Dziękujemy za wspólne wakacje!

Przywitaliśmy już nowy rok szkolny, ale wciąż w pamięci są wakacyjne przygody. Dziękujemy Wam, że byliście z nami w ten letni czas i tak chętnie odwiedzaliście nasz kompleks.

I choć te wakacje różniły się nieco od innych, to my przez cały ten czas przygotowywaliśmy dla Was kolejne atrakcje. Były gry i zabawy, teatrzyk “Księżniczka i smok” w Sabatówce, spotkaliście animatorów i oczywiście nasze niezawodne, uśmiechnięte maskotki- Jurasia i jego przyjaciół.

Cieszymy się, że pamiętaliście o zachowaniu bezpieczeństwa. Zachowywaliście odpowiedni dystans społeczny, nosiliście maseczki i dezynfekowaliście ręce. My z naszej strony również dołożyliśmy wszelkich starań, by każdy z Was mógł czuć się u nas bezpiecznie.

Obozy jeździeckie

W wakacje, jak co roku odbyły się także obozy jeździeckie podczas których uczestnicy doskonalili swoje umiejętności jazdy konnej, a także spędzali wspólnie czas bawiąc się i korzystając z atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Nie zabrakło oczywiście wycieczki wyjazdowej- w tym roku do Parku Linowego Skarbka. Obozy jeździeckie, które odbywają się u nas już od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem. To z pewnością fantastyczny pomysł na wakacyjny odpoczynek dla dziecka!

W tym roku odbyło się aż 6 turnusów obozów jeździeckich.

Półkolonie letnie

Wakacje to również czas półkolonii letnich. Podczas półkolonii dzieci każdego dnia odwiedzały nasz kompleks, by wspólnie spędzać czas, bawić się, ale także odkrywać swoje umiejętności. Nie zabrakło warsztatów paleontologicznych, podczas których można było poczuć się jak prawdziwy odkrywca. Uśmiech na twarzach wywołało także spotkanie ze strażakami czy przejażdżka rowerowa. Dzieci wybrały się również do Parku Linowego Skarbka, odbyły warsztaty kulinarne w Restauracji Bałtowski Zapiecek czy stanęły oko w oko ze zwierzętami na safari. To z pewnością było wyjątkowe spotkanie!

Wydarzenia

W Bałtowie latem nie mogło zabraknąć różnego rodzaju wydarzeń. Odbyły się eventy, które na stałe wpisały się w letni harmonogram, ale także zupełnie nowe przedsięwzięcia.  Tego lata odbył się pokaz rowerowy Krystiana Herby- półfinalisty programu “Mam talent”, Festiwal “Sztuki Dawne Świętokrzyskiej Wsi”, zlot motocyklowy MOTOZAURO oraz XIII Świętokrzyskie Święto Pszczoły. Każde z tych wydarzeń cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wielu z Was wzięło udział jako “żywa przeszkoda” podczas rowerowego show. Chętnych nie zabrakło także do tworzenia świętokrzyskich wycinanek czy lalek motanek.

XIII Świętokrzyskie Święto Pszczoły przyciągnęło wielu pasjonatów, ale także odwiedzających, którzy z przyjemnością kupowali produkty pochodzenia pszczelego.  Nie zabrakło tam różnorodnych miodów, kosmetyków czy nalewek.

Bałtów Aktywnie

Tego lata postawiliśmy także na całkowicie nowy projekt, czyli Bałtów Aktywnie. Dzięki niemu mogliście skorzystać z wielu wspaniałych aktywności fizycznych. Otwarta została wypożyczalnia rowerów, w której znaleźć można rowery trekkingowe, rowery MTB, Raptory czy enduro. Nie zabrakło też czegoś dla fanów offroadu, czyli Bałtów 4×4. Mogliście wybrać się na niezapomnianą wyprawę kajakową po rzece Kamiennej razem z Kajaki Bałtów.

Zainaugurowaliśmy także pierwszy rowerowy questing “Gębą stąd”, dzięki któremu przemierzyliśmy malownicze doliny rzeki Kamiennej.

Wśród questingów, z którymi możecie zwiedzać Bałtów i jego okolicę znajdziecie także quest po JuraParku, quest po Żydowskim Jarze czy Quest po Polsce w Miniaturze. Jest to fantastyczna okazja do wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu.

Bałtów Aktywnie, to także możliwość wypożyczenia sprzętu do wspinaczki i odkrywania okolicznych skałek.

Dziękujemy, że byliście z nami i…

Zapraszamy Was na magiczną, kolorową jesień w Bałtowie!