Odwiedź Bałtów spacerowo!

juraparkbaltowskikompleksturystyczny

Temperatury minusowe nadal utrzymują się w Bałtowie, dlatego w dalszym ciągu możecie szusować na stoku Szwajcarii Bałtowskiej oraz odwiedzić Naturalne lodowisko. Jednak nie zobaczycie już Bajkowej Krainy Lodu, Muzeum z epoki lodowcowej czy Wioski Świętego Mikołaja.  

Jak działamy w Marcu – Bałtów spacerowo!

  • Stacja Narciarska oraz Naturalne lodowisko.

    Zimowe szaleństwo nadal trwa, dlatego warto skorzystać być może z ostatnich chwil. Warunki na stoku są  idealne, dlatego nie czekajcie, wpadajcie szusować do Bałtowa!

Godziny otwarcia stacji narciarskiej i lodowiska. 

  • Pakiet JuraPark – spacerowo

Małymi krokami powracamy do świata prehistorycznego i jego mieszkańców. Pakiet ten jest dostępny tylko w soboty oraz niedziele w godzinach 10:00- 17:00. Co możecie zobaczyć wykupując pakiet?

*JuraPark – ścieżka dydaktyczna

Blisko kilometrowa ścieżka, na której ujrzycie około 100 modeli prehistorycznych stworów naturalnej wielkości. Ślady dinozaurów nadają kierunek zwiedzania, a znajdujące się na ścieżce tablice opisowe wprowadzą Was w świat zaginionych dinozaurów.

* Muzeum Jurajskie

Zobaczycie tam prawdziwe kości i skamieniałości dinozaurów. Pośród prezentowanych okazów znaleźć można tam, min. kości, zęby, kręgi i tropy najciekawszych dinozaurów kredowych, koralowce, minerały
z morskich gadów. Najciekawszym eksponatem, który może wzbudzić największe zainteresowanie jest 50-metrowy Sejsmozaur – roślinożerca jurajski.

*Prehistoryczne Oceanarium

Podwodny świat miliony lat temu? Tutaj zobaczycie z bliska jak wyglądał. Staniecie oko w oko z gadami, które żyły miliony lat temu. Na końcu podróży w trójwymiarowym świecie czeka Was spotkanie
z niebezpiecznym gadem kryjącym się w głębinach.

*Zwierzyniec Dolny, czyli spacer wśród zwierząt

Jego mieszkańcy nie mogą doczekać się gości. Już z daleka można usłyszeć śpiewające ptaki czy odbijające się echem kwakanie kaczek. Wędrując zwierzyńcem zobaczycie urzekające pawie i małpy, osiołki, surykatki i wiele innych.

Cennik Pakietu:

Bilet normalny – 42zł/os.

Ulgowy – 36 zł/os.

Bilet dla malucha – 1 zł/os.

Pakiet będzie można zakupić w kasie: pawilon z pamiątkami.

Dostępność atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Pamiętajcie, że w nasza okolica charakteryzuje się pięknymi walorami przyrodniczymi, dlatego przygotowaliśmy kilka ścieżek spacerowych, które możecie pokonać pieszo, poniżej link.

Bałtów spacerowo – ścieżki krajoznawcze.