Polska w Miniaturze, czyli wycieczka po całej Polsce w jeden dzień!

Wycieczka z dziećmi- to koniecznie Polska w Miniaturze! Rok temu na mapie atrakcji województwa świętokrzyskiego pojawił się kolejny punk obowiązkowy na wycieczkę z dziećmi. Jaki? Niezwykły park miniatur, który nie tylko zachwyci każdego miłośnika małych budowli, ale także pozwoli poznać tajemnicze historie, nieoczywiste ciekawostki na temat aż 48 zamków i pałaców na terenie naszego kraju.


Gdzie wybrać się na wycieczkę z dziećmi?

Oczywiście do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, na którego terenie znajduje się park miniatur Polska w Miniaturze. Poznaj historię Polski w niezwykły sposób. Zwiedź 48 zamków i pałaców w skali 1:25 w jeden dzień! To możliwe! Polska w Miniaturze to atrakcja, która przeniesie Was do czasów świetności tych zachwycających budowli.
Na terenie Polski w Miniaturze, która z lotu ptaka jest w kształcie naszego kraju, przeżyjecie lekcję historii, która znacznie różni się od tej na co dzień w szkołach. To możliwość zobaczenia każdego zamku i pałacu w parku miniatur z każdej strony. Nawet od góry ;). Fantastyczna wycieczka gwarantowana!

Miniaturowe dzieła sztuki

Każdy z zamków Polski w Miniaturze stworzony został w taki sposób, który odzwierciedla wszystkie jego szczegóły i detale. Znaleźć możecie tam także Smoka Wawelskiego 😉 Dzięki temu z bliska możecie poznać różne style architektoniczne, które królowały w Polsce od średniowiecza po XIX wiek. Powstawały wielkie budowle, ale także małe rezydencje. Zobaczycie tu trzy największe zamki w naszym kraju- Zamek w Malborku, Zamek Królewski na Wawelu oraz najnowszy, który dołączył do nas w tym roku- Zamek Książ. Zobacz nasz park miniatur


Zamki świętokrzyskie

Na mapie Polski w Miniaturze nie mogło zabraknąć zamków i pałaców z naszego województwa. Znajdziecie tu między innymi nasz Bałtowski Pałac Druckich-Lubeckich, zamek w Chęcinach, zamek w Sandomierzu oraz zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Ciekawostką może być to, że zamek w Ujeździe został odtworzony w sposób oryginalny z czasów jego świetności.


Atrakcje dla dzieci, a wycieczka

Jakie atrakcje czekają na dzieci w Polsce w Miniaturze? I dlaczego warto wybrać się tam na wycieczkę z dziećmi? Poza wyjątkowymi przewodnikami ubranymi w niecodzienne stroje, którzy swoimi historiami są w stanie zaciekawić każdego, to czeka tam na Was prawdziwy rycerz, który zdradzi Wam, jak powinien zachowywać się oraz co powinien umieć każdy śmiałek, który marzy by trzymać w ręce miecz i założyć na siebie zbroję. W Polsce w Miniaturze wybijecie także pamiątkową monetę.
A jeśli małe nóżki będą już zmęczone chodzeniem, to macie możliwość skorzystać z wygodnego wózka.

Droga do Polski w Miniaturze

Jak dostać się do Polski w Miniaturze? Macie na to aż 3 sposoby. Dla tych, którzy uwielbiają spacery i chcą spalić trochę kalorii 😉 mogą dotrzeć do Parku Miniatur na piechotę. Jeśli przeraża Was jednak spacer pod górę, to dostać możecie się tam za pomocą amerykańskiego schoolbusa po wycieczce na Górny Zwierzyniec, czyli nasze Safari. I ostatni sposób, który wybierany jest przez każdego, kto chce zobaczyć Bałtów z góry, to kolej krzesełkowa.


Które z zamków znalazły się w naszej najnowszej atrakcji?
Odpowiedź czeka na Was tu: