowski Kompleks Turystyczny, to miejsce gdzie niezależnie od wieku przeżyjesz niezapomnianą przygodę. W skład naszego kompleksu wchodzą takie atrakcje jak:

– JuraPark,

– Muzeum Jurajskie,

– Oceanarium,

– Park Rozrywki,

– Sabatówka,

– Zwierzyniec Bałtowski,

– Kraina Koni,

– Galeria Stary Młyn,

– Polska w Miniaturze.

-Park-Miniatur-Polska-w-miniaturze-

Każda z tych atrakcji wprowadza w niesamowity klimat prehistorycznych czasów, emocjonujących wrażeń czy historycznych odkryć. Wszystkie atrakcje na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego stworzone zostały z doskonałą dbałością o detale. Dinozaury w oryginalnych rozmiarach, zamki i pałace Polski w Miniaturze.

-kecalkoalt-Park-Jurajski-

Wygodnie się wyspać, czyli…

Tydzień w Bałtowie daje nam możliwość skorzystania z każdej atrakcji wielokrotnie. Dzięki temu nie musimy się niczym martwić. Gdy potrzebujemy odpoczynku nic nie stoi na przeszkodzie, by wrócić do pokoju w Ranczu w Dolinie czy Zajeździe Przystocze i zregenerować siły przed kolejną porcją wrażeń.

-gospodarstwo-agroturystyczne-Baltow-

Baza noclegowa, czyli Zajazd Przystocze, Ranczo w Dolinie oraz pole namiotowe, to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, grupy znajomych czy par.

Zajazd Przystocze składa się z pięciu wielopokojowych domków. Każdy z pokoi został bardzo dobrze wyposażony- wygodne łóżka, szafa, telewizor, internet, lodówka, ręczniki czy suszarka. Domki znajdują się na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego tuż przy punkcie gastronomicznym, gdzie zjeść można pyszne posiłki.

Ranczo w Dolinie, położone jest ok. 5 minut spacerem od kompleksu. Znajdziesz tu pokój 2+1 oraz apartament 2+2. Oba posiadają aneksy kuchenne (lodówka, czajnik, zestaw do parzenia kawy i
herbaty, mikrofalówka).Wyjątkowość tego miejsca podkreśla jego otoczenie. Znajdziemy tu stajnię, zagrodę dla zwierząt, ogródek oraz basen. Wieczorem możesz bez problemu rozpalić grilla. Jest to miejsce, gdzie wśród zieleni i ciszy z pewnością naładujemy baterie.

Pole namiotowe z pełnym węzłem sanitarnym daje nam możliwość odpoczynku na łonie natury. Do dyspozycji jest także boisko do siatkówki czy piłki nożnej. Przygotowaliśmy również miejsce na ognisko.

-baza-noclegowa-Baltow-

Warto wspomnieć, że rezerwując nocleg na terenie naszego obiektu, raz zakupiony bilet ważny jest przez wszystkie dni pobytu.

Blisko nas

Będąc w Bałtowie warto odwiedzić także okoliczne atrakcje naszego regionu.

Najbliżej znajdziemy Park Linowy Skarbka, który będzie nie lada gratką dla każdego miłośnika wspinania i pokonywania przeszkód.

Kolejną atrakcją jest Rezerwat Przyrody Krzemionki Opatowskie, na terenie którego zobaczyć można miejsca wydobywania Krzemienia Pasiastego. Jest to najstarsza kopalnia tego typu na świecie, która dostępna jest dla zwiedzających. Część trasy przebiega także pod ziemią.

Ostrowiec Świętokrzyski- basen „Rawszczyzna”, gdzie mamy możliwość ochłody w gorące dni. Obiekt oferuje nam baseny zamknięte oraz otwarte. Liczne zjeżdżalnie i zabawy dla dzieci.

Ćmielów-Żywe Muzeum i Fabryka Porcelany. Małe dzieła sztuki. Jedna z najpiękniejszej porcelany na świecie. Niesamowita dbałość o detale.

-Park-Linowy-kolonie-i-obozy

Zielony świat

Bałtów zachwyca także swoimi malowniczymi krajobrazami. Duża ilość zieleni, krystalicznie czyste źródełka. Każdy, kto lubi kontakt z naturą będzie czuł się tutaj wyjątkowo dobrze. Spacery po wąwozach lessowych, rzeka kamienna oraz lasy i łąki.

-sciezki-spacerowe-wawozy-

 

Tydzień w Bałtowie, to z pewnością będzie tydzień niesamowitych wrażeń!

Do zobaczenia!