Słyszeliście, że w Bałtowskim Zwierzyńcu pojawiły się nowe zwierzaki?

zwierzyniec-baltowski-Safari-

Zwierzyniec Bałtowski to jedna z najczęściej odwiedzających atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. U nas zobaczysz egzotyczne zwierzęta, nie wyjeżdżając z Polski!

Skąd rozpocząć zwiedzanie

Chcesz razem se swoimi dziećmi przeżyć wspaniałą przygodę? Wybierz się na wycieczkę do Bałtowa, a tam do Bałtowskiego Zwierzyńca. Jeśli zarówno ty, jak i twoja rodzina kochacie zwierzęta to punkt obowiązkowy na mapie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Na początek proponujemy spacer Zwierzyńcem Dolnym — znajduje się on koło stoku narciarskiego oraz punktu gastronomicznego  „Zajazd Przystocze”.


Spacerując, po alejkach zwierzyńca w przeważającej części zobaczycie różne ptactwo. Zaczynając od kur, żurawi, łabędzi skończywszy na gadających, kolorowych papugach, w tym sezonie dostrzeżecie nowe — papugi Aleksandretty Obrożne. W Polsce zadomowiły się już kilka lat temu, jednak u nas możecie zobaczyć je z bliska. Poza ptakami spotkacie małpy, małe surykatki czy lemura.

Rozpoczynając sezon letni na zwierzyńcu dolnym, znalazły się kucyki w powiększonym składzie! Najmłodszy z nich nazywany jest „Kafarkiem”. Do stada osłów dołączył także młody osiołek, który wychowywany jest przez pracowników zwierzyńca oraz swoją ciotkę, która uczy go jak być „osłem”. Nasza lemurza rodzina także powiększyła swoją gromadę. Małego lemura można zobaczyć przyczepionego do futra matki. Lemury chętnie nawiązują kontakt z gośćmi zwierzyńca. Sympatyczne i dowcipne, próbują, np. zabrać telefon lub czapkę. Z oddawaniem bywa różnie…

Opodal pojawiły się również małe kózki, które źle znoszą samotność, dlatego gdy tylko zobaczą pierwszych spacerowiczów, w „podskokach” biegną w ich kierunku. Takie zwierzątka to największa radość dla najmłodszych gości zwierzyńca.

 

Wycieczka amerykańskim schoolbusem — Zwierzyniec Bałtowski „Górny”

Zwierzyniec Górny to wycieczka po blisko 60 hektarach powierzchni, gdzie zwierzęta swobodnie spacerują po swoich sektorach. To prawdziwa „dzika przygoda”. W sezonie letnim istnieją dwie formy zwiedzania atrakcji.


Nie musisz jechać do Stanów, by na wycieczkę wybrać się żółtym, amerykańskim autobusem. Wycieczka trwa około godziny, a jest wzbogacona opowieścią przewodnika. Poznacie wiele ciekawostek z życia zwierząt, np. miejsca, gdzie młode jelenie przychodzą na świat! W Bałtowie można zobaczyć królewską rodzinę żubrów, która każdego roku powiększa swoje stado. W tym sezonie w sektorze bizonów zaobserwować można kilkumiesięczną samiczkę!
Poza tym liczymy, że w przyszłym roku pojawią się u nas młode wielbłądy! A już teraz możecie zobaczyć małe jelonki chowające się w szczelinach wąwozów czy trawach. W naszym zwierzyńcu każdego roku przychodzi ich na świat ok. 20. 

Autobus-w-Parku-Safari


Wyprawa swoim samochodem — wycieczka na Safari

Tak, tak 🙂 Bałtowski Kompleks Turystyczny, daje taką możliwość. Jak odbywa się taka wycieczka?

Kupując bilet w kasie, możesz dokonać wyboru, jaką formę zwiedzania preferujesz. Podróż swoim autem pozwala Ci zaplanować wizytę w dogodnej dla Ciebie porze, w godzinach pracy kompleksu. Sam zaplanujesz swoją wycieczkę.

W Pakiecie Kompleksowym wizyta w Zwierzyńcu Bałtowskim jest w cenie biletu! Podróżowanie samochodem możliwe jest w dniach wybranych przez kasy biletowe.

Zobacz także: Atrakcje Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.


Ciekawostki o Bałtowskich zwierzętach

  1. Gdy lamy i alpaki czują zagrożenie, zaczynają się pienić i pluć. Czynności te wykonują w akcie obrony. Plują celnie, i to na dużą odległość, częściowo przetworzoną treścią żołądkową.
  2. Strusie to bardzo płochliwe zwierzęta, gdy czują niepokój, energicznie rozkładają skrzydła, prostują się i wyciągają szyję, otwierają dziób i syczą. Niespokojne zachowanie strusia w naturalnych warunkach informuje inne zwierzęta, że w pobliżu zagraża im niebezpieczeństwo.
  3. Przyglądając się zachowaniom żubra, jego niespokojne zachowanie objawia się w postaci opuszczonej głowy, na możliwie najniższą wysokość, dodatkowo grzebie kopytem, któremu towarzyszy parskanie.
Drodzy turyści pamiętajcie jednak, że w Bałtowskim Zwierzyńcu nic Wam nie grozi. To tylko kilka ciekawostek o mieszkańcach naszego zwierzyńca. Czy chcecie poznać ich życie jeszcze bardziej? Zapraszamy do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego!