Żywa lekcja historii w Bałtowie

W tym roku obchodzimy 450. rocznicę zawarcia Unii Lubelskiej oraz powstania Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Z tej okazji Bałtowski Kompleks Turystyczny przygotował dla turystów, mieszkańców oraz wszystkich, którzy pojawią się w 21 oraz 22 września w Bałowie moc atrakcji.


Sobota z Unią Lubelską

Sobota to dzień Unii Lubelskiej i podróż do Złotego Wieku w historii Polski. Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej zaprezentuje inscenizacje i pokazy. Oczywiście z czynnym udziałem publiczności. Każdy będzie mógł zobaczyć charakterystyczne dla tego okresu stroje, muzykę czy zabawy. Z pewnością będzie to bardzo interesujące i ciekawe wydarzenie. Dzięki temu dużo łatwiej będzie nam wyobrazić sobie, jak wyglądało życie w XVI i XVII wieku w naszym kraju.

To będzie prawdziwa lekcja historii. A na każdego, kto uważnie będzie obserwował przedstawiane sceny czekają konkursy z nagrodami!


lekcja-historii-w-Baltowie


Niedziela z Sienkiewiczem

W niedzielę głównym bohaterem w Bałtowie będzie Henryk Sienkiewicz. “Niedziela z Sienkiewiczem”, to dzień całkowicie poświęcony tej ważnej postaci znanej każdemu Polakowi. W restauracji Bałtowski Zapiecek odbędzie się czytanie fragmentów utworów Sienkiewicza, a Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej zaprezentuje ich inscenizację. Zobaczymy więc obraz tego, co opisywał w swoich utworach Henryk Sienkiewicz. Prezentowane fragmenty i ich odwzorowanie w rzeczywistości, z pewnością sprawią, że przeniesiemy się w przeszłość i lepiej zrozumiemy twórczość i życie artysty. W Bałtowskim Zapiecku stanie również wystawa poświęcona Henrykowi Sienkiewiczowi.


weekend-z-historia-Baltow-


Wszyscy, którzy chcą poczuć się jak odkrywcy mogą wziąć udział w grze terenowej “Wędrówka z Sienkiewiczem”, która pozwoli Wam nie tylko na zwiedzenie całego Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, ale także na poznanie ciekawostek i informacji z życia Sienkiewicza.Podczas “Niedzieli z Sienkiewiczem” o godz. 16:00 usłyszymy również opowieści prawnuków Henryka Sienkiewicza, którzy pojawią się na tym wydarzeniu.

Na zakończenie pierwszego “weekendu z historią” wystąpi Łukasz Jemioła z zespołem. Zagra on utwory ze swoich autorskich płyt, ale również poezję śpiewaną. Koncert odbędzie się w restauracji Bałtowski Zapiecek. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1495472797262294/


koncert-Lukasza-Jemioly


To z pewnością będzie weekend pełen historii! Historii przedstawionej w taki sposób, że zachwyci się nią każdy- i mały i duży!

Więcej szczegółowych informacji mogą znaleźć Państwo w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/513979476019654/?event_time_id=513979482686320