Nowość! Kajaki w Bałtowie


Rower, bieganie, spacery, jazda na nartach i snowboardzie, nordic walking. Na obszerną listę aktywności, które można uprawiać w Bałtowie dopisujemy… spływ kajakowy!
Już w niedzielę 23 czerwca uruchomiony zostanie w Bałtowie jedyny spływ kajakowy Rzeką Kamienną.

Dwie przykładowe trasy spływu:
  • Stoki Duże – Bałtowski Kompleks Turystyczny
oraz
  • Gierczakówka – Bałtowski Kompleks Turystyczny
Pierwsza z tras to ok. 18 km wyprawy wśród pięknych i malowniczych krajobrazów Doliny Rzeki Kamiennej. Czas trwania spływu to mniej więcej 3 h- w zależności od tempa, jakim płyniecie.
Druga z tras liczy sobie ok. 5,5 km. Jej początek ma miejsce na przystani z której niegdyś w Bałtowie pływały tratwy. Czas trwania spływu to mniej więcej 1 h.
Obie trasy swój koniec mają na Okręglicy w Bałtowie, tuż przy Bałtowskim Kompleksie Turystycznym.

W planach jest stworzenie też kolejnych tras spływu m.in. z Ćmielowa.
Spływy kajakowe rzeką Kamienną będą odbywały się przez cały tydzień. Pierwsze wypożyczenie kajaku może nastąpić już o godz. 9:00, a ostatnie w zależności od tras- dłuższa trasa ostatni spływ max. 15:00, krótsza trasa ostatni spływ max. 17:00. Wymagana jest telefoniczna rezerwacja kajaku pod numerem telefonu 780 155 999.

Spływy kajakowe w Bałtowie to wspaniały pomysł na urozmaicenie zwiedzania! Jest to aktywność fizyczna dla całej rodziny. W ofercie znajdzie się do wypożyczenia 28 kajaków dwuosobowych oraz 10 kajaków jednoosobowych. Dla dzieci do lat 10 istnieje możliwość dostawki do kajaka gratis.
Więcej informacji na temat tej wyjątkowej formy aktywności znajdziecie na stronie www.kajakibaltow.pl

Do zobaczenia!