Odpoczynek na wsi.

Ranczo-w-dolinie-Baltow-
Zielone pola i łąki, wąwozy lessowe, zwierzęta i cisza… Brzmi pięknie? W takim razie zapraszamy Cię na wycieczkę do Bałtowa, gdzie odpoczniesz od miasta, jego zgiełku i hałasu. Odpoczynek na wsi to wspaniały pomysł na rodzinną wyprawę!

Wśród zieleni

Wycieczka poza miasto jest idealnym pomysłem na odpoczynek i naładowanie baterii do działania. W Bałtowie czekają na Ciebie piękne zielone tereny, przez które przepływa rzeka Kamienna. Stare drzewa, kolorowe krzewy i kwiaty- tu codziennie poznasz i odkryjesz coś nowego. Bałtów jest w końcu wyspą, po której chodziły kiedyś dinozaury. Twoje dzieci będą pełne zachwytu, gdy dowiedzą się, że stoją w miejscu, które miliony lat temu było miejscem dinozaurów. Nie możesz ominąć też wywierzysk, czyli miejsc z krystalicznie czystą wodą. Z pewnością Cię zachwycą. Dostrzeżesz bez problemu wodne rośliny czy ciekawe kształty kamieni. Wspólne odkrywanie świata wraz z dziećmi- to jest to!


Na spacer
Długi spacer z rodziną na wsi? Bałtów jest idealnym miejscem na takie przygody! Jesteśmy pewni, że będzie to wspaniały pomysł na spędzenie czasu z rodziną. Zachwycą Was tu wąwozy lessowe, które są jedną z atrakcji województwa świętokrzyskiego. Bałtów położony jest na terenie pagórkowatym, więc będziecie mogli podziwiać go też z góry. A jego panorama zachwyca!
Spacerując po okolicy na pewno znajdziecie również skamieliny, w których odbite są pozostałości po rafie koralowej. To będzie niezapomniana, rodzinna wycieczka.


Rowerem przez świat

Wycieczka rowerowa z rodziną będzie również idealnym pomysłem na odkrywanie Bałtowa i jego okolic. Dzięki powstałemu w ubiegłym roku Krzemiennemu Szlakowi, odkryjecie niezwykłe trasy rowerowe. To prawdziwa gratka dla miłośników dwóch kółek! Specjalna aplikacja poprowadzi Was przez ciekawe atrakcje w Bałtowie i okolicy.
Krzemienny Szlak to aż 40 oznakowanych ścieżek rowerowych, które liczą łącznie 1000 km! Warto więc już teraz wyciągnąć rower z garażu i wybrać się na wspólną wycieczkę rowerową z dziećmi.


Sekrety wsi

Życie na wsi rządzi się swoimi prawami. Poranne i wieczorne karmienie zwierząt, zbieranie jajek czy dojenie krowy. Chcecie choć trochę z bliska zobaczyć jak to wygląda? Nocleg w Ranczu w Dolinie, które znajduje się ok. 500 m. od Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego pozwala na poznawanie sekretów życia na wsi. Wśród ogrodzonego terenu znajduje się zagroda z kurami, kozami czy stajnia dla koni. Dla dzieci, które na co dzień mieszkają w mieście, gdzie otaczają je wysokie biurowce, a po ulicach jeżdżą tramwaje i autobusy, taki nocleg na wsi będzie prawdziwą atrakcją! Będą miały możliwość poznać zupełnie inny świat. To więc idealny pomysł na wycieczkę poza miasto!Regionalne smaki

Będąc w Bałtowie warto spróbować pysznych, regionalnych specjałów. Znajdziecie je w Bałtowskim Zapiecku na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. To wspaniała regionalna kuchnia, która wykorzystuje towary z regionalnych upraw. W menu znajdziecie tradycyjne gołąbki w sosie pomidorowym, zalewajkę bałtowską czy racuchy drożdżowe z jabłkiem.
To będzie wyjątkowa uczta zarówno dla dorosłych, jak i dla każdego małego podróżnika.


Wycieczka poza miasto to pomysł na weekend dla każdego. Cisza, spokój, ale także moc atrakcji, która czeka na Was w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Spakujcie więc walizki i plecaki, a na wsi z pewnością odpoczniecie od codziennej pracy, hałasu i pośpiechu.