Wystawa malarstwa Oliwii Hildebrandt w Bałtowskim Zapiecku

Wystawa_malarstwa_Zapiecek

Malarstwo to sztuka, jak mówi John Lubbock: “Sztuka jest bez wątpienia jednym z najczęstszych i najwyższych elementów ludzkiego szczęścia. Trenuje umysł za pomocą oka a oko poprzez umysł. Jak słońce barwi kwiaty, tak sztuka nadaje kolor życiu”. Zapraszamy Was zatem na wystawę artystki Oliwii Hildebrandt do Bałtowskiego Zapiecka już 11 lutego 2022 roku.

Oliwia Hildebrandt to artystka i pedagog pochodząca z województwa świętokrzyskiego, doktor sztuk pięknych w dziedzinie malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach (2018). Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w zakresie grafiki warsztatowej. Jest członkiem zarządu Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Świętokrzyskiego. To autorka wystaw indywidualnych, zbiorowych, zagranicznych, międzynarodowych oraz ogólnopolskich. Jej prace podziwiano m.in. w Madrycie, Barcelonie, Scheersberg, Warszawie, Opolu czy Kielcach. Jej twórczość można odnaleźć zarówno w malarstwie, rysunku, grafice jak i mixed mediów.

W malarstwie zobaczymy minimalizm zwracający się w kierunku abstrakcyjnych form. Sprawia to, że obrazy artystki nabierają uniwersalny wymiar. Jej natchnieniem jest codzienność, którą przedstawia poprzez uproszczone formy, one zaś niosą symboliczne znaczenia przedmiotom i miejscom kreując indywidualną materię pamięci i trwania.

Wystawę artystki będzie można podziwiać od 11.02.2022 r. do 20.02.2022 r. w restauracji Bałtowski Zapiecek.

W piątek 11 lutego o godzinie 20:00 w restauracji redaktor Radia Ostrowiec – Jacek Bieda poprowadzi rozmowę z artystką, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki na wystawę malarstwa Oliwii Hildebrandt.

Obrazy prezentowane w Bałtowskim Zapiecku będą wystawione na sprzedaż.

Poniżej kilka dzieł artystki.