Wakacje w Bałtowie


Piękne słońce, gorące dni, a Wy wciąż bez planów na wakacje? Zabierz całą rodzinę do Bałtowa! Już nie musisz dłużej zastanawiać się, czy będzie do idealny plan na wycieczkę z dziećmi. Jedynie zadaj sobie pytanie- chcecie spędzić w Bałtowie jeden dzień czy może rozkoszować się rodzinną zabawą przez kilka dni? My dziś zdradzimy Wam przepis na idealne wakacje w Bałtowie!

Bałtów organizacja imprez i wyjazdów integracyjnych

Atrakcje na wakacje dla całej rodziny

W Bałtowskim Kompleksie Turystycznym czeka na Was cała moc atrakcji przez całe wakacje! Zaczynając od najważniejszej z nich, czyli bałtowskiego parku dinozaurów- JuraParku, poprzez Zwierzyniec, czyli niezwykłe safari, Polskę w miniaturze pełną tajemniczych legend i ciekawostek, aż po Sabatówkę, czyli Wioskę Czarownic i oczywiście… Park Rozrywki!

Bałtowski Kompleks Turystyczny nie zapomniał o nikim- znajdziecie tu atrakcje dla najmłodszych członków rodziny, jak i tych starszych. Na ścieżce edukacyjnej pełnej dinozaurów możecie wraz z dziećmi poznawać historię powstania świata i dowiadywać się coraz to nowych ciekawostek na temat prehistorycznych stworów, które niegdyś żyły na ziemi. Każdy miłośnik dinozaurów z pewnością rozpozna wśród ponad 100 modeli T-Rexa czy Diplodoka. Spacer po JuraParku to niezwykła przygoda dla całej rodziny.

Wakacje w Bałtowie to także czas na zabawę! Nie możecie ominąć podczas swojej wyprawy Parku Rozrywki! To obowiązkowy punkt na mapie zwiedzania. Tutaj każdy może się bawić! Atrakcje dla dzieci to m.in. pływające kaczki, zamek w kulkami, kolejki czy karuzele, a dla większych? Statek piracki czy karuzela łańcuchowa! Nie możemy zapomnieć również o tym, że najlepszą atrakcją na wakacje jest rollercoaster! Ta przejażdżka sprawi radość z pewnością wszystkim członkom rodziny.Jeśli uwielbiacie rodzinne wycieczki, to w województwie świętokrzyskim czeka na Was spotkanie z prawdziwymi czarownicami. Czekać będą one na Was w Sabatówce, czyli Słowiańskiej Wiosce znajdującej się na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. To fantastyczna atrakcja dla całej rodziny! Magiczne sztuczki, gry bez prądu oraz tunel odwagi. Kto odważy się przez niego przejść?

A każdego, kto chce zgłębić tajniki historii Polski zapraszamy do naszej Polski w Miniaturze. Tam nasi fantastyczni i uśmiechnięci przewodnicy pokażą całej waszej rodzinie aż 48 zamków i pałaców, które znajdują się na terenie naszego kraju. Wycieczka po całej Polsce w jeden dzień? Zgadza się!


Bałtów aktywnie

Czas na aktywność fizyczną dla całej rodziny! W Bałtowie czeka na Was do wyboru cała masa przeróżnych form aktywności fizycznej dla rodziców i dzieci. Latem najlepszym pomysłem na spędzenie wolnego czasu będzie zdecydowanie delektowanie się spacerami po malowniczej okolicy. Ale to oczywiście nie wszystko.

Poza spacerami możecie wybrać się na rowerową wycieczkę trasami Krzemiennego Szlaku i odwiedzić najpiękniejsze zabytki na jego trasie- pomniki przyrody, kościoły itp. Krzemienny Szlak daje możliwość wybrania aż 40 różnych tras rowerowych dostosowanych do waszych możliwości. Wszystkiego o Krzemiennym Szlaku dowiecie się tu: www.krzemiennyszlak.pl

Ponadto od niedawna do Bałtowa wróciły… kajaki! Tutaj do wyboru macie 2 trasy- krótszą i dłuższą oraz tzw. pętlę. Dłuższa trasa to spływ trwający ok. 3 h, a krótsza ok. 1 h. Warto wspomnieć, że jeśli zdecydujecie się wypożyczyć kajak podczas wycieczki z dziećmi, to te do 10 roku życia mają wstęp gratis i otrzymują specjalną dostawkę w kajaku! Wyprawa kajakowa to czas rodzinnej integracji i współpracy. Więcej informacji: www.kajakibaltow.pl


Co jeszcze czeka na Was w Bałtowie?

Po Bałtowie możecie również wybrać się na spacer Nordic Walking, sprzyja temu budowa terenu, ścieżki, wąwozy lessowe. Przy okazji takiej wyprawy z pewnością dostrzeżecie w różnych miejscach naszej małej miejscowości ślady z okresu życia dinozaurów- tylko musicie uważnie patrzeć!

Lubicie biegać cała rodziną- oczywiście tutaj też mamy dla Was pomysł! Ciekawe ukształtowanie terenu pozwoli Wam na podziwianie Bałtowa i całego Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego z różnych perspektyw. Nawet z góry!

W Bałtowie znajdziecie również Krainę Koni, gdzie wspólnie możecie uczyć się jeździć konno. Jazda konna dla dzieci to fantastyczny pomysł na spędzenie wolnego czasu, włączając w niego ruch, który tak bardzo jest potrzebny maluchom. Oczywiście jest to również atrakcja dla dorosłych i bardziej zaawansowanych. Możecie wyjechać w teren i podziwiać okolicę z grzbietu konia, przy okazji relaksując się w ciszy przyrody.

W upalne dni na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego czeka na Was Źródlana Wyspa, gdzie możecie się schłodzić i pluskać w wodzie, a także bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach. To wyjątkowa atrakcja dla dzieci w każdym wieku! Apropo wody… na wszystkich mieszkańców naszej bazy noclegowej czekają baseny! Możecie się w nich bawić do woli!


Ponadto w Bałtowie znajdziecie również miejsca, w których możecie zrobić rodzinny piknik czy zorganizować ognisko z kiełbaskami.

Macie jeszcze jakieś wątpliwości, że wakacje w Bałtowie to fantastyczny pomysł dla całej rodziny?

Mamy nadzieję, że nie! A jeśli chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej o naszym kompleksie, noclegach i atrakcjach, to wszystko znajdziecie tu: www.juraparkbaltow.pl.

Do zobaczenia!