Długi weekend w Bałtowie

Co Cię czeka w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym? Przygoda, zabawa, nauka i relaks! Nasza obsługa dokłada wszelkich starań, by Twój pobyt na terenie naszego kompleksu był przede wszystkim bezpieczny.

JURAPARK

JuraPark – staniesz oko w oko z ponad 100 dinozaurów naturalnej wielkości. W samym sercu  JuraParku znajduje się model ulubionego dinozaura – T-rexa. Park dinozaurów zwiedzamy samodzielnie. Wzdłuż trasy oraz przy każdym modelu znajdują się tablice opisowa z najważniejszymi informacjami i ciekawostkami. Wszystkich gości przybywających do JuraParku wita gospodarz tego miejsca – przesympatyczny Juraś, który dla każdego gościa będzie miał upominek 🙂  Rozglądaj się też uważnie, bo w każdej chwili możesz stanąć oko w oko z ogromnym żywym dinozaurem!

 


MUZEUM JURAJSKIE
Muzeum z dinozaurami

 

Muzeum Jurajskie – ścieżka JuraParku zaprowadzi Cię prosto do naszego muzeum. Znajdują się tu liczne skamieniałości oraz dioramy przedstawiające zaginiony już świat sprzed milionów lat.

 

 


PREHISTORYCZNE OCEANARIUM

Prehistoryczne Oceanarium – dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii możemy przenieść się w głębiny morskie w których królowały prehistoryczne olbrzymy. Uważaj, bo nie wszyscy mieszkańcy pradawnych oceanów mają pokojowe zamiary.

 

 


PARK ROZRYWKI

atrakcje dla dzieci - park rozrywki

 

Park Rozrywki – raj dla dzieci i nie tylko: karuzele, statek piracki, family-coastery, Kino Emocji Cinema 5d, kolejka grawitacyjna Rollercoaster i wiele innych.

 

 

 


SAFARI ZWIERZYNIEC BAŁTOWSKI

Safari – Zwierzyniec Bałtowski – ogromny ponad 60 ha teren, który zwiedzamy własnym autem. Daje nam to możliwość zwiedzania bez kontaktu z innymi turystami oraz swobodę w tempie zwiedzania. Teren Zwierzyńca podzielony jest na kilka sektorów, w którym mieszkają zwierzęta z różnych kontynentów. Na twojej trasie znajdą się więc liczne stada kóz i owiec, przebiegające stada jeleni i danieli. Z okien samochodu będziesz oglądał wielbłądy, antylopy, strusie, bydło szkockie i wiele innych. Majestatyczne i potężne żubry znajdują się dla Twojego bezpieczeństwa w ogrodzonym sektorze – będziesz je miał jednak na wyciągnięcie ręki.

Jeżeli nie chcesz zwiedzać Safari własnym autem umów się na wyjazd amerykańskim schoolbusem. Szczegóły otrzymasz w kasie biletowej.

Zwierzyniec Dolny – spacer wśród wolier z dzikimi zwierzętami – egzotyczne ptactwo, sympatyczne małe ssaki. Przechodząc obok wybiegu dla lemurów przygotuj się na niespodziankę – nasz najmłodszy lemur uwielbia popisywać się przed turystami i w sprytny sposób opuszcza swój wybieg i biega na wolności. W okolicy Zwierzyńca Dolnego spotkasz również nasze maskotki – wiewiórkę, zajączka i lemura. To przesympatyczne towarzystwo już nie może doczekać się na spotkanie z Tobą.


SABATÓWKA – WIOSKA SŁOWIAŃSKA

Sabatówka – Wioska Słowiańska – miejsce pełne pozytywnej energii. Poznaj wierzenia dawnych Słowian i zaopatrz się w najbardziej przydatny dla Ciebie amulet. Na terenie Sabatówki w godzinach 12:00, 14:00 i 16:00 odbywa się również przedstawienie kukiełkowe “Księżniczka i Smok”, na które serdecznie zapraszamy całe rodziny.

 

 


POLSKA W MINIATURZE

Polska w Miniaturze – wyjątkowe miejsce w naszym kompleksie. Przygotuj się na dużą dawkę wiedzy i ciekawostek. W ciągu kilkudziesięciu minut masz szansę zwiedzić najważniejsze i najpiękniejsze polskie zamki i pałace. Miniatury w skali 1:25 zostały wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły – niemal słychać szelest dworskich sukien czy szczęk ścierających się mieczy.
Do Polski w Miniaturze możesz dotrzeć własnym autem po drodze na Safari lub koleją krzesełkową.
Kolej krzesełkowa czynna tylko przy sprzyjających warunkach.


BAŁTÓW AKTYWNIE

BAŁTÓW AKTYWNIE

w tym roku możesz odkrywać Bałtów z zupełnie innej perspektywy:

  • wypożycz rowery z naszej wypożyczalni i podziwiaj urokliwą okolicę,
  • weź udział w spływie kajakowym. Rzeka Kamienna właśnie w okolicach Bałtowa ma swój najbardziej urokliwy odcinek, pełen licznych zakrętów, wysokich brzegów czy bezpiecznych przystani.
  • idź na spacer, pobiegaj – poruszaj się zgodnie z wyznaczonym śledem gpx lub idź, gdzie Cię oczy poniosą – wszędzie jest pięknie!
  • a może chcesz popatrzeć na Bałtów z góry? Wypożycz sprzęt do wspinaczki skałkowej i spróbuj swoich sił pod naszą opieką.

Przypominamy, że dla zachowania bezpieczeństwa osób przebywających na naszym terenie prosimy o zachowanie minimum 2 metrowego dystansu od innych zwiedzających oraz o koniecznej dezynfekcji rąk.