Bałtów – rodzinnie, bezpiecznie, aktywnie

Dokąd wybrać się na bezpieczną wycieczkę z atrakcjami dla dzieci?

Najwyższy czas ruszyć z domu i znowu zacząć korzystać z życia! Należy oczywiście pamiętać, że aktualna sytuacja związana z pandemią wymusza od nas właściwych zachowań i wzmożonej ostrożności czyli wybierania tych rozrywek, które są dla nas… po prostu bezpieczne. Naturalne wydaje się wiec wybieranie atrakcji na świeżym powietrzu, tam, gdzie mamy możliwość swobodnego przemieszczania  i możliwość zachowaniem stosownego dystansu od innych zwiedzających. Takim miejscem jest właśnie Bałtowski Kompleks Turystyczny! Ponad 100 ha terenu z atrakcjami dla całej rodziny, położonego wśród zielonych wzgórz w dolinie rzeki Kamiennej. To oryginalne atrakcje, takie jak park miniatur czy prehistoryczne oceanarium, a także mnóstwo miejsca na aktywny wypoczynek – rodzinny i ten bardziej ekstremalny. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Bezpieczna wycieczka do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego

Bałtowski Kompleks Turystyczny zajmuje obszar ponad 100 hektarów – ogromna lecz dobrze zorganizowana przestrzeń. Dzięki mapkom i licznie rozmieszczonym znakom kierunkowym łatwo traficie tam dokąd chcecie. W razie pytań zwróć się do pracownika obsługi – z przyjemnością Ci pomoże. Dodatkowo obsługa parku monitoruje liczbę i ruch gości, zapewniając minimalną frekwencję osób w danej przestrzeni  i zapewnia pełną przepustowość wszystkich atrakcji. Pracownicy Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej oraz skutecznie przeszkoleni w zakresie zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny. W ramach Kompleksu można skorzystać z licznych atrakcji, ale również usług gastronomicznych i bazy noclegowej – każdy element oferty został dostosowany do obecnej sytuacji epidemiologicznej i zaostrzonego reżimu sanitarnego.

Bałtów online

Przed przyjazdem zaplanuj swoją wycieczkę online, korzystając z opisów atrakcji na naszej stronie. Jeżeli zdecydujesz jaki bilet jest dla Ciebie najbardziej korzystny opłacić go online. Po zakupie biletów goście otrzymują drogą internetową szczegółową instrukcję dotyczącą wizyty w parku, co pozwala ograniczyć do minimum kontakt z personelem i innymi osobami (np. w strefie kas biletowych w Kompleksie).

Najciekawsze atrakcje w parku

O atrakcyjności Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego decyduje maksymalna różnorodność oferty parku, w której absolutnie każdy znajdzie coś (najczęściej więcej niż jedno “coś”) dla siebie. Tutaj harmonijnie przeplata się prehistoria z historią, natura z zaawansowanymi technologiami oraz nauka z aktywnością ruchową i swobodną rozrywką. Informacje na temat atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego znajdziesz na naszej stronie w zakładce ATRAKCJE.

Nowości w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym

Safari w Bałtowie to jedyne tego typu miejsce w Polsce! Z pokładu własnego samochodu możesz podglądać świat dzikich zwierząt na ogromnych, przyjaznych im przestrzeniach. Do zobaczenia z bliska i daleka są m.in.: bydło (zebu, szkockie, watussi), jak tybetański, owce (kameruńskie, Quessant, Racka, czarnogłówki), kozy (angorskie, karłowate afrykańskie, karpackie), jelenie (europejskie i Sika), a także wielbłądy dwugarbne, lamy, dziki, strusie afrykańskie i emu, antylopy nilgau, kuce szetlandzkie, alpaki, muflony, daniele i żubry. Przemierzając bałtowskie safari należy pamiętać tylko o jednym – zwierzyniec jest domem zwierząt i to one mają tutaj pierwszeństwo, a stosunek do przepisów ruchu drogowego mają raczej… luźny.

Bałtów aktywnie

Bałtowski Kompleks Turystyczny to coś więcej niż park rozrywki! Przenieś zwiedzanie na wyższy poziom! Co powiecie na Questing? To niestandardowy sposób zwiedzania – w ramach którego rozwiązujemy kolejne zagadki, które zbliżają nas do odnalezienia skarbu. Na terenie parku znajdziemy ponadto miejsce do uprawiania wspinaczki skałkowej oraz spływu kajakowego (bezpieczną rzeką Kamienną), liczne trasy spacerowe, biegowe i do nordic walkingu oraz wypożyczalnię rowerów (na których można ruszyć w podróż “Krzemiennym Szlakiem” i zwiedzić malownicze okolice Bałtowa). Więcej na temat aktywności znajdziesz na stronie baltowaktywnie.pl

Gotowi na wizytę w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym? Bałtów jest gotowy!