Odwiedź Bałtów spacerowo od 1 maja!

ODMRAŻAMY BAŁTÓW

I Etap – OTWIERAMY PRZESTRZEŃ SPACEROWĄ

 

Położenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego zawsze było ogromnym atutem tego miejsca. W dzisiejszej rzeczywistości, gdzie dystans społeczny jest wyznacznikiem bezpieczeństwa, rozległe tereny spacerowe Bałtowa stają się wymarzoną przestrzenią do wypoczynku.

Największe piętno na walorach turystyczno – przyrodniczych gminy Bałtów odcisnęła pracowita rzeka Kamienna. To jej urokliwy przełom ostatecznie ukształtował rzeźbę terenu.

Wokół kusi wspaniała przyroda dwóch rezerwatów „Ulów” i „Modrzewie” oraz szereg pomników przyrody ożywionej i nieożywionej z najprawdziwszymi jaskiniami włącznie. Imponujące różnice wysokości między dnem doliny a otaczającymi ją wzniesieniami, głębokie wąwozy lessowe, w których odsłaniają się jurajskie „skarby”, wapienne ostańce skalne i świetliste dąbrowy tworzą niepowtarzalny urok bałtowskiego krajobrazu.

Wykorzystując walory przyrodnicze i ukształtowanie terenu Bałtów oferuje możliwość uprawiania wielu aktywności sportowych począwszy od ścieżek spacerowych i nordic walking, przez spływy kajakowe, trasy rowerowe, jazdę konną aż po wspinaczkę skałkową.

CO MOGĘ ZWIEDZIĆ W BAŁTOWIE od 1 maja?

  • Przyrodnicze ścieżki spacerowe
  • JuraPark – spacer ścieżką edukacyjną wśród dinozaurów
  • Zwierzyniec Dolny – spacer wśród zwierząt
  • Polska w Miniaturze – spacer z historią w tle

 

  • PRZYRODNICZE ŚCIEŻKI SPACEROWE

Oferujemy dwa typy tras przeznaczonych do uprawiania turystyki pieszej: trasy nordic walking oraz trasy krajoznawcze. Pierwsze wykorzystują odcinki chodników, ścieżek rowerowych lub lokalnych dróg o utwardzonej, równej nawierzchni, zapewniającej warunki do spokojnych i bezpiecznych spacerów „z kijkami” w promieniu kilku kilometrów od Bałtowa, drugie sprowadzają na malownicze, lokalne ścieżki, pagórkowate wertepy oraz leśne drogi, które rzucają śmiałkom i odkrywcom prawdziwe wyzwanie. Trasy nordic walking przeznaczone są dla wszystkich turystów i służą przede wszystkim relaksowi, natomiast krajoznawcze, ze względu na trudności, wynikające m.in. z ukształtowania terenu, a także znacznego dystansu, kierujemy ku bardziej wprawnym piechurom, nastawionym na przygodę i bezpośredni kontrakt z naturą. Trasy spacerowe rozpoczynają się od przystanku rowerowego Krzemiennego Szlaku zlokalizowanej na Okręglicy, nad zatoczką i zatoczywszy pętlę przy niej się kończą.

Możesz poruszać się ścieżkami po śladzie gpx. KLIKNIJ, wybierz najlepszą dla Ciebie trasę i ciesz się urokami okolicy.

 

  • JURAPARK – SPACER ŚCIEŻKĄ EDUKACYJNĄ WŚRÓD DINOZAURÓW

Blisko kilometrowa ścieżka wiedzie wśród realistycznych figur prehistorycznych stworzeń. Już od początku zwiedzania towarzyszą nam tablice opisowe, które w przystępny sposób wprowadzą nas w tajemniczy, zaginiony świat dinozaurów. Dowiesz się z nich wielu faktów na temat okresów geologicznych, usystematyzujesz swoją wiedzę z zakresu ewolucji jak również przeczytasz wiele ciekawostek o każdym z gatunków dinozaurów. Fanów prehistorycznego świata z pewnością zachwyci szczegółowość wykonania modeli.

Zasady bezpieczeństwa w JuraParku

– na terenie JuraParku obowiązują maseczki,
– prosimy nie przechodzić przez ogrodzenie oraz o  niedotykanie modeli dinozaurów i innych elementów infrastruktury,
– w trosce o bezpieczeństwo naszych gości obsługa JuraParku będzie regulowała liczbę osób przebywających na terenie obiektu,
– prosimy o zachowanie odpowiedniej odległości od innych zwiedzających.

 

  • ZWIERZYNIEC DOLNY – SPACER WŚRÓD ZWIERZĄT

Mieszkańcy dolnego Zwierzyńca już nie mogą doczekać się na spotkanie z Wami. Surykatki, lemury, małpki makaki, mała wielbłądzica Laura, kaczki, żurawie, kuce i osiołki wypatrują z niecierpliwością pierwszych gości. Zbliżając się do Zwierzyńca Dolnego z pewnością już z daleka usłyszysz naszą papugę arę wykrzykującą „Halo” i „Cześć”. Każdy gatunek zwierzęcia, który zamieszkuje Zwierzyniec Dolny ma swoją tabliczkę. Dzięki temu spacer będzie też doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat zarówno rodzimych jak i egzotycznych gatunków zwierząt.

Zasady bezpieczeństwa w Zwierzyńcu Dolnym

– na terenie Zwierzyńca Dolnego obowiązują maseczki,
– zwierzęta znajdują się w zagrodach, za siatką lub szybą. Prosimy o niedotykanie barier i innych elementów infrastruktury.
– obowiązuje całkowity zakaz karmienia zwierząt,
– w trosce o bezpieczeństwo naszych gości obsługa Zwierzyńca będzie regulowała liczbę osób przebywających na terenie obiektu,
– prosimy o zachowanie odpowiedniej odległości od innych zwiedzających.

.

  • POLSKA W MINIATURZE – SPACER Z HISTORIĄ W TLE

Ponad hektarowy obszar uformowany na kształt Polski, na którego terenie umieszczono 49 miniatur zamków i pałaców znajdujących się w granicach naszego kraju. Przygotuj się na wyjątkowy spacer w pięknym otoczeniu przyrody. W ciągu godzinnego spaceru możesz poznać największe perełki architektury od cudownego Ogrodzieńca po potężny Malbork. Wszystkie rekonstrukcje zostały wyposażone w tablice opisowe dzięki którym poznasz fascynujące historie zarówno budowli jak i osób z nimi związanych.

Do Polski w Miniaturze dostaniesz się spacerem. Kieruj się znakami. W weekendy i przy sprzyjających warunkach pogodowych możesz skorzystać z kolei linowej krzesełkowej. Zawiezie Cię ona na taras widokowy skąd rozpościera się wyjątkowa panorama na Polskę w Miniaturze. Jeszcze tylko dwuminutowy spacer i możesz cieszyć się spotkaniem z polską historią.

Zasady bezpieczeństwa w Polsce w Miniaturze

– na terenie Polski w Miniaturze obowiązują maseczki,
– prosimy nie dotykać miniatur zamków.
– w trosce o bezpieczeństwo naszych gości obsługa będzie regulowała liczbę osób przebywających na terenie obiektu,
– prosimy o zachowanie odpowiedniej odległości od innych zwiedzających.

 

BAŁTÓW AKTYWNIE – POŁĄCZ SIŁY Z NATURĄ

„Bałtów Aktywnie” to nowy projekt prowadzony przez Bałtowski Kompleks Turystyczny przy współpracy z firmami i podmiotami mającymi doświadczenie w kwestii adaptacji terenów przyrodniczych do użytku sportowego. Tworzą go ludzie z pasją, których celem jest propagowanie zdrowego trybu życia, zachęcanie do wszelkiego rodzaju aktywności w otoczeniu pięknej przyrody.

Korzystając z istniejącej infrastruktury Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego oraz niezwykłych walorów przyrodniczych występujących na terenie Bałtowa i okolic możemy zaproponować szeroką gamę aktywności – od łagodnych ścieżek spacerowych, po wymagające tereny biegowe, wspinaczkowe, kajaki czy offroad.

Na każdym etapie Waszej przygody ze sportem będzie Wam towarzyszyć profesjonalna kadra, wysokiej jakości sprzęt i przede wszystkim świeże, wiejskie powietrze.

Ogromna przestrzeń umożliwia indywidualne korzystanie z atrakcji. Odetchniecie więc od wielkomiejskiego zgiełku i tłoku.

Więcej na temat aktywności na profilu BAŁTÓW AKTYWNIE na Facebooku.

 

Od 1 MAJA w ramach “Bałtów Aktywnie” zostanie uruchomiona rówenież Wypożyczalnia Rowerowa.

Wypożyczalnia zlokalizowana będzie w budynku wypożyczalni sprzętu narciarskiego Szwajcaria Bałtowska – Bałtowski Kompleks Turystyczny. Znajdziecie w niej:

✔️rowery trekkingowe,
✔️Enduro,
✔️MTB,
✔️elektryczne Raptor,
oprócz tego:
✔️rowery Junior i Kids,
✔️segweye,
✔️foteliki rowerowe,
✔️kaski.

Rower bez problemu dostosujemy do Twojego wieku i preferencji.

Wypożyczalnia rowerów to fantastyczne rozwiązanie dla każdego, kto uwielbia aktywność fizyczną na świeżym powietrzu! Dzięki temu nie tylko będziecie mogli zwiedzić Bałtów i okolicę, ale także poprawić swoją kondycję oraz odpocząć od codzienności.

CZY BĘDĄ DZIAŁAŁY PUNKTY GASTRONOMICZNE?

Ze względów bezpieczeństwa oraz biorąc pod uwagę potrzeby naszych gości na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego będą działały dwa punkty gastronomiczne: pierwszy na dziedzińcu JuraParku, kolejny na przeciwko Ośrodka Jazdy Konnej – „Zajazd Przystocze”.

Zamawianie i obiór posiłków będzie odbywać się z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny. Zamówienie klienta będzie spakowane w wersji „na wynos” z zakazem konsumpcji na miejscu. Zachęcamy do zabierania ze sobą kocyków aby w pełni wykorzystać ogromną zieloną przestrzeń wokół kompleksu, móc odpocząć i zjeść posiłek na świeżym powietrzu.

 

CZY MOGĘ SKORZYSTAĆ Z BAZY NOCLEGOWEJ?

Niestety, zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami na weekend majowy nie możemy uruchomić bazy noclegowej. Jednakże przygotowujemy i wdrażamy odpowiednie procedury bezpieczeństwa, które pozwolą nam sprawnie uruchomić nasze obiekty noclegowe już od 4 maja – zgodnie z aktualnym rozporządzeniem.

 

POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA
#bezpiecznyBałtów

 

Bałtów i znajdujący się w nim Bałtowski Kompleks Turystyczny to urokliwe miejsce o dużej powierzchni spacerowej. Przyroda stworzyła tu wyjątkowe warunki do aktywnej turystyki. Istniejący kompleks wpisał się w naturalną geografie tej pięknej krainy kreując kolejne możliwości do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. W związku z zagrożeniem spowodowanym wirusem COVID-19 postanowiliśmy tak dostosować naszą przestrzeń, byś mógł bezpiecznie korzystać z uroków tego niezwykłego miejsca wraz z najbliższymi. W niniejszej publikacji przedstawiamy nasze działania dążące do zapewnienia bezpieczeństwa osobistego osób odwiedzających nasz park.

Poznaj POLITYKĘ BEZPIECZEŃSTWA

 

CENNIK BILETÓW SPACEROWYCH