Czy wiesz, że w Bałtowie powstał CamperPark?

wycieczka-rodzinna-camperem-do-Baltowa

Rozpocznij swoją podróż camperem i odwiedź Rodzinne Miejsce Dobrej Przygody! Poznaj kulturę województwa świętokrzyskiego!

Bałtowski Kompleks Turystyczny to dostępność wielu atrakcji, a przede wszystkim miejsce rozrywkowo-rekreacyjne. Swój pobyt w Bałtowie możesz spokojnie rozłożyć na kilka dni.

CamperPark Bałtów

Podróżowanie Camperem, przez miłośników nazywany „Domem na kółkach” stało się w ostatnim czasie bardzo popularne. Wybierając się do Bałtowa skorzystacie z profesjonalnego CamperParku, który dysponuje 12 miejscami z udogodnieniami. Camperowcy mają dostęp do energii elektrycznej, wi-fi, poboru czystej wody oraz zrzutu szarej wody.

CamperPark znajduje się w centrum Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, dlatego wszystkie atrakcje są na wyciągnięcie ręki. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda podróżowanie Kamperem, skorzystaj z naszej oferty i wypożycz „dom na czterech kółkach”. Szczegóły. Przed wyjazdem zarezerwuj miejsce dla swojego campera 🙂  Kontakt.

Zobacz CamperPark w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym.

Pole namiotowe i kempingowe

Czynne od 30 kwietnia! Dlatego jeśli chcesz skorzystać z naszego pola namiotowego, zapraszamy! To przestronny, zielony obszar, który daje możliwość komfortowego wypoczynku na łonie natury. Obok mieści się boisko do piłki siatkowej oraz nożnej. Do dyspozycji gości oddajemy także miejsce na grill czy ognisko. 

pole-namiotowe-Baltow-

Dla miłośników Kamperów mamy wspaniałe wiadomości!

W terminie 16–18 września zapraszamy na Muzyczny Zlot Camperów, a w grudniu, dokładnie 2-4 grudnia na terenie obiektu odbędzie się Mikołajkowy Zlot!

Ciesz się sielskim pobytem na wsi

W Bałtowie poza atrakcjami kompleksu (JuraPark – ścieżka dinozaurów, Muzeum Jurajskie, Prehistoryczne Oceanarium, Zwierzyniec Bałtowski, Sabatówka, Park miniatur) zachęcamy do skorzystania z tras spacerowych, gdzie czekają piękne zielone tereny, przez które przepływa rzeka Kamienna. Uroku dodają wąwozy lessowe, które są jedną z atrakcji województwa świętokrzyskiego. Podczas spacerów może odkryjesz ślad dinozaura, w końcu Bałtów to miejsce, po którym niegdyś chodziły prehistoryczne gady. Z pewnością odnajdziesz ciekawe skamieniałości. To będzie niezapomniana, rodzinna wycieczka w Bałtowie!

Zachęcamy do przeczytania ostatniego wpisu. Tam kilka propozycji na ekstremalną aktywność w Bałtowie.

Bałtów to wspaniałe miejsce, gdzie aktywność przeplata się z edukacją. Skorzystaj więc z naszej oferty Bałtów Aktywnie.

-wawozy-lessowe-krajobraz-

Wąwóz lessowy

Emocje, adrenalina, czyli…

Park Rozrywki w Bałtowie. To pierwszy w Polsce kompleks dla całych rodzin. Znajdujące się na terenie parku urządzenia przeznaczone są dla dzieci i dorosłych. Dmuchańce, kolejki górskie i rollercoaster to tylko niektóre urządzenia, które wywołają hormony szczęścia.  

Poznaj smaki Bałtowa

Na terenie obiektu, obok kolei krzesełkowej znajduje się restauracja „Bałtowski Zapiecek”, która oferuje tradycyjne jak i nowoczesne dania. To tu zasmakujesz regionalnej soczystej kaczki czy żurku po bałtowsku. Restauracja często oferuje menu sezonowe, którego dania inspirowane są lokalnymi, sezonowi produktami. Jeśli poczujecie głód, zapraszamy do restauracji oraz innych punktów gastronomicznych znajdujących się na terenie obiektu: Jadło pod stokiem, Zajazd Przystocze – a tu bufet obiadowy, Wioska Rybacka – Smażalnia Ryb.

 

Zakątki świętokrzyskiego

Nieopodal Bałtowa w miejscowości Sudół, odwiedź atrakcję wpisaną w 2019 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wizyta w Krzemionkach to podróż do przeszłości, w którą możesz wybrać się… rowerem. To tu możesz poznać historię kopalni krzemienia pasiastego.

Odwiedź miasto Ojca Mateusza – wycieczka do Sandomierza

Miasto położone 55 km od naszego obiektu turystycznego, u podnóża rzeki Wisły. To miasto królewskie o niepowtarzalnym klimacie. Rynek Sandomierza uznawany jest za najpiękniejszy w Polsce. Poza tym możecie zobaczyć Bramę Opatowską, przejść podziemną trasę turystyczną, czy odwiedzić zamek królewski. Jest tam wiele atrakcji i przepięknych miejsc, które warto zobaczyć.

Zachęcamy do czytania naszego wydawnictwa Vademecum Turysty. Znajdziecie go w bazach noclegowych kompleksu oraz agroturystykach należących do Programu Ambasador. Tam zobaczycie inne miejsca, które warto odwiedzić, będąc w Bałtowie!