Spacerowo w Bałtowie – Jak rodzinnie spędzić ten czas?

wycieczka-rowerowa-baltow-aktywnie

Turysto, planujesz odpoczynek w Bałtowie lub pobliskich okolicach? Wspaniale, nie mogłeś dokonać lepszego wyboru. Otaczająca przyroda skłania do refleksji oraz dostarcza pozytywnej energii, która napędza do działania. Często jednak ukradkiem pojawia się nuda, co z nią zrobić? Bądź jak się jej pozbyć? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie.

Aktywnie, zdrowo i przyjemnie dla oka i ucha – rodzinna wycieczka w Bałtowie

Bałtowski Kompleks Turystyczny to nie tylko atrakcje dostępne na terenie obiektu, które wzbogacają wiedzę czy dostarczają rozrywki. Zachęcamy do wykorzystywania innych możliwości, które oferujemy dla wszystkich turystów będących w Bałtowie na dłużej. To wypad rowerowy bądź spacerowy w pobliskie okolice. Pewnie nasuwa Ci się teraz pytanie, skąd dowiesz się w którą stronę się udać? We współpracy z profesjonalistami stworzono aplikację ze wszystkimi trasami. Aplikacja jest darmowa, a zainteresowani mogą pobrać ją ze strony Krzemiennego Szlaku oraz Bałtów Aktywnie. Gwarantujemy, że Twoja przygoda będzie niezapomniana oraz, że podczas wycieczki naładujesz się pozytywną energią.

Co na Ciebie czeka?

Ponad 1000 kilometrów tras rowerowych, które przebiegają przez najciekawsze miejsca w regionie świętokrzyskim. Trasy posiadają różny stopień trudności. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno rodziny z dziećmi, jak i zawodowcy. W aplikacji zamieszczone zostały punkty, które warto odwiedzić podczas rowerowej wycieczki, to tzw. “perełki regionu”.

Co ze sprzętem rowerowym?

Jeśli w ostatniej chwili dowiedziałeś się o możliwości wypadu rowerowego po wyznaczonych trasach, nie musisz martwić się o sprzęt. Na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego stacjonuje wypożyczalnia sprzętu, gdzie profesjonalna obsługa pomoże w jego doborze. Dysponujemy również sprzętem dla dzieci.

Wypożyczalnia sprzętu rowerowego i proponowana przez nas trasa.

Bałtów aktywnie, czyli spacerowo po wyznaczonych szlakach

Ostatnio bardzo popularne stało się uprawianie nordic walking. Wszyscy amatorzy owego sportu mogą w tym momencie szeroko się uśmiechnąć 😊 W naszej ofercie znajdziesz również ścieżki krajoznawcze – podczas, których nacieszysz oko. Wszystkie trasy możesz znaleźć na naszej stronie internetowej. Tam też zamieszczono miejsce rozpoczęcia trasy jak i jej kierunek. Sam możesz wybrać, który szlak chcesz pokonać. W orientacji pomoże Ci aplikacja GPS oraz oznakowania – biało barwne kwadraty, podzielone kolorystycznie po przekątnej.

W tym sezonie dołączyliśmy nowy szlak Ferrata na Siekaczach, to zdecydowanie trudniejsza trasa, ponieważ jest to ekstremalna ścieżka wspinaczkowa. Takich też u nas nie brakuje! W tej kwestii także dysponujemy sprzętem, który możesz u nas wypożyczyć…

Jednak o tym w kolejnej części wpisu, który poświęcony zostanie bardziej ekstremalnej, nieznanej części bałtowskich aktywności.

Odszukać skarb…

Jak zachęcić dzieci do wspólnej zabawy? Najlepiej podarować im zagadkę, w skrócie zaczarować temat. Dlatego podczas pobytu w Bałtowie koniecznie wykorzystaj Questing! To wspaniała atrakcja dla dzieci, edukacyjna gra terenowa, która zamieni monotonne zwiedzanie dziecka w intrygujący element wycieczki.
Proponujemy trzy gry: Śladami historii w Żydowskim Jarze; Niezwykłe tajemnice dinozaurów oraz Co w zamkach straszy, czyli Polska w Miniaturze z kapłanem w kapturze. 

To Questy prowadzące przez szczególne zakamarki Bałtowa. W kartach opisane są konieczne informacje, które nawiązują do tematyki gry oraz jej zasad. Posiadając instrukcję gry nie pozostanie nic jak wyruszyć w podróż i odkrywać dotąd nieznane!