Przygoda czeka w Bałtowie!

PROGRAM “WIEDZA I ZDROWIE W BAŁTOWIE”

Dzięki uruchomieniu programu zajęć edukacyjnych pod nazwą “Wiedza i zdrowie w Bałtowie” dajemy Wam możliwość spędzenia aktywnego, rodzinnego czasu na świeżym powietrzu z wykorzystaniem atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Przed przyjazdem zapoznajcie się z regulaminem zajęć. Na miejscu poprosimy Was o podpisanie oświadczenia. Od tego momentu stajecie się uczestnikiem zajęć edukacyjnych czyli macie możliwość korzystania z dostępnych w danym momencie atrakcji. Sprawdź co dla Was przygotowaliśmy na najbliższy weekend 24 – 25 kwietnia 2021.

CO MOGĘ ROBIĆ W BAŁTOWIE
w weekend 24 – 25 kwietnia?

W ramach programu “Wiedza i zdrowie w Bałtowie” zapraszamy Was do:

 • JuraPark – ścieżka edukacyjna wśród dinozaurów oraz spotkanie z paleontologiem – czynne codziennie 10:00 – 17:00, w weekend od 10:00 do 18:00,
 • Prehistoryczne Oceanarium – morskie giganty z przeszłości są tylko na wyciągnięcie ręki. Uważaj – wyglądają bardzo realistycznie!
 • Zwierzyniec Górny i Dolny – edukacyjne zajęcia z przyrody, bliskie spotkanie z dzikimi zwierzętami – czynny w weekend od 10:00 do 18:00,
 • Polska w Miniaturze – historyczne zajęcia edukacyjne – zwiedzanie blisko 50 miniatur najpiękniejszych polskich zamków, pałaców czy warowni – czynna w weekend do 10:00 do 18:00,
 • Sabatówka – Wioska Słowiańska – zajęcia edukacyjne – poznaj historię Słowian, mity i legendy

 

 • JURAPARK – PAKIET EDUKACYJNY

ŚCIEŻKA EDUKACYJNA WŚRÓD DINOZAURÓW + PREHISTORYCZNE OCEANARIUM

Blisko kilometrowa ścieżka wiedzie wśród realistycznych figur dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Już od początku zwiedzania towarzyszą nam tablice opisowe, które przybliżą nam tajemniczy świat dinozaurów. Dzięki nim poznasz lub usystematyzujesz swoją wiedzę z zakresu ewolucji jak również przeczytasz wiele ciekawostek o każdym z gatunków dinozaurów. Fanów prehistorycznego świata z pewnością zachwyci szczegółowość wykonania modeli oraz obecność paleontologa – który odpowie na każde pytanie dotyczące życia i zagłady dinozaurów.

Zasady bezpieczeństwa w JuraParku

– na terenie JuraParku obowiązują maseczki,
– prosimy nie przechodzić przez ogrodzenie oraz o  niedotykanie eksponatów i elementów infrastruktury,
– w trosce o bezpieczeństwo uczestników zajęć obsługa będzie regulowała liczbę osób przebywających na terenie obiektu,
– prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od innych uczestników zajęć.


.

 • ZWIERZYNIEC GÓRNY i DOLNY – PAKIET EDUKACYJNY

BLISKIE SPOTKANIE Z DZIKIMI ZWIERZĘTAMI

Zwierzyniec górny zwiedzamy z przewodnikiem, który przybliża nam najważniejsze informacje na temat każdego z zamieszkujących tutaj gatunków. Ze względu na ogromny ponad 60ha obszar zwierzyńca podróż tą pokonujemy na pokładzie amerykańskiego schoolbusa. Dzięki temu w sposób bezpieczny dla nas i dla zwierząt możemy z bliska podglądać ich życie i zachowanie. Górną część zwierzyńca zamieszkuje kilkadziesiąt gatunków – między innymi jelenie, daniele, kilkanaście gatunkó kóz i owiec, wielbłądy, antylopy, bydło szkockie, zebu, kuce, żubry i wiele innch.

Mieszkańcy dolnego Zwierzyńca już nie mogą się Was doczekać. Surykatki, lemury, małpki makaki, mała wielbłądzica Laura, kaczki, żurawie, kuce i osiołki wypatrują z niecierpliwością pierwszych gości. Zbliżając się do Zwierzyńca Dolnego z pewnością już z daleka usłyszysz naszą papugę arę wykrzykującą „Halo” i „Cześć”. Każdy gatunek zwierzęcia, który zamieszkuje Zwierzyniec Dolny ma swoją tabliczkę. Dzięki temu spacer będzie też doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat zarówno rodzimych jak i egzotycznych gatunków zwierząt.

Zasady bezpieczeństwa w Zwierzyńcu Dolnym

– na terenie Zwierzyńca Dolnego obowiązują maseczki,
– zwierzęta znajdują się w zagrodach, za siatką lub szybą. Prosimy o niedotykanie barier i innych elementów infrastruktury,
– obowiązuje całkowity zakaz karmienia zwierząt,
– w trosce o bezpieczeństwo uczestników zajęć obsługa Zwierzyńca będzie regulowała liczbę osób przebywających na terenie obiektu,
– prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od innych uczestników zajęć.

 • POLSKA W MINIATURZE

HISTORYCZNE ZAJĘCIA EDUKACYJNE

Ponad hektarowy obszar uformowany na kształt Polski, na którego terenie umieszczono 49 miniatur zamków i pałaców znajdujących się w granicach naszego kraju. Przygotuj się na wyjątkowy spacer w pięknym otoczeniu przyrody. W ciągu godzinnego spaceru możesz poznać największe perełki architektury od cudownego Ogrodzieńca po potężny Malbork. Wszystkie rekonstrukcje zostały wyposażone w tablice opisowe dzięki którym poznasz fascynujące historie zarówno budowli jak i osób z nimi związanych. Obecny na miejscu przewodnik – historyk przybliży Ci najciekawsze historie związane z każdym eksponatem.

Zasady bezpieczeństwa w Polsce w Miniaturze

– na terenie Polski w Miniaturze obowiązują maseczki,
– prosimy nie dotykać miniatur zamków,
– w trosce o bezpieczeństwo uczestników zajęć obsługa będzie regulowała liczbę osób przebywających na terenie obiektu,
– prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od innych uczestników zajęć.

.


SABATÓWKA – WIOSKA SŁOWIAŃSKA ZAJĘCIA EDUKACYJNE

 • Posłuchaj opowieści o mitach, wierzeniach, bóstwach i zwyczajach Słowian
 • poznaj tradycyjne baśnie słowiańskie 
 • poznaj baśnie z różnych stron świata,
 • poznaj:
  • legendy związane z polskimi zamkami,
  • mity i legendy germańskie,
  • mity i legendy celtyckie,
  • o legendarnych herosach i bohaterach
 • pod opieką przewodnika – „czarownicy” poznasz sekrety magii

PRZYRODA

 • PRZYRODNICZE ŚCIEŻKI SPACEROWE

Oferujemy dwa typy tras przeznaczonych do uprawiania turystyki pieszej: trasy nordic walking oraz trasy krajoznawcze. Możesz poruszać się ścieżkami po śladzie gpx. KLIKNIJ, wybierz najlepszą dla Ciebie trasę i ciesz się urokami okolicy.


WAŻNE INFORMACJE

GASTRONOMIA 

Zapraszamy do “Zajazdu Przystocze”, który serwuje zdrowe dania obiadowe w wersji “na wynos”.

W weekend zapraszamy również do “Bałtowskiego Zapiecka”, gdzie dzięki organizowanym zajęciom edukacyjnym pod nazwą “Zdrowy czas razem” możecie poznać pyszne smaki naszej kuchni.


CZY MOGĘ SKORZYSTAĆ Z ZAKWATEROWANIA?

W ramach zajęć edukacyjnych możliwe jest zakwaterowanie uczestników zajęć. Prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją – 510 263 896.

Uwaga promocja!

Dla uczestników zajęć edukacyjnych w weekend 24 – 25 kwietnia zakwaterowanie –20%

Sprawdź cennik pakietów edukacyjnych

PROGRAM/REGULAMIN POZASZKOLNYCH ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH pn.: “WIEDZA I ZDROWIE W BAŁTOWIE – BAŁTOWSKI PAKIET EDUKACYJNY”

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA POZASZKOLNYCH ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH pn.: “WIEDZA I ZDROWIE W BAŁTOWIE – BAŁTOWSKI PAKIET EDUKACYJNY”