Prezent na Dzień Dziecka. Pomysły i inspiracje.

Atrakcje na dzień dziecka

Dzień Dziecka już za miesiąc! To szczególne święto, którego głównymi bohaterami są oczywiście dzieci. Co roku, mniej więcej o tej porze, stajemy przed dylematem: jaki prezent na Dzień Dziecka kupić? Do wyboru mamy mnóstwo zabawek, dopasowanych zarówno do wieku dziecka, jak i jego indywidualnych możliwości i zainteresowań. Coraz częściej jednak decydujemy się na prezent w postaci wspólnie spędzonego czasu, ciekawej wycieczki i niezapomnianych przeżyć. Takie rodzinne chwile są niezwykle cenne w obecnych, niezwykle zabieganych czasach. Jak zatem spędzić pierwszy dzień czerwca? Jakie atrakcje na Dzień Dziecka zaproponować naszym pociechom?

Co kupić na Dzień Dziecka? Pomysły!

Prezent na Dzień Dziecka nie musi być drogi! Nie musi być również edukacyjny, bo przecież nie samą nauką dziecko żyje! Idealny podarunek na Dzień Dziecka to ten, który trafia w serce małego człowieka, jest zgodny z jego aktualnymi zainteresowaniami czy uprawianym hobby. To mogą być gadżety związane z ulubionymi postaciami z bajek lub idolami (np. sportowymi czy muzycznymi): breloki, plecaki czy saszetki z ukochanymi księżniczkami lub autami i ciuchciami, plakat z podziwianym sportowcem, płyta z przebojami popularnego zespołu… Dobrym pomysłem są również różnego rodzaju gry planszowe. Ten rodzaj prezentu to równocześnie obietnica wspólnie spędzonego czasu i sporej dawki dobrej, rodzinnej zabawy. 

Kiedy jest Dzień Dziecka?

Międzynarodowy Dzień Dziecka, ustanowiony przez ONZ w 1954 roku w celu upowszechniania ideałów dotyczących praw dziecka obchodzony jest w różne dni, w różnych krajach członkowskich. W Polsce Dzień Dziecka świętujemy od blisko 70 lat pierwszego dnia czerwca. W powietrzu czuć już zazwyczaj zbliżające się lato, a pogoda sprzyja organizowaniu rozmaitych festynów i imprez dedykowanych młodszym i starszym dzieciom. 1. czerwca (lub weekend tuż przed lub tuż po nim) możemy również spędzić na rodzinnej wycieczce. 

Najlepszy prezent – wspólnie spędzony czas

Mając świadomość tempa współczesnego życia i tego, jak ciężko znaleźć czas wolny od wszelkich obowiązków – podarowanie dziecku całego dnia tylko dla niego wydaje się być idealnym pomysłem na prezent. Warty podkreślenia jest również fakt, że każda atrakcja w tzw. “realu” skutecznie odciąga dzieci od multimedialnych “pożeraczy czasu” – ekranów smartfonów, tabletów, komputerów i telewizorów. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej rodziców i opiekunów wybiera celebrowanie Dnia Dziecka właśnie poprzez aktywne, wspólne spędzanie czasu podczas różnego rodzaju imprez dedykowanych dzieciom i rodzinie. Dzień Dziecka to również idealna okazja do odwiedzenie jednego z tych miejsc, w których dobra zabawa jest… po prostu gwarantowana. 

Bałtowski Kompleks Turystyczny przygotował szczególne atrakcje na Dzień Dziecka. Ten wyjątkowy park rodzinnej rozrywki znajduje się w województwie świętokrzyskim, w odległości 2-3 godzin jazdy samochodem z Krakowa, Warszawy, Łodzi czy Lublina (od stolicy województwa świętokrzyskiego dzieli Bałtów jedynie 103 km). To tutaj znajduje się wyjątkowy park dinozaurów – pierwszy tego typu obiekt w Polsce, który dodatkowo powstał w miejscu, w którym odkryto autentyczne ślady dinozaurów oraz prawdziwe centrum rozrywki dla dzieci i dorosłych. Brzmi jak przepis na genialny Dzień Dziecka? Sprawdźmy to! 

Wycieczka z dziećmi

 

Aktywnie i z rodziną, czyli prezent – wycieczka do Bałtowa

Wycieczka do Bałtowa doskonale sprawdzi się w roli wymarzonego prezentu na Dzień Dziecka. Na terenie Kompleksu znajduje się kilkanaście różnych propozycji na rodzinne spędzenie czasu – aktywne, atrakcyjne i edukacyjne w jednym. Wspólne przeżycia i emocje z nimi związane przekładają się pozytywnie na relacje rodzinne, ułatwiają budowanie i zacieśnianie więzi, a później – stanowią wspomnienia, do których z prawdziwą przyjemnością będziemy wracać. 

Dlaczego warto się wybrać do Bałtowa z okazji Dnia Dziecka? 

JuraPark

Jurapark to prawie 1000 metrów ścieżki edukacyjnej, przy której znajduje się blisko 100 modeli prehistorycznych stworów – naturalnej wielkości, odtworzonych z maksymalną starannością pod okiem światowej sławy paleontologów. Dreszczyku emocji dodaje fakt, że JuraPark usytuowany jest w miejscu jurajskiej plaży, po której przed wiekami… spacerowały prawdziwe dinozaury! Ich tropy były zresztą inspiracją do stworzenia tego wyjątkowego miejsca. Nauka przez zabawę? Czemu nie! Ścieżka jest skonstruowana w taki sposób, by przybliżać odwiedzającym je dzieciom (i dorosłym!) skomplikowaną historię dziejów naszej planety i kolejne okresy geologiczne. 

Park Miniatur

Zobaczyć najciekawsze zabytki polskiej architektury w jednym miejscu? To możliwe! Polska w Miniaturze to kolejna propozycja dla całych rodzin. Na obszarze około jednego hektara zbudowano 48 zamków i pałaców, zaznaczono również największe rzeki, jeziora oraz krainy geograficzne. Wizyta w naszym Parku Miniatur to najbardziej niezwykła lekcja historii i geografii w jednym oraz… po prostu świetna zabawa. Wszystkie miniatury zostały odtworzone z dbałością o architektoniczne detale i zbudowane w skali 1:25. 

Zwierzyniec

Bałtowski Zwierzyniec – Park Safari to wyjątkowa okazja do podziwiania zwierząt w maksymalnie naturalnym środowisku, bez ciasnych klatek typowych dla tradycyjnych ogrodów zoologicznych. Ponad 60 hektarów bujnie porośniętych różnorodną roślinnością zamieszkuje wiele gatunków ssaków i ptaków. Mieszkańców Zwierzyńca możemy podziwiać z dachu amerykańskiego schoolbusa, podróż którym jest dodatkową atrakcją tej części Kompleksu. Kogo spotkamy w Zwierzyńcu? Przede wszystkim piękne żubry, ale również różne gatunki owiec i kóz, jelenie, strusie, kuce, muflony oraz lamy i alpaki. Nauka przyrody i biologii w żadnym wydaniu nie będzie równie przyjemna, jak tutaj, podczas prawdziwego Safari. 

Park Rozrywki

A na koniec – 100% czystej rozrywki w świetnie wyposażonym i doskonale zaaranżowanym Parku Rozrywki. To miejsce zostało starannie zaprojektowane i zaplanowane tak, by umożliwiać dobrą zabawę całym rodzinom. Karuzele, kolejki górskie, rollercoaster, trampoliny, euro-bungy, dmuchańce, baseny z piłkami… Tutaj naprawdę jest w czym wybierać! 

Bilety na Dzień Dziecka (kiedykolwiek będziecie go świętować!) możecie kupić na miejscu lub wcześniej, online. Czas zaplanować wizytę! Na stronie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego znajdziecie wszystkie niezbędne informacje, godziny otwarcia, wskazówki dotyczące dojazdu, a nawet możliwość zarezerwowania noclegu na terenie Kompleksu lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie (bo kto powiedział, że Dzień Dziecka musi trwać tylko jeden dzień?!).