Aktywnie w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym

aktywnie-w-majowke-Baltow-

Obcuj z pięknem przyrody w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym i skorzystaj z oferty Bałtów Aktywnie. Spacerowo, rowerowo, a także ekstremalnie — wykorzystując aktywności, możesz podziwiać uroki krajobrazowe województwa świętokrzyskiego! Zobacz, co na Ciebie czeka.

Poza atrakcjami w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym można skorzystać z szerokiej oferty aktywności w Bałtowie, do których gorąco zachęcamy wszystkie rodziny.

Rodzinne spacery

Bałtów aktywnie proponuje dwa typy tras przeznaczonych do uprawiania turystyki pieszej: trasy krajoznawcze oraz nordic walking. Pierwsze prowadza malowniczymi ścieżkami, leśnymi drogami, pagórkowatymi wertepami. Jeśli więc jest zapaleńcem, nastawionym na przygodę i kontakt z naturą to trasy dla Ciebie. Z kolei trasy nordic walking służą relaksowi. Ścieżki prowadzą po utwardzonej, równej nawierzchni, są całkowicie bezpieczne. Wszystkie trasy dostępne są na stronie internetowej.

Możesz także skorzystać z gpx, KLIKNIJ i wybierz najlepszą trasę i ciesz się urokami okolicy.

Odszukaj skarb — gra terenowa Questing

Rodzinna wycieczka w Bałtowie to odkrywanie, a zarazem wspaniała atrakcja dla całej rodziny. Edukacyjna gra terenowa zmieni monotonne zwiedzanie w intrygujący element wycieczki. Questy prowadzą przez zakamarki Bałtowa, angażując przy tym wszystkich uczestników gry. Zasady i wskazówki opisane są w Questach, które można odebrać w Kasie Głównej JuraPark.

Questing-w-Baltowie-aktywnie-majowka-

Aktywnie — rowerowo

Dla naszych gości przygotowaliśmy ponad 1000 tras rowerowych, które prowadzą przez najciekawsze miejsca w regionie. Wszystkie trasy dostępne są w darmowej aplikacji Krzemienny Szlak. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, to świetny pomysł na rodzinny wypad. Jest wiele miejsc, gdzie możecie wybrać się na piknik czy ognisko.

.

Skorzystaj z wypożyczalni rowerów

Wypożyczalnia rowerów znajduje się obok stoku narciarskiego.

Na tygodniu wypożyczalnia otwarta jest w godzinach pracy Wrotkarni. Godziny otwarcia.

Znajdziecie m.in. rowery:

  • Trekkingowe Kross – 20 szt.
  • Enduro Kross – 2 szt.
  • MTB Kross – 3 szt.
  • Elektryczne Raptor Skymaster – 10 szt.
  • Junior Kross – 10 szt.
  • Kids Kross – 5 szt.
  • Segwaye – 4 szt.

 

Wspinaczka skałkowa

Dla osób szukających mocnych wrażeń proponujemy wpinkę. Zainteresowani mogą zdecydować jaki stopień trudności wybrać. W tym sezonie do ścieżek dołączyła Ferrata na Siekaczach. Na miejscu dysponujemy wypożyczalnią profesjonalnego sprzętu. Na stronie BałtówAktywnie więcej informacji.

Bałtów 4×4

To oferta skierowana dla miłośników aut z napędem 4×4. Oferujemy 18 tras krajoznawczych o różnym stopniu trudności. Na miejscu dysponujemy wynajem auta terenowego. Trasy prowadzą po nawierzchniach gruntowych, szutrowych oraz  asfaltowych.

Organizujemy indywidualne wyprawy z przewodnikiem oraz wyprawy grupowe. Jeśli jesteś zainteresowany wyprawą, ZADZWOŃ.