Dlaczego warto przyjechać do Bałtowa na weekend? 5 powodów

Baltowski-Kompleks-Turystyczny-atrakcja-dla-dzieci-

Wolny weekend, a ty nie masz pomysłu jak go spędzić? Przychodzimy ze wspaniałym rozwiązaniem. Naładuj swoją energię pięknem natury, która jak nikt inny nie potrafi tego zrobić. Przede wszystkim tu odpoczniesz od zgiełku miasta. Tu, czyli gdzie? – pośród zieleni w Bałtowie! Jesteśmy pewni, że na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego znajdziesz coś dla siebie. Dlatego… Mamy na to 5 dowodów.

  1. Ogrom atrakcji w jednym miejscu

Jurapark, Zwierzyniec, Sabatówka…

To tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na Ciebie w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. W naszej ofercie dostępny jest Park Miniatur, Prehistoryczne Oceanarium, Muzeum Jurajskie, ale to nie wszystko w Bałtowie mieści się także Park Rozrywki.
Jeśli więc jesteś osobą, która odpoczywa, poznając nowe atrakcje to idealne miejsce dla Ciebie. Tutaj dowiesz się jak żyły dinozaury, a w dodatku zobaczysz ich rekonstrukcję w rzeczywistych rozmiarach. Dzieci bawiąc się, przyswoją dodatkową wiedzę, którą będą mogły wykorzystać w przyszłości. Warto także wybrać się na Sabatówkę – Wioskę Czarownic, gdzie nasze czarownice zdradzą kilka swoich sekretów z tworzenia „magicznych eliksirów”. Nasze miejsce stale się rozwija, dlatego już niedługo Jura Park będzie jak żywy! Dodatkowym efektem, który uatrakcyjni nasze miejsce, będą odgłosy dinozaurów.

  1. Aktywność

Odpoczynek niektórym z nas kojarzy się z ruchem na świeżym powietrzu. Nasza oferta Bałtów Aktywnie skierowana jest właśnie do takich osób. Nasz teren położony w dolinie rzeki Kamiennej, daje możliwość spełnienia pasji, a co najważniejsze zachwyca przy tym pięknem otaczającego świata.  Będąc w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym, warto wybrać się na wycieczkę rowerową z dziećmi (Darmowa aplikacja Krzemienny Szlak – która proponuje w sumie trasę 100 km), oraz udać się na spacer wyznaczonymi ścieżkami Bałtowa. Ponadto oferujemy także marsz nordic walking, utwardzonymi ścieżkami, a także ekstremalne sporty skierowane do wielbicieli spływów kajakowych rzeką kamienną oraz bardziej ukierunkowane wyprawy off-roadowe 4×4 czy wspinaczkę. Na miejscu dysponujemy odpowiednim sprzętem, dlatego nie musisz martwić się o tę kwestię. Bałtowski Kompleks Turystyczny to miejsce dla każdego kochającego wspaniałe przygody. Podsumowując, zdecydowanie każdy znajdzie tu coś dla siebie!

 

  1. Rozrywka

Nasza misja to: uczymy — bawiąc, przy tym rozwijając dziecięcą wyobraźnię. Dlatego w naszym miejscu znajdziesz atrakcje rozrywkowe.
Dawkę emocji zapewni Park Rozrywki, gdzie znajdują się kolejki, karuzele, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, salon gier, basen kulkowy, dla odważnych statek piracki oraz sens w kinie emocji – Cinema 5D  „Dino Safari”. Zapraszamy także na kolejkę górską Rollercoaster 😊, która mieści się obok restauracji Bałtowski Zapiecek. Ponadto organizujemy wiele wydarzeń, które mogą zagwarantować wspaniałą zabawę zarówno indywidualistom, jak i rodzinom z dziećmi. Wszystkie wydarzenia organizowane na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego są dostępne TUTAJ.

Co więcej, będąc w Bałtowie, dzieci spotkają urocze maskotki — naszego słynnego pomarańczowego Jurasia, puchatego króliczka czy szaloną wiewiórkę.

 

  1. Baza gastronomiczna i hotelowa

Odwiedzając Bałtów, nie musisz martwić się o nocleg czy wyżywienie, ponieważ w centrum kompleksu lub zaledwie 500 m od niego znajdują się nasze domki noclegowe. Wypoczynek w bazie noclegowej kompleksu to przede wszystkim wygoda, bliskość do tutejszych atrakcji, cisza, regionalne jedzenie w restauracji „Bałtowski Zapiecek”.

 

  1. Biwak

Bałtowski Kompleks Turystyczny latem urzeka zielenią oraz zapachem polnych kwiatów, obraz spacerujących koni, latających motyli i śpiewających ptaków skłania, aby zabrać kocyk, najpotrzebniejsze rzeczy i…  wyruszyć na letni biwak z rodziną. Jakie miejsce proponujemy? Po pierwsze ogromną przestrzeń stoku, na drugim miejscu znajduje się pole biwakowe oraz bałtowska Okręglica. Co więcej, warto także wybrać się z wizytą do żubrów, a tam opodal w całkowicie bezpiecznym miejscu ognisko przy żubrach! W upalne dni sugerujemy zabrać ze sobą parasol lub filtry UV. Ostatnio piękna pogoda nas nie opuszcza i miejmy nadzieje, że gdy zdecydujesz się na biwak, Tobie też będzie sprzyjać. Proponujemy także skorzystać z naszej oferty Bałtów aktywnie i wybrać się na wycieczkę rowerową w kierunku Pętkowic – tam ogromna naturalna przestrzeń. Gwarantujemy, że biwak w takich okolicznościach natury skradnie Twoje serce!