Wypoczywaj rodzinnie i aktywnie

STARTUJE “BAŁTÓW AKTYWNIE”

SPŁYWY KAJAKOWE

Już od 9 maja zapraszamy Was do Bałtowa na otwarcie drugiego sezonu spływu kajakowego. Mamy dla Was nowe trasy, dzięki czemu z łatwością możecie dobrać czas spływu do Waszych umiejętności i dostępnego czasu wolnego.

Informujemy, że wypożyczalnia zmieniła swoje miejsce. Znajduje się za wypożyczalnią rowerów, na parkingu u podnóża stoku z wyciągiem orczykowym.

Na stronie kajakibaltow.pl znajdziecie dokładny opis tras. Zachęcamy do zapoznania się z opisem aby po drodze nic Was nie ominęło.

NOWOŚĆ – WSPINACZKA SKAŁKOWA

WPINKA to Rejon Wspinaczkowy Przełomów Kamiennej, który oferuje znakomite warunki do uprawiania wspinaczki skałkowej.  A ponieważ chcemy, aby „pionowe wyzwania” stanowiły jedną z szeregu atrakcji projektu Bałtów Aktywnie, zamierzamy przybliżyć jego walory oraz stworzyć każdemu turyście warunki do „wbicia się w ścianę”, udostępniając na miejscu profesjonalny sprzęt do wspinaczki. W planach znajdują się także projekty dotyczące udostępnienia kolejnych dróg wspinaczkowych.

Rejon Wspinaczkowy Przełomów Kamiennej, który tworzy kilka już eksplorowanych skałek oraz kilka kolejnych, które będziemy sukcesywnie oddawać do użytku wspinaczom.  Spośród wapiennych skałek „Małego Ojcowa” w Podgrodziu najbardziej znana jest, licząca 16 metrów wysokości Skała Nihilistów, która została wyposażona w punkty do asekuracji i stanowiska zjazdowe. Z dwóch bałtowskich Siekaczy Dinozaurów, także wapiennych, lewy posiada punkty do asekuracji i stanowiska zjazdowe, a prawy tylko stanowiska zjazdowe.

Kolejne projekty dotyczą bardzo ciekawych ścian dawnych kamieniołomów wapienia w Stokach Dużych (pod roboczą nazwą „Kudłate Myśli”) i Borii, które obok wspinaczki sportowej będą mogły zaoferować wspinanie boulderowe.

Więcej na temat wspinaczki skałkowej i wypożyczalni sprzętu znajdziecie na stronie baltowaktywnie.pl

KRAINA KONI

Ośrodek Jazdy Konnej oferuje oprowadzanie, spacery w siodle, naukę jazdy od podstaw, podnoszenie umiejętności pod okiem instruktora oraz wyjazdy w teren. Kochasz konie? Zadzwoń i umów się na zajęcia z instruktorem pod nr 691 742 474.

WYPOCZYNEK – NOCLEGI W BAŁTOWIE

Zostań w Bałtowie na dłużej! Zapraszamy do “Zajazdu Przystocze” oraz “Rancza w Dolinie”. Z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa i higieny oddajemy do dyspozycji pokoje rodzinne.

Sprawdź aktualne promocje!

Zadzwoń do nas w terminie do 31 maja 2020 i złóż rezerwację planując swój wypoczynek w dowolnym terminie w tym roku a otrzymasz 20% rabatu od cen standardowych. UWAGA! Promocja dotyczy tylko rezerwacji złożonych telefonicznie w naszym biurze rezerwacji pod nr 510 263 896.

DODATKOWE KORZYŚCI DLA GOŚCI

Korzystając z noclegu w “Zajeździe Przystocze” lub “Ranczo w Dolinie” Bilet Spacerowy kupujesz tylko raz. W pozostałe dni pobytu masz bezpłatny dostęp do ścieżek spacerowych po JuraParku, Zwierzyńcu Dolnym i po Polsce w Miniaturze.

 

ZWIEDZAJ BAŁTÓW SPACEROWO

  • Przyrodnicze ścieżki spacerowe
  • JuraPark – spacer ścieżką edukacyjną wśród dinozaurów
  • Zwierzyniec Dolny – spacer wśród zwierząt
  • Polska w Miniaturze – spacer z historią w tle

 

  • PRZYRODNICZE ŚCIEŻKI SPACEROWE

Oferujemy dwa typy tras przeznaczonych do uprawiania turystyki pieszej: trasy nordic walking oraz trasy krajoznawcze. Możesz poruszać się ścieżkami po śladzie gpx. KLIKNIJ, wybierz najlepszą dla Ciebie trasę i ciesz się urokami okolicy.

 

  • JURAPARK – SPACER ŚCIEŻKĄ EDUKACYJNĄ WŚRÓD DINOZAURÓW

Blisko kilometrowa ścieżka wiedzie wśród realistycznych figur prehistorycznych stworzeń. Już od początku zwiedzania towarzyszą nam tablice opisowe, które w przystępny sposób wprowadzą nas w tajemniczy, zaginiony świat dinozaurów.

 

  • ZWIERZYNIEC DOLNY – SPACER WŚRÓD ZWIERZĄT

Mieszkańcy dolnego Zwierzyńca już nie mogą doczekać się na spotkanie z Wami. Surykatki, lemury, małpki makaki, mała wielbłądzica Laura, kaczki, żurawie, kuce i osiołki wypatrują z niecierpliwością pierwszych gości. Zbliżając się do Zwierzyńca Dolnego z pewnością już z daleka usłyszysz naszą papugę arę wykrzykującą „Halo” i „Cześć”.

.

  • POLSKA W MINIATURZE – SPACER Z HISTORIĄ W TLE

Ponad hektarowy obszar uformowany na kształt Polski, na którego terenie umieszczono 49 miniatur zamków i pałaców znajdujących się w granicach naszego kraju. Przygotuj się na wyjątkowy spacer w pięknym otoczeniu przyrody. W ciągu godzinnego spaceru możesz poznać największe perełki architektury od cudownego Ogrodzieńca po potężny Malbork. Wszystkie rekonstrukcje zostały wyposażone w tablice opisowe dzięki którym poznasz fascynujące historie zarówno budowli jak i osób z nimi związanych.