Bałtowski Cross

Kochani chcielibyśmy serdecznie zaprosić Was na II edycję „Bałtowski Cross – Cement Ożarów” już 14 maja 2022 roku. Zapisy na wydarzenie już się rozpoczęły. Dlatego jeśli jeszcze nie macie planów na aktywną sobotę, nie czekajcie zapiszcie się już teraz!

CO WAS CZEKA NA BAŁTOWSKIM CROSSIE?

  • Bieg Bałtowskie Safari  wydłużony do 21 km, limit czasu to 3,5 h. Trasa będzie prowadziła przez sektory Bałtowskiego Zwierzyńca, dalej ścieżka skieruje Was do zagrody żubrów, dalej malowniczym wąwozem udacie się w kierunku przełomu rzeki Kamiennej. Na trasie nie zabraknie kilku wymagających podbiegów, krętych leśnych ścieżek i malowniczych krajobrazów. Niezapomnianym na pewno będzie podbieg pod stok narciarski – Szwajcaria Bałtowska.

 

  • Bieg dookoła Polski  ok. 6,5 km; limit czasu to 75 minut. Jeśli lubisz podróżować, ten bieg może okazać się strzałem w dziesiątkę! Trasa będzie prowadzić przez naszą atrakcję „Polska w Miniaturze”. To niezapomniana okazja, aby w przyspieszonym tempie zobaczyć 49 najciekawszych zamków i pałaców znajdujących się na terenie Polski. Dalsza część trasy poprowadzi skrajem Bałtowskiego Zwierzyńca, gdzie spotkacie się z królami puszczy – Żubrami. Następnie pokonacie malowniczy wąwóz, a na koniec czeka na Was podbieg pod stok narciarski.

 

  • Marsz Nordic Walking  na miłośników nordic walking czeka 6,5 km trasa – limit czasu to 100 minut. To trasa prowadząca dookoła Polski, dlatego nie ominą Was urzekające miniaturowe budowle polskich zamków i pałaców. Zobaczycie także bałtowskie zwierzęta, oraz przepiękne walory przyrodnicze regionu (wąwóz, las, przełom rzeki Kamiennej).

 

  • Biegi dla dzieci  dla najmłodszych biegi z przeszkodami, a dla starszaków dystanse 500 metrów i 1 kilometr. To będzie niezapomniana przygoda.

Na mecie dla wszystkich uczestników biegu będzie czekać strefa regeneracji, przygotowana przez Farmę Świętokrzyską – producenta żywności ekologicznej.

Wydarzeniu Bałtowski Cross – Cement Ożarów, będzie towarzyszyła akcja charytatywna. Zbiórka środków przekazana będzie na wybrany przez organizatorów i sponsorów Dom Dziecka.

MIEJSCE STARTU I METY

– To „Bałtowska Okręglica” – obok Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Opłaty startowe

  • ok. 21 km „Bałtowskie Safari” – 90 zł (Jeśli pakiety będą dostępne w dniu wydarzenia opłata w biurze zawodów będzie wynosić – 120 zł).
  • 6,5 km „Bieg dookoła Polski” oraz „Marsz Nordic Walking” – 70 zł (Jeżeli pakiety będą dostępne w dniu wydarzenia ich cena będzie wynosić 100 zł).
  • Bieg dzieci – 15 zł

 

 

-baltowski-cross-jura-park

 

HARMONOGRAM WYDARZENIA BAŁTOWSKI CROSS (MOŻE ULEC ZMIANIE)

13 maja 2022 r. (piątek)

18.00 – 20.00 godziny otwarcia biura zawodów

14 maja 2022 r. (sobota)

7.00–9.00 – godziny otwarcia biura zawodów (odbiór pakietów ”Bałtowskie Safari” )

9.00 – start „Bałtowskie Safari”

19.00 -12.30 – godziny otwarcia biura zawodów (odbiór pakietów ”Bieg dookoła Polski” i marsz Nordic Walking)

12.30 – zamknięcie trasy biegu ”Bałtowskie Safari”

12.30 – start „Biegu dookoła Polski”

12.45 – start „Marszu Nordic Walking”

13.30 – dekoracja zwycięzców „Bałtowskie Safari”

13.45 – zamknięcie trasy ”Bieg Dookoła Polski”

14.00 – dekoracja zwycięzców „Biegu Dookoła Polski” 

14.25 – zamknięcie trasy dla ”Marszu Nordic Walking” 

14.30 – dekoracja zwycięzców „Marszu Nordic Walking” 

15.00 – start biegi dla dzieci, miejsce ”Okręglica Bałtowska”

16.00 – Losowanie nagród rzeczowych.

REGULAMIN I OŚWIADCZENIA

Regulamin wydarzenia

Oświadczenie uczestnika biegu

Oświadczenie i zgoda rodzica

 

Sponsor Tytularny

Cement Ożarów

Sponsorzy i partnerzy:

NAVIO

Eko Farma Świętokrzyska

Pepsi

JuraPark Bałtów

Bałtów Aktywnie

Decathlon

Sklep biegacza

Biegam Bo Lubię

Radio Ostrowiec

Biegająca Bio Mama