Złap ostatnie dni wakacji w Bałtowie!

strefa-wodna-Baltow-

Już za kilka dni wszyscy uczniowie ubiorą eleganckie ubrania i zasiądą w szkolnych ławkach. Jednak zanim to nastąpi… Złapcie ostatnie dni wakacji w Bałtowie! Jakie przygody na Was czekają? Zobaczcie sami!


Kajaki w Bałtowie

Myślicie o wyprawie kajakowej, lecz ciągle odkładacie ją na później? W Bałtowie możecie wyruszyć kajakiem wzdłuż rzeki Kamiennej (a nawet wpływając do Wisły!). Kajaki to nie tylko fantastyczna forma aktywności fizycznej, ale także integracja czy wspólne podziwianie pięknej Doliny Rzeki Kamiennej.A może… nad wodę!

W tym roku na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego uruchomiona została Źródlana Wyspa. Miejsce, w którym zajdziecie dwa zbiorniki wodne, zjeżdżalnie, fontanny, plażę, leżaki, stoliki. To prawdziwa strefa relaksu! To właśnie tutaj z pewnością ochłodzicie się w nadchodzące upalne dni. I choć wakacje zbliżają się ku końcowi, to temperatura zupełnie na to nie wskazuje! Dlatego wybierając się do Bałtowa nie zapomnijcie o ręcznikach, kostiumach kąpielowych i kremach z filtrem.Czas na rower!

Na miłośników dwóch kółek w Bałtowie czeka Krzemienny Szlak! To sieć ścieżek rowerowych licząca łącznie ponad 1000 km. Dodatkowo- możecie skorzystać ze specjalnej aplikacji, która pomoże Wam wybrać trasę idealną, a także opowie o znajdujących się po drodze zabytkach i ciekawych miejscach.Chodźmy na spacer

Wąwozy lessowe, pagórki, wzniesienia, zielone łąki i wiele innych fantastycznych miejsc na spacer. W Bałtowie możecie spacerować do woli! Tutaj malownicza okolica pozwala na odkrywanie wspaniałych, zachwycających miejsc. Spacer po Bałtowie z pewnością przyniesie Wam nie tylko relaks na łonie natury, ale także niezwykłe wspomnienia.


A teraz… zabawa!

Będąc w Bałtowie nie można pominąć Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego! To właśnie tutaj czeka na Was moc zabawy. Bałtowski Kompleks Turystyczny, to miejsce idealne dla rodzin. Spotkanie z dinozaurami, prehistoryczne oceanarium, Park Rozrywki, Rollercoaster, Sabatówka, Zwierzyniec, Polska w Miniaturze czy Źródlana Wyspa. Tutaj w 100% każdy znajdzie najlepszą atrakcję dla siebie!

W JuraParku poznacie stwory, które miliony lat temu zamieszkiwały naszą planetę. W Muzeum Jurajskim odkryjecie wystawę “Powrót do przeszłości”, która doskonale obrazuje historię świata. Zaglądając do Prehistorycznego Oceanarium przeżyjecie niezwykłą, podwodną przygodę, która z pewnością Was zaskoczy!W Parku Rozrywki nie zabraknie dobrego humoru! Tutaj do wyboru macie karuzele, zamek z kulkami, euro bungee, kolejki, pływające kaczuszki i wiele, wiele innych niezwykłych atrakcji. Co później? Oczywiście Rollercoaster! Pod górkę, z górki- jednak, to wy decydujecie z jaką prędkością, ponieważ każdy z wagoników posiada hamulce.Tuż obok Rollercoastera Zwierzyniec, a tam… Papugi, lemury, surykatki, daniele, osiołki, koziołki, pawie! Wspaniałe i zachwycające zwierzęta. To na dole, a jadąc amerykańskim schoolbusem w górę czeka na Was prawdziwe safari! Jelenie, strusie, wielbłądy, emu, bydło zebu, a nawet żubry. Koniecznie musicie tam pojechać!

A wracając z góry… Polska w Miniaturze pełna pięknych, polskich zamków i pałaców w skali 1:25. Schodząc niżej- Sabatówka. Wioska pełna magii i czarów.Jesteśmy pewni, że Bałtowski Kompleks Turystyczny, to miejsce, w którym warto spędzić ostatnie dni wakacji i naładować baterie przed nowym rokiem szkolnym, który już tuż, tuż.