Wycieczka na Dzień Dziecka i nie tylko

Zapraszamy Was do rodzinnych aktywności w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym.  Jako obiekt otwarty, położony na rozległym terenie jesteśmy idealnym miejscem do bezpiecznego wypoczynku. Zrób dzieciom frajdę z okazji Dnia Dziecka i nie tylko. Czeka Was moc atrakcji!

 • Nie martw się o tłok – Bałtowski Kompleks Turystyczny zajmuje obszar ponad 100 ha. Nasza obsługa dba o to, by w jednej przestrzeni znajdowała się minimalna liczba osób. Twoje bezpieczeństwo i komfort jest naszym priorytetem.
 • Bezpieczny kontakt z obsługą – nasz personel został wyposażony w maseczki i przyłbice oraz przeszkolony w ramach zachowania zasad bezpieczeństwa i higieny. Zapoznaj się z naszą polityką bezpieczeństwa.
 • Kupuj online – przed przyjazdem kup bilet w naszym sklepie online i postępuj zgodnie z otrzymaną w zamówieniu instrukcją.
 • Korzystaj z atrakcji, gastronomii i bazy noclegowej – każda z atrakcji spełnia wszystkie wymagane normy bezpieczeństwa. W strategicznych miejscach (kasy biletowe, punkty gastronomiczne), wyznaczyliśmy odpowiednie strefy, które umożliwiają zachowanie dystansu od innych osób. Kontakt z personelem jest ograniczony do minimum.
 • Odetchnij świeżym powietrzem – już od tej soboty w publicznej przestrzeni otwartej możemy poruszać się bez maseczek. Dlatego, na terenie naszych atrakcji, zachowując bezpieczny dystans od innych osób możemy cieszyć się swobodnym oddechem!
 • Wypoczywaj aktywnie – wejdź na naszą stronę baltowaktywnie.pl i zaplanuj aktywny wypoczynek. Sprawdź jak możesz spędzić czas z rodziną. Masz do wyboru: aktywne zwiedzanie – questing, ścieżki spacerowe, spływy kajakowe, wypożyczalnię rowerów (rodzinnych, trekingowych) + wyznaczone trasy rowerowe czy wspinaczka górska.

CO DLA WAS PRZYGOTOWALIŚMY?

JURAPARK

W JuraParku  czeka Was spotkanie z setką dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Wszystkie w naturalnych rozmiarach. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście kilkunastometrowy model T-rexa – ulubieńca wszystkich dzieci.
Każdy model dinozaura ma swoją tablicę opisową z której dowiecie się najważniejszych informacji na temat ich życia.

SAFARI ZWIERZYNIEC BAŁTOWSKI

To jedyne takie miejsce w Polsce! Tylko u nas, z pokładu własnego auta możesz przemierzać ogromne obszary safari, z bliska podglądając świat dzikich zwierząt! Pamiętaj jednak, że w Zwierzyńcu to Ty jesteś gościem i musisz przestrzegać panujących na nim reguł. Zwierzyniec jest domem dzikich zwierząt i wiele z nich (jak np. kózki, owieczki czy kuce) będą z ciekawością podchodzić do nadjeżdżających aut i śmiało zaglądać Wam w okna 🙂 Nasze zwierzęta nie znają przepisów ruchu drogowego, więc śmiało będą paradować po Twoim torze jazdy. Zachowaj więc czujność.
Przejazd przez safari własnym autem to ogromne, często wzruszające przeżycie dla każdego. W obecnym czasie, kiedy na Zwierzyńcu jest tak dużo niedawno narodzonych cielaczków, owieczek czy kózek taka wycieczka jest jeszcze bardziej wyjątkowa.
Mieszkańcy Górnego Zwierzyńca: bydło Zebu, bydło szkockie, bydło watussi, jak tybetański, owce kameruńskie, owce Quessant, owce Racka, owce czarnogłówki, kozy angorskie, kozy karłowate afrykańskie, kozy karpackie, jelenie europejskie, jelenie Sika, wielbłądy dwugarbne, lamy, dziki, strusie afrykańskie, emu, antylopy nilgau, krowa domowa, kuce szetlandzkie, alpaki, muflony, daniele, żubry.

ZWIERZYNIEC DOLNY

Zwiedzając Zwierzyniec Dolny spacerujesz pomiędzy wybiegami dla zwierząt – małych zabawnych ssaków i kolorowych ptaków. Z daleka przywita Cię głośne “HALO” albo “CZEŚĆ” wykrzykiwane przez naszą towarzyską papugę arę. Uważaj przechodząc obok wybiegu dla lemurów – jeden z nich uwielbia zaskakiwać turystów przemykając przez ogrodzenie i popisuje się swoją zwinnością i skocznością  wpadając w odwiedziny do innych sektorów 🙂

Mieszkańcy Dolnego Zwierzyńca:
SSAKI – surykatki, lemury, fretki, jenoty, króliki, króliki szare, kapibary, kuce szetlandzkie, małpy berber, mary patagońskie, osioł domowy, ostronos rudy, skunksy, szopy pracze, wiewiórka Hudsona.
PTAKI – bażanty: łowne, srebrne, złociste; drzewice wędrowne, gęsi: gęgawy, nilowe, siodłate; gołębie: egipski szift, feleghyazer, gil, kapucyn, loczak, luterański, pawik, pocztowy standard, roler debreczyński, turkot arabski, wywrotek; indyk domowy, kaczki: biegus, francuskie, hałmiatki, mandarynki; kury: bojowniki, brahmy olbrzymie, feniks, kochin, sebrytki, silka, sułtan; łabędź biały, papugi królewskie, pawie, perlice, przepiórki, żuraw koroniasty, stepowy, białoszyi; papugi: faliste, nimfy; ara ararauna, puchacz bengalski, europejski

POLSKA W MINIATURZE

Polska w Miniaturze to miejsce spotkań z historią i legendami. Park Miniatur to uformowany na kształt Polski obszar o powierzchni ok. 1 hektara z zaznaczonymi głównymi rzekami, jeziorami, krainami geograficznymi. Znajduje się na nim 49 miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe na przestrzeni 500 lat, a znajdujące się obecnie w granicach Polski.
Poczuj się rycerzem i księżniczką zwiedzając najpiękniejsze miniatury zamków i pałaców polskich wykonanych w skali 1:25.

W weekendy do Polski w Miniaturze możesz dostać się piechotą, własnym autem – atrakcja leży przy bramie wjazdowej do Safari, lub KOLEJĄ LINOWĄ KRZESEŁKOWĄ!

WIOSKA SŁOWIAŃSKA SABATÓWKA

Sabatówka to magiczne miejsce. Tu nierzeczywiste przeplata się z realnym. Przekraczając jej bramę przeniesiecie się w świat wiedźm, czarownic i białej magii. Na terenie Sabatówki poznasz wierzenie dawnych Słowian. Dowiesz się wiele na temat zwyczajów naszych przodków.

Niespodzianką dla najmłodszych będzie teatrzyk kukiełkowy. Przybliżymy Wam historię Smoka Elmara i księżniczki Wandy. Pokazy będą odbywały się w weekend zgodnie harmonogramem dostępnym w Sabatówce.

Sercem Sabatówki jest chata czarownicy w której mieści się …. kawiarnia! Spróbuj pysznej kawy i wyśmienitych deserów z naszej cukierni.

 

PREHISTORYCZNE OCEANARIUM

To miejsce, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Jeżeli chcesz  zobaczyć z bliska, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu, koniecznie musisz tu wejść! Przeniesiesz się w świat życia ogromnych morskich gadów. |
Uwaga! U najmłodszych gości wizyta w oceanarium może budzić uczucie lęku.

ROLLERCOASTER

W sobotę 30 maja otwieramy również Waszą ulubioną kolejkę grawitacyjną – Rollercoaster. Zapraszamy po zdrową dawkę adrenaliny!
Rollercoaster dostępny jest tylko w weekendy.

JURAŚ I LEMUR

Gospodarzami nadchodzącego weekendu będzie Juraś i Lemur. Już nie mogą doczekać się na spotkanie z Wami!

BAŁTÓW AKTYWNIE

Zachęcamy Was do aktywnego wypoczynku. Do Waszej dyspozycji oddajemy:

 • spływy kajakowe rzeką Kamienną – niski stan wody, trasy spływu różnej długości pozwalają na bezpieczną zabawę dla każdego. Wypożyczalnia kajaków znajduje się na parkingu schoolbusów – za wypożyczalnią rowerów.
 • wypożyczalnia rowerów – w naszej wypożyczalni znajdziecie wszystko, czego potrzeba do rodzinnych i bardziej ekstremalnych wycieczek rowerowych. Znajduje się w niej również rowery dla najmłodszych, foteliki i wózki. Z aplikacją “Krzemiennego Szlaku” możecie zwiedzać okolice Bałtowa lub wybrać się w dalszą eskapadę.
 • wspinaczka skałkowa – to naprawdę sport dla każdego! Będziemy Wam towarzyszyć na każdym kroku – od wypożyczenia sprzętu po asekurację. Cudowne trasy do wspinaczki znajdują się zaledwie 500 m od wypożyczalni.
 • trasy spacerowe, biegowe czy nordic walking – poruszaj się po śladzie i zwiedzaj zielone zakątki Bałtowa.
  Ślady ścieżek znajdziesz na stronie Bałtów Aktywnie. 
 •  Questing – to niestandardowa metoda zwiedzania, gdzie rozwiązując rymowane zagadki z każdym krokiem zbliżasz się do skarbu. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Do zobaczenia w Bałtowie! ♥

Zachęcamy do dołączania na naszym facebookowym > wydarzeniu <.